• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PLUG

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ima li taj mehanizam smisla uopće? vidio sam da ga je dosta ljudi skidalo. ili ga nisu znali koristit ili samo smeta...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas pogledao oznaku na mom plugu 2x10

601.21.00

jedna pločica je od IMT-a, a druga od OLT-a

i imam 2 lanca koji vise sa pluga a nisam znao zašto služe.......sada sam vidio na slikama, da se vežu za crtalo.......
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovaj plug nevalja ništa pa na strništu se štopa,katastrofa,ai ima previše biljne mase nezaorane :(n):
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2tKo8plYFVs[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nije baš sve do pluga,ali ima nekaj greške i u plugu..
Plug ima boju na daskama,ore po nekom tanjuranom ili gruberisanom zemljištu,nema dubinu oranja i više gura zemlju pred sobom negu da ju okreče..
Dakle treba dobro zasvijetlit daske i bilo bi bolje..

Druga greška koju sam uvidio je oblik "srpa" brazde..Previše su zakošeni prema nazad i onda se zemlja dost nabija na srpove..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Po meni je taj plug ima premali zahvat. 6 brazdi a malo siri zahvat od traktora. Skoro toliko sam orao i sa 4 brazde.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Dečki, sorry kaj pitam ovo na svim temama, ali hitno je!
Uzeo bi za svoga NH, okretača (1x14-18").
Sad imam par pitanja, jel isto vući 2x10" i 1x20" ?
Imam u ponudi 1x14" okretača FCR(polovan), jel neko ima iskustva sa njime pošto na netu nema ničega!?


(ovaj najveći na sliki je taj).

Jeli 1x14" plug mali za NH, il mu sijeda taman?
p.s. prije sam orao sa okretačem 2x12, ali je bio težak na brdu!
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
160.
gume širine 35.

1. godinu orem 2-3 ha, a drugu 5ha, pa ne znam da li će biti sporo!?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
koliko buš manje uzimal u prolazu toliko buš brže išel,tak da na kraju bude neznatna vremenska razlika
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Malo mi se otac potrudio pa bacio u akciju izrade lemesa :) ploce je dobio na poslu koje su navodno od mangana koristene za varenje kasika na bageru odsjecene ne znam s cime pretpostavljam brenerom :) zatim su odneseni kovacu da ih oblikuje a zatim noseni do tokara da izbusi i on je odustao pa su probijane rupe oz pomoc plina il neceg slicnog to nisam dobro skonto zato sto je to nosio na posao opet :$ evo i slika debljina ploca je 12 mm. Jel se ko susreto s ovim materijalom? Do sad uzorano 1 ha s njima i nema nekih znakova savijanja nadam se da nece ni bit evo i slika


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je fakticki nepoderivo. jako zilav materijal otporan na trenje. zato su sad i poceli proizvodnju magnezijumskih raonika samo mislim da nisu kompletno vec manjim delom. ovo ce trajati skoro koliko plug
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Zašto kod tebe prednost imaju ravnjaci zbog malih parcela ili?Uzmi Gassnera.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ja sam danas zvao ovog za landsberga jel mi hoce skinut zadnju brazdu da bi ja kupio i stvaio na svog veli frajer da hoce 500 eura za to i ja mislim da bi moj fico isel sa 4 brazde tu kod mene
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ravnjaci najviše zbog malih parcela.

Veliš hoće samo za zadnju brazdu 500€??A cjeli plug mu dođe 1500€
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Gassnera ti je kod jednog švercera 50km od mene, kupovao sam kod njega par strojeva, ima dobrih strojeva i sa cijenom je realan, ali ne spušta baš cijenu, kakva je takva je..
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
oba dva su loša za zaoravanje neke ozbiljnije mase,te predplužnjake moreš odmah zvaditi dole jer su beskorisni,radil sam sa trobraznim landsbergom i laganiji je za vuču od recimo rabewerka,a vlekel sam ga sa univerzalom 703
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
obadva su plugovi za prasiti strniste,u kukuruzovini to nebude islo. susjed ima 3x12" prekretaca landsberga,i ima ovakve pretpluznjake kao ovaj s oglasa,i uopce lijepo ne ore i ne zaorava.
 

Najnoviji postovi

Na vrh