• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ja se tek sada sjetio da napisem
IMT 560 ima ukljucivanje vratila preko tockova sistemom kao sto je neko prije opisao kardan koji preskace na jednu stranu a na drugu hvata
za mali IMT ne znam sistem.......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
evo ga sprema se još jedan diferencijal :roll:

abcd0011x.jpg


abcd0010o.jpg


abcd0009yf.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
puknuti kaže:
Kaj gradiš monstera?
da znaš da mi je danas palo na pamet , sjedim ti ja tako odmaram i gledam klirens i ovaj silni grip guma i razmišljam kako bi ti išlo na nekom 4X4 terencu
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
kolika je sirina ovog mosta jer mi se cini pre usko jer tolika visina bi mogla brzo da vagne i da se prikolica preturi a onda ko ratno siroce ponovo tovari desilo mi se x puta
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
savoris kaže:
ovaj silni grip guma
Grip je zbilja nenadjebiv , mogao bi čavlina okolio po ripnama zabit letvice ili lamperiju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
matrix123456 kaže:
kolika je sirina ovog mosta jer mi se cini pre usko jer tolika visina bi mogla brzo da vagne i da se prikolica preturi a onda ko ratno siroce ponovo tovari desilo mi se x puta
čini ti se , širina po avanjskim ivicama gume je 171cm ;)
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ako ti je sirina mala probaj okrenuti tockove ako moze ja sam tako dobio dosta na sirini
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
:lol: :lol: pa šta bi sa takvom prikolicom , ovo je super širina ciljana je jer je sanduk prikolice širok 170 ;)
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
meni se na slici da je sirina mala ali eto kako ti kazes,samo sam ti dao prijedlog ako hoces posto sam i ja tako uradio
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
pa sad sirina nije mala ali visina guma je malo veca
mislis li to za fergana ili svog belarusa,posto sumnjam da ce fergi movi gurat tolike tockove
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
matrix123456 kaže:
pa sad sirina nije mala ali visina guma je malo veca
mislis li to za fergana ili svog belarusa,posto sumnjam da ce fergi movi gurat tolike tockove

:lol: :lol: :lol: a zašto ne bi mogao :shock:
predvidjam za rusa a pitaj boga za šta će pasovati
i širina i visina je TAMAN ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
:lol: kazni se :lol:

a sto misliš da fergo nemože tjerati kardanku , volio bih čuti neki konkretan detalj
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
savoris kaže:
:lol: kazni se :lol:

a sto misliš da fergo nemože tjerati kardanku , volio bih čuti neki konkretan detalj
Ma preveliki su to kotači, prestigla bi ga prikolica :roll: :mrgreen:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
puknuti kaže:
matrix kazni se , ne pljuj cestu po kojoj nisi hodao

ma eto ti si hodao...............

kao prvo gume su previsoke jer je poteznica u njega skroz dole dakle mora se ruda iskrivit dolje,fergiju crkne prva pod grabilicom u strani a o balikrik da nekazem da bi okrenuo balirku 542 sto je isto ko i 539 se sav zatrese ili se ugasi nemoze gonit frezu 150 cm i jos milion sitnica vitlo ga ugasi a krpanovo 4 tone dakle nemoze ni 4 tone povuc na vitlu,samo hocu da kazem da ta velicina tockova i i same konstrukcije bilo koje kardanske prikolice nije za traktor ispod 60 ks jer ipak je to malo vece opterecenje,a posto savo pravi to za rusa bez potrebe se raspravljamo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
a moj druže , nemoj se ljutiti ali moraš još mnogo blata izgaziti da bi dao pravilnu ocjenu
nisam ljubitelj ferge ali ti si ga baš zacrnio , 4 tone i 4 tone nije isto , fergo ustvari ima kardan 720 i možda je ali samo kazem možda u hendikepu za vitlo , jer bi na vitlu opet kažem možda jer nisam probao trebala malo veća redukcija nego na krpanu ;)
kod nas većina manjih i srednjih presa se tjera ferom
laku frezu od 170cm tjera lagano
probaj dijeliti malo traktore na ispravne i neispravne ;)

a što se tiče prikolice tu sasvim griješiš , ako je recimo fergo kilav kako ti kažeš pa postoji i neka sporija brzina da bi nadoknadio na snazi , a ako uporedimo fergu sa kardankom prikolicom daleko je sposobniji od traktora 4X4 od 50-60 konja sa običnom prikolicom ;) ovo ti kažem iz prakse jer kuda sam ja izlazio sa rusom i običnom prikolicom u teškim uslovima čovjek je sa fergom i kardankom išao zamnom bez problema :shock: sve dok se tragovi ne razvale da on zbog visine počne nasjedati , onda nemože

a to što kažeš za rudu nema veze s'vezom

a to što kažes za veličinu točkova opet nema veze s'vezom , ovo ti je još crnje
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
matrix123456 kaže:
puknuti kaže:
matrix kazni se , ne pljuj cestu po kojoj nisi hodao

ma eto ti si hodao...............

kao prvo gume su previsoke jer je poteznica u njega skroz dole dakle mora se ruda iskrivit dolje,fergiju crkne prva pod grabilicom u strani a o balikrik da nekazem da bi okrenuo balirku 542 sto je isto ko i 539 se sav zatrese ili se ugasi nemoze gonit frezu 150 cm i jos milion sitnica vitlo ga ugasi a krpanovo 4 tone dakle nemoze ni 4 tone povuc na vitlu,samo hocu da kazem da ta velicina tockova i i same konstrukcije bilo koje kardanske prikolice nije za traktor ispod 60 ks jer ipak je to malo vece opterecenje,a posto savo pravi to za rusa bez potrebe se raspravljamo

ajde ohladi još malo ;).
Pričaš nebuloze koje nisi uopće u životu vidio.

IMT 539 u mojem kraju tjera balirku bez ikakve šale radi se o nekakvoj CLAS balirci, ne znam sad točno napamet model.
Mogu samo reći da je to prva baliraka u mojem širem kraju (znači u krugu od 15-20 km) i taj).
Čovjek ju je kupio prije 16-16 god. ne znam sad točno koliko, ali znam da je prije 1995 god.
Ta balirka je napravila valjda milijone bala i još taj traktor radi bez ikakvih kvarova, spojka njen nikad mijenjano
tako da..... malo ipak razmisli ke pišeš i provjeri informacije sa kojima barataš....
 

Najnoviji postovi

Na vrh