• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Baš sam htel pitati od koga je Maschio preuzel plugove pošto ih nisu do sad imali u ponudi.

Nego, jel su Maschio i Gaspardo sad jedna firma?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Nego, jel su Maschio i Gaspardo sad jedna firma?

Da. Ljudi pametno rade, to je jednini način da opstaneš, da se udružiš s nekim. Ako proizvođači traktora to rade, onda je sa priključnim strojevima još teže.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Kupil ga je nedavno jedan čovjek tu iz Ludbreškog kraja, veli da je odličan plug.

Kaj mu znači taj kontra nož na zadnjoj brazdi ?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Da. Ljudi pametno rade, to je jednini način da opstaneš, da se udružiš s nekim. Ako proizvođači traktora to rade, onda je sa priključnim strojevima još teže.

A kad bumo se mi poljoprivrednici počeli udruživati ??
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Kupil ga je nedavno jedan čovjek tu iz Ludbreškog kraja, veli da je odličan plug.

Kaj mu znači taj kontra nož na zadnjoj brazdi ?

Mislim da je to vertikalni nož koji zamjenjuje funkciju crtala. Stoji iz dna brazde prema van i ne štopa se.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
A kad bumo se mi poljoprivrednici počeli udruživati ??

Adonis, krajnje je vrijeme da se krene u takvo nešto.

Mislim da je to vertikalni nož koji zamjenjuje funkciju crtala. Stoji iz dna brazde prema van i ne štopa se.

To da se ne štopa me nebu nitko uvjeril :) Možda se nož ne štopa, ali ti se štopa na nosaču brazde, pogotovo ako imaš puno mase koja nije prerezana. Kod cratala je problem ako je malo i prenisko posloženo pa se zaštopa na nosaču crtala, ako je pravo oštro, bar fi 50, drugo ti ne preostaje da nogariš gas i diviš se.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
To da se ne štopa me nebu nitko uvjeril :) Možda se nož ne štopa, ali ti se štopa na nosaču brazde, pogotovo ako imaš puno mase koja nije prerezana. Kod cratala je problem ako je malo i prenisko posloženo pa se zaštopa na nosaču crtala, ako je pravo oštro, bar fi 50, drugo ti ne preostaje da nogariš gas i diviš se.

Taj nož ne reže masu na zemlji nego zemlju. Viri malo van iz zemlje, ovisno o dubini oranja i masa koja je na zemlji jednostavno prođe prek njega. Dakle kaj se tiče mase kao da oreš bez crtala, ali brazda ostaje čisto odrezana i manje trpi čelo daske jer je odrezana do pune dubine.

Ovo je samo moje skromno razmišljanje, pa ako netko ima iskustva s tim noževima nek ih podijeli s nama.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kolega @ivanhoe tocno je sve sto ste naveli jedina mana toga donjeg crtala je sto stvara veci otpor od klasicnog crtala,,,
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Po meni je crtalo crtalo i gotovo, vidio na bratićevom Vogelu nož, reže on, ali i nabija...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
@matozdenci,

molim te nemoj me persirati, onda se osjećam star ko Metuzalem.

@Antonio JD,

pojasni malo. Kaj znači da nabija?

@ibosilj,

točno, masu ne reže.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kolega dogovoreno!!
Crtalo se okrece te samim time stvara manji otpor te reze masu nego noz koji je fiksan te samim time se nabija u zemlju i stvara otpor.
A opet sam vidio plugove koji imaju i crtalo i noz.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Žile i zemlju nabija na sebe, a ne da reže, više trga nego što reže i zna zaštopat tu jer su blizu on i pretplužnjak.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma taj nož samo čuva čelo daske,glupost,crtalo je jedno a ovo drugo,i ostaje čišči kanal sa ti nožem.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Taj nož je super stvar kad se ore strnište, ali za kukuruzovinu je ipak poželjno da je kakvo takvo crtalo da ju prereže. Nisam primjetio da stvara otpor, čak suprotno. Lakše mi se ore od kad imam vertikalne noževe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh