• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Ja bi bas rekao da je to taj isti. Imao bi 4-5 modela onda, a ovako vec par godina dva ista stoje u oglasu.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Plug izgleda super, sa kojim ga traktorom vučeš?
Vucem ga s MF3635
4rfotografija3j


S crtalima nije islo u kukuruzovini?

Ide s crtalima samo sto sam ih morao premjestat malo u naprijed jer su prije bila tik uz zadnji predpluznjak i onda se tu znalo stopati. Sad su crtala ispred zadnjeg predpljuznjaka i samo gas, u danu se zastopa dva ili tri puta nebitno.

neko je pitao za dubinu, uglavnom 30-35 cm. visina pluga je 80
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Meni se zaštopa samo jednom u oranju ! :cool2:
Al se više ne otštopa ... :mad::
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ugradnja crtala na drugu brazdu,razlog tome je sto mi se nekada znala zastopati druga brazda,kada je ljepljivo i blatnjavo,pa prva brazda odbaci malo mase drugoj a nema protocnosti pa stane na drugoj,ovako toga nema,crtalo odreze i samo gas.
 

Prilozi

  • IMG_20150127_144939.jpg
    IMG_20150127_144939.jpg
    81.8 KB · Pregleda: 159

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Danas stigao plug sa remonta, mislim da je majstor dobro odradio posao.
 

Prilozi

  • IMAG0901.jpg
    IMAG0901.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 179
  • IMAG0906.jpg
    IMAG0906.jpg
    43.6 KB · Pregleda: 176
  • IMAG0923.jpg
    IMAG0923.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 164
  • IMAG0916.jpg
    IMAG0916.jpg
    51 KB · Pregleda: 163

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Ne izgleda loše..:icon_wink:

2 daske su nove ??
AKo su dvije nove,onda su valjda i ove ostale več pri kraju,pa kaj se nisu sve zamijenile onda ??

Još bi ga bilo dobro ofarbat,i takoreči novi plug...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Prve daske se vise trose!!!
Koliko vidim na starim daskama je promjenit prednji dio dok je ostatak vjerovatno dobar?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Financije nisu dozvolile za sve nove daske.
Prve dvije su stradale a ostale budu još izdražale sezonu dvije.

Prve daske se vise trose!!!
Koliko vidim na starim daskama je promjenit prednji dio dok je ostatak vjerovatno dobar?

Je, moral sam sve te prednje dijelove zamijeniti jer su se stvarno istrosili.
Bivsi vlasnik nije bas puno ulagal u njega.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Zato i je daska iz dva djela da se moze prednji dio koji se najvise trosi zamjeniti!!!
Bilo bi jos dobro da das zadnji dio daske u doljnjem predjelu navariti elektrodama za navarivanje tako bi sprecijo trosenje tog djela daske!!!
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Sad nek ide tak kak je , namucil sam se s njim. Moral sam sva pluzna tijela skinuti i na dva put sam ih vozil u ptuj, pa opet po njih i sam ih montiraj gore..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kako hoces!!!
Kad bi ih navario sigurno bi zadnji dio daske izdrzo jos jedan prednji dio!!!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
dečki kaj velite na ovaj plug , cijena 2500€ , vario, Rumpstad varimax

1.jpg

2.jpg

3.jpg
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Svidjaju mi se ove duge daske. Uz kompletnu ispravnost i svu opremu mislim da radi jako dobro... treba zabrazditi i videti...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Vise mi se svida rabewerk od istog svercera, zbog dostupnosti dijelova. A cijena i oprema je ista.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zbog tih dugih dasaka ne lomi dobro brazdu,dosta ju ostavlja u komadu.Moje mišljenje jok taj plug.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Prednost tog a i ostalih plugova sa dugackim daskama je ta sto se lagano vuku!!!
Koliko vidim plug lijepo okrece zemlju!!!
Trganje brazde ponajvise ovisi o vrsti zemlje a manjim djelom o plugu!!!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Hvala za mišljenja , al ipak ga nebi kupio ponajprije zbog dostupnosti djelova , o onaj rabe kod njega isto nije baš nešto , preglomazan bezveze i opčenito mi se ne sviđa rabe sa punom daskom , rabe sa rešetkom mi se čini pravi plug, po onome što sam probao odličan
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Prednost tog a i ostalih plugova sa dugackim daskama je ta sto se lagano vuku!!!
Koliko vidim plug lijepo okrece zemlju!!!
Trganje brazde ponajvise ovisi o vrsti zemlje a manjim djelom o plugu!!!

Ima moj kolega takve daske na raberwerku,orali smo zajedno,plug iza pluga,ista zemlja,ista brzina oranja,različiti plugovi,ovaj ostavlja dosta cijele brazde dok drugi iza njega puno više trga i bolje raspe.To je jedan od najboljih načina probavanja i usporedbe,zato smo to i radili da se vidi razlika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh