• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pogon prikolice preko diferencijala

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislio sam radi opterećenja mehanike zbog veće poluge, a ako se tu ne pronađe omjer neće nikad.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ne razmišljam ni o kakvim remenicama sve dok mogu da kupim mjenjač za 20 evra :biggrin:.

Točkovi jesu (pre)veliki i traže od transmisije veliki obrtni momenat ali za određene radnje samo mi oni odgovaraju i oni moraju da budu tu pa makar i po cijenu drobljenja diferencijala.

Mjenjač kao reduktor je solidna stvar ali teško je uklopiti brzinu da se poklapa 100% , obično se radi tako da traktor ''vuče'' prikolicu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Vjerovatno se o tome pisalo, al najjednost,avnije je i pored tog da se uskladi prijenos raditi sa jednosmjernim kardanom, a kad trebas u rikverc nekao preraditi kardan da mozes blokirati samo za tu potrebu, al inace stalno u jednom smjeru, tako da tockovi prikolice guraju tek kad proklizu od traktora,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
To bi bilo dobro ali toliko mi često treba rikverc i spuštanje niz brdo da mi se ne isplati stalno izlaziti i prebacivati tu blokadu ,bilo je priče o tome , inače to je ideja za 5.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nizbrdo kocina na prikolici, a za rikverci izlaziti ili hidraulikom zrakom ili strujom ulkjucivati ili iskljucivati tu blokadu,
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
E sad komplicirat život a savo nađe diff za 100€ ;)

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
To je za neku finu gospodu , ja sam navikao onako seljačko-ruski da funkcionišem.:icon_mrgreen:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Evo malo doprinosa ovoj temi i od mene.Prikolica koju je moj komsija odradio za fergusona za svoje potrebe,2,5*1,2m,diferencijal sa poluosovinama od mb123.Nikako da se nakanim da odem videti i naravno slikati kako izgleda kad ju je zavrsio,dole ide rebrasti lim i drugi tockovi sa teretnim gumama.


 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Jedini minus takvih prikolica je to što su niske. Ostalo, 5.
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
jv261z.jpg


f3dmaq.jpg


rt419j.jpg


Lijep pozdrav raja, da malo osvjezim ovu temu, ima ured dvije godine kako sam napravio prikolicu sa pogonom, diferencijal sam uzeo od zastavinog kamiona ne znam tacno kojeg.
Nisam pravio nikakve redukcije niti bilo sto, sve ide direktno. Prikolica je malo brza od traktora i nikako je ne koristim na tvrdom i kad nije potrebno. Mnogo puta mi je pomoglo da se izvucem iz nekog problema.
U planu sam staviti lamelu jer sto je sigurno sigurno je.
Gume su 16-ke duplice.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Jedini minus takvih prikolica je to što su niske. Ostalo, 5.
ne moraju biti niske, mogu ici vise gume uz prilagodbu prijjenosa, a i poluosovine su na zglobovima, diferencijal moze ici gore, ako je niska zbog dif.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Kakva je to prikolica? Izgleda kao Tehnostroj.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
A kako si spustio pogon sa kardana dole do diferencijala ? Lanac??
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Lanac,a ujedno sam ga moro usporavati ima zetor prebrz kardan preko menjaca,
20170823_123753.jpg
[/url][/IMG]
20170823_123637.jpg
[/url][/IMG]
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Svaka cast....znal sam da zetor ima poprilicno los odnos brzine kardana za pogon. Koja ti je ukupna redukcija?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to nije nedostatak , to je prednost , probleme stvara samograditeljima jer je kopliciran pogon , ali zato karadanu je mila majka
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
1:1.92 usporeno.Veliki 25 mali 13 iso sam taj odnos da dobijem oni 92.
Moglo je i 19:10 al dobije sa 1:1.90.
Ovako je uskladjeno 100%.
 

thragos

Novi član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
23
Pozdrav forumaši molio bih za pomoć.

Susjed mi dao prikolicu sa diferencijalom i reduktorom na njoj.
Meni treba za ferrari 72 pogon preko differencijala o kojem ima tema tu gdje je kolega Leinad sve objasnio:

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=30962&page=2

Kako mogu doznati koji je odnos ovog diferencijala i reduktora ?
 

Prilozi

  • reduktor.jpg
    reduktor.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 124
  • diff2.jpg
    diff2.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 126
  • diff.jpg
    diff.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 118

Najnoviji postovi

Na vrh