• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

R

Ratarko

Guest
Kaže Josip - IDE A NE TROÅ I ! :mrgreen:
Drago mi je da može orati na 40 cm i ovu našu malo težu zemlju odnosno naravno da može ali nisam ga pitao koliko sporije radi na toj našoj zemlji ?
Moram se i ja malo zaletiti do njih ali nikako ne stignem jer kako ROKI kaže - VRCAM MED :lol:

Kako to da imaš toliko slobodnog vremena , opet si mi bio u ataru danas ?
Jesi završio sve poslove ?
 
R

robert

Guest
da da.rokiu je vrcanje meda bila glavna djelatnost ovdi u siroj okolici..kad je isao sa posla traktorom kuci,uvjek ga je pratio roj muha ;)
roki,bac joso i ja isli malo jel,u tvoj sor.trebao sam u kopanicu navrnit po neke djelove za ropu,pa iso i ja,a josu smo nagovorili.rekli mu da cemo vidit neki strojeva...pa tesko zabu u vodu naterat....
po prici bac jose njegov fendt ode orat sa pola rezervara na njivu,a vrati se sa punim. :lol:
los je orac,za dlaku brzi od mog keze,a 30 konja jaci
koje sve poslove ratarko?samo pripremam vadilicu.to je sve sto radim.
 
R

robert

Guest
pri 2000okr 163ks,a njegov je 185.doduse sad je ubacio novi motor,a taj je 170ks.ne znam jel stavio bosch pumpu sa starog ili nije...ko ce ga znat.... :scratch
 
P

paor

Guest
roki,bac joso i ja isli malo jel,u tvoj sor
eh da ste se javili, jučer su u ladu uzam pivo sjedila kraj druma 2 najstarija forumaša - paor i bać Iva
 
R

robert

Guest
Eeee jebemu kalaj,ta mogli smo eto malo podivanit o zemljoradnji,jel,uz pokoju ladnu pivu u ladovini....taman tako da se flasa izvana malo orosi . .eh..nema nis bolje neg tako!!
 
R

ROKI

Guest
Eeee... da smo znali, da smo samo z n a l i ! Ta pa navrnili bi se mi oma i to bez puno kombiniranja. Jučer smo nas trojica malo jajarili ljudima po dvorištima gledajuć kojekake traktore i te ceremonije. Uuu.. a mogli smo se fino iskazivat uz ladno NAÅ E pivo-OSJEÄŒKO :!: :!: :!:
 
K

KRESO

Guest
jebeno mi izgleda onaj fendt dok ore sa oltom
nemogu ga se nagledati...
e da imam para odma bi mi bio u dvoru :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
Stvarno čudan .
Da li imaš sliku kada je u radnom položaju ?
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
bok! ja sm novi ,pohvala forumu jako je dobar mnogo sam naucio od vas i zato vam zahvaljujem. koliko vidim plug je 5x? preklopivi.vrlo prakticanza transport,po meni jako dobra stvar.
 
R

Ratarko

Guest
frks kaže:
bok! ja sm novi ,pohvala forumu jako je dobar mnogo sam naucio od vas i zato vam zahvaljujem. koliko vidim plug je 5x? preklopivi.vrlo prakticanza transport,po meni jako dobra stvar.

Čestitke na prvom postu 8) i dobro došao !

Ono što mene zanima kod toga pluga je njegova čvrstoća na zglobu i iza njega ?
Da li one tri brazde koje idu iza zgloba imaju u nekim teškim uvjetima oranja dovoljnu silu na sebi da saviju/polome zglob na kojem se plug sklapa ? Dovoljno je da se stvore vrlo mali luftovi na tome zglobu i da plug bude loš na konto toga jer zadnja brazda bi osjetili i jedan milimetar krivog pomaka na zglobu zbog svoje udaljenosti od njega .

Sve u svemu takva izvedba pluga je neuobičajena i nadam se da neće ići u masovnu proizvodnju kod bilo kojega proizvođača .
Jedina korist toga sistema je u transportu a po meni na tome polju nije potrebno takvo kompliciranje jer plugovi od 4 i više radnih tijela imaju svoj transportni kotač i bez problema se sa njima vozi po asfaltu .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Massey Ferguson

Nisam znao da postoji to da suzi brazde prije okretanja, to je da ne dođe do prevrtanja?
 
B

Bobo

Guest
Tipican primjer je tvoj RABE plug. Bolje od tog ne treba... A vuceni i polunoseni plugovi se i ovako i onako vuku kao prikolice, tako da za njih nema veze. Zglob mi se kao takav ne svidja, a u transportu moze pomoci toliko da iza sebe ne vidis nista. Koliko dobijes, toliko i izgubis... otprilike.
 
B

Bobo

Guest
Re: Massey Ferguson

Treba malo bolje gledati, ali se vidi... Ima jedan dugacak clip, a na njemu se bas lijepo to vidi...

[youtube:537e4]h0jChPaOIgY[/youtube:537e4]

[youtube:537e4]sR2F5SbkT_o[/youtube:537e4]
 
B

Bobo

Guest
Pa po pitanju ovog pluga nisam jedini koji je pesimistican...

Taj zglob mi bas i nema nekog smisla, pa sam to i napisao... Ne vidim u cemu je problem.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Massey Ferguson

mario kaže:
Nisam znao da postoji to da suzi brazde prije okretanja, to je da ne dođe do prevrtanja?

Mario ne do prevrtanja , nema to veze sa prevrtanjem .
Radi se o tome ako je plug raširen na 20 coli po brazdi i da ima 5 ili više radnih tijela prilikom okretanja on bi zapeo o zemlju svojom zadnjom brazdom .
Zato postoji ta opcija da se plug prije okretanja prvo suzi na najmanju moguću mjeru ( ili kako ga već podesiš , kod mene je to 14 cola ) tako da ne zapinje a kada plug završi sa svojim polu-okretom onda se ponovo raširi na onu mjeru koliko je zadnje bilo orano .
 

Najnoviji postovi

Na vrh