• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

Z

zrine892

Guest
e ratarko ja bih zelio onu sliku gdje je polomljen v&n...nemogu je nigdje naci...ajd ako ti nije tesko...unaprijed hvala :lol: :lol: :lol: [/u]
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
Mozda zbog plave boje, nemam pojma, ali je Vogel koji stoji kraj njega skuplji par tisuca kn ali mislim da par tisuca vise i vrijedi...
Vogel i nije toliko bolji od Olt-a koliko je u narodu razvikan..
radi se o plugu iz low end kategorije ali čim je stranac odmah je bolje od domačeg..
a u principu je i jedno i drugo manje više isto...
 
K

krx pozega

Guest
Uf da mi je jedan oltov trobrazni okretač lakši...onaj ko po Rabe licenci...strava mi nekako izgleda...a moram priznati da patim malo i od izgleda..a tko ne?znači Olt prolazi ;)

Bobo pa Vogelov plug je meni jako ružan i izgleda mi nekako jeftin...makar one što sam gledao na sajmu trobrazne a koštali su 55000kuna i imali su gredu 12x12
 
B

Bobo

Guest
@Krx: Nemam pojma, ali otidji do agronoma, pa pogledaj, stoje jedan kraj drugog Vogel i OLT, pa prosudi koji bolje izgleda...

Kao sto sam rekao, OLT je na mene ostavio dojam aljkavosti, dok mi se Vogel cini kompletniji...


@Picek: Znam da je vogel low-end kategorije, jer da je drugacije ne bi bio toliko jeftiniji od konkurencije, no jos uvijek zaore bilo koji low end plug bez ikakvih problema...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
E upravo tako svi vi ovdje imate neke istine i zablude. Cekaj ja imam Vogela i kazem nekom da je dobar i taj kupi isti plug i opet tvrdi da je dobar nekom drugom i tako dalje. Znaci nemamo svi isti ukus ali kvaliteta je ta zbog koje se kupuje stroj. Kod mene u selu nema puno OLT-ovih plugova prevladava IMT-e( dokaz ) od vecih i novih tu je Vogel na 1 mjestu. Prvog u selu premetnjaka VN kupio je tetak, a VN ravnjaka ujak i onda su ostali vidjeli kakav je plug i poceli kupovati. Jedino ujakov traktor od 72ks radi sa plugom 3 brazde i tanjuracom Tof 33.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Ja imam OLT 2x16 (običan, šteta što nije okretač) i V&N starija verzija 3x12-14-16; oba pluga su dobra, rade lijepo i stvarno nemam prigovora. Olt je možda malo bolji za kukuruzovinu jer je viši i lakše "guta" masu, sa njim stvarno zaorem sve što želim i nikad se ne nakuplja između brazdi, al naravno duže traje oranje jer je uži od V&N. Poslikat ču kad budem orao nakon pšenice.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma ja sam svojim očima vidio šta v&n 3*14'' cola radi...explorer 90 je s njime poorao više od 15 hektara šikare i bagre..iščupao je panjeva i panjeva...a bagre su bile i deblje od 20 cm.vogel upre u panj a same se propne,malo cima i iščupa panj zajedno sa žilama.

znam da je tamo malo i lakša zemlja,ali opet,panj je panj i tu nema šta...
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
@Picek: Znam da je vogel low-end kategorije, jer da je drugacije ne bi bio toliko jeftiniji od konkurencije, no jos uvijek zaore bilo koji low end plug bez ikakvih problema...
ma slažem se ja..
prodajemo mi i Vogela..
ali razlika nije tolika između Vogela i Olta kao što se priča..
Vogel je možda nešto bolji, čvršči ali ne toliko koliko je fama nastala oko njega..
 
B

Bobo

Guest
Cuj, da trebam sad ici po plug OLT ne bih ni gledao... Doboljne su mi tanjurace i brnace OLT i da se zivciram za cijeli zivot...

V&N bi u mojoj zemlji bio vjecan plug, a jos je i "marka" ;)
 
K

krx pozega

Guest
Zvona baš sam gledao tanjuraču Oltovu tu Tof 33 tj.sa dva reda baterija i gore kvadratni nošeno ovjes mislim da je to ta....dobio sam ponudu za nju i košta oko 33000kuna...ja se malo bojim da mi neče biti preteška...kakav je to traktor što ju vuče sa 70ks
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Krx, ako kupuješ preporučam Sip Soily 305/460 ili 305/510 (radna širina/promjer diska), (tada je bila 22 - 23 000kn, neznam točno). Takvu imam ja, prije kupnje imali smo predrasude oko nje jer ranije nisam radio sa V tanjuračom, niti sam ju vidio u radu, al eto, sad stvarno nemam prigovora, radi odlično i ima 850 kg, pa ju i nije tako teško nosti, bar ne rusu.

Evo, to je ta:
Obrisan neispravan link.
tamo negdje pod "tanjurače" imaš i slike u radu.
 
B

Bobo

Guest
Krx, jedna SIP soily tanjuraca ti stoji parkirana u onom selu na Slobodnici gdje se prodaju traktori. zaboravio sam i kako se selo zove i koje je ime trgovine. Prodaju Zetore i IMT-e tamo. Kad ides u Brod, s lijeve strane, ne mozes promasiti.

Vidio sam slike kako zjockoove tanjurace rade, i vrlo mi se svidio rezultat. Svakako preporucam da se provozas do Broda i da vidis da li ti pase...
 
K

krx pozega

Guest
U svakom slučaju uzimam nošenu V tanjuraču...to je odlučeno samo se još dvoumim između Oltove i jedne srpske proizvodnje 300/55 te tonu teška.....ima talijanske diskove..ubi me ali neznam kako se zove..idem u Miholjac ovaj tjedan gledat/po nju

Zjockoo tanjurača ti odlično radi samo češ ubiti ruju sa njom a možda i nečeš ;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
@ krx
Pa, i ne bih baš rekao, nije mu teško vuči, u prvom prolazu idem u 6 brzini, a u drugom u 7 (od 9) i uopče se ne muči, ide dosta brzo i ne dimi. Veči mi je problem nositi ju kad se okrečem na kraju parcela kod kojih moram uzbrdo na put jer mi tamo malo podižu prednji kraj; ne potpuno al se vidi klizanje prednjih kotača kod skretanja. Nooo, za tu svrhu je več u izradi nosač utega za prednju hidrauliku sa jednim priključkom koji bi mi trebao olakšati prvi prohod i opčenito smanjiti broj prohoda kod tanjuranja, no o tome kad ga dovršim. :lol:
 
Z

zrine892

Guest
ja sam sa rusem vukao oltovu tanjuracu 36 diskova ali onu kako se zove teška tanjurača.oko 10-12 km/h po pooranom crnjaku...ni dima ni temperature nema...
 
K

krx pozega

Guest
Ja sam več rekao da je Rujo sigurno broj 1 na planetu za te pare...definitivnno
Stric ima 952...ja neznam šta smo mi za njega sve kačili a da je imalo kašljo..ama baš nikad...imaju neki je.... kapacitet snage i moš ga...
 
Z

zrine892

Guest
moj je 892 serija...to znaci da je turbo ali da ima menjac kao i 820...9 brzina ima...nije sinhoniziran i bolje mi je...ovako imam puno izbor brzina...
 
R

robert

Guest
eo malo oranja na 40cm-fen 615lsa i ''14 olt-ov plug..danas snimljeno
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
...iz brazde se pusi...ej baja josa pijano pjevusi......ej ne bi dao fenda ni za johan deere od suvoga zlata....barem tako tvrddi vlasnik... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh