• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

POLJObirtija

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
Na t-portalu sam jutros, uz kavu, naišao na ovaj članak:
Screenshot_20240202_080913_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20240202_080932_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20240202_081000_com.android.chrome.jpg
Rado bi znao kako to da je "to ispalo tako"? 🤔 Koji su sve uzroci utjecali na te rezultate?
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
258
MIG ima srebro/cink akumulatore. Ovaj spominje nikl kadmij.
Da ali mig kada su palili motore na zemlji nisu koristili te akumulatore.
Oni koji su bili u avionu su se koristili isključivo u zraku ako bi došlo do gašenja motora i to max dva /tri puta i mjenjaju se.
Pričao sam sa umirovljenim pilotom miga 21 neki dan i baš smo se dotaknuli te teme i potrošnje.
Potrošnja i do 400 litara u minuti
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,130
Ti bogca pak ja bi oral dva meseca s fergičem dan i noć kaj bi potrošil 400 litri. Kaj ti rusi ne znaju napraviti nikaj kaj malo troši? Ona Volga je trošila više nego kaj Mamić troši na onu mladu koku.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Skidao i stavljao akumulatore. Obavezno su skidani nisu smjeli u rupu sa akumulatorom.Zapuštanje motora ,tankanje kerozina ,mijenjanje guma.Davno bilo.

Stvar je u ovom.Ako je tip stvarno dobio MIG AgZn alumulatore onda je imao jako nepoštenu prednost pred drugima koji su pokušavali napraviti električne automobile u samogradnji sa olovnim akumulatorima. Odlični su dok rade a i kad crknu ostane srebro.😂
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,524
Na t-portalu sam jutros, uz kavu, naišao na ovaj članak:

Rado bi znao kako to da je "to ispalo tako"? 🤔 Koji su sve uzroci utjecali na te rezultate?
Pa nije teško za zaključiti/znati bilo kome tko se se imalo ozbiljnije bavi poljoprivredom. Vremenski uslovi, odnosno bolesti su utjecali na smanjenje prinosa. Kod šećerne repe vjerojatno previše vlage u proljeće dok su kod strnih žita to bolesti (vjerojatno opet zbog velike vlage). Kod uljane repice postoji problem sa insekticidom koji je zabranjen… Djelom je bilo i smanjenih ulaganja u proizvodnju zbog visokih cijena repromaterijala i najave smanjenja cijena proizvoda koje su se i ostvarile…
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Da ali mig kada su palili motore na zemlji nisu koristili te akumulatore.
Oni koji su bili u avionu su se koristili isključivo u zraku ako bi došlo do gašenja motora i to max dva /tri puta i mjenjaju se.
Pričao sam sa umirovljenim pilotom miga 21 neki dan i baš smo se dotaknuli te teme i potrošnje.
Potrošnja i do 400 litara u minuti
Ako mu je tank bio npr. 4000 litara, to znači da je mogao letjeti samo 10 minuta. Mislim da je to ipak bilo 40 litara u minuti.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
@Tommy slažem se da nije teško zaključiti dok se zna. Kako to što si nabrojio spriječiti, eliminirati iz procesa proizvodnje, da ne bi ulaganja rasla a poljoprivredna proizvodnja i dalje padala?

@drazenhonda u "forsažu" MIG 21 zaista troši tih velikih 400 lit, a projektiran je za bijeg iz pogibeljne situacije, nije tako kod "brzine krstarenja", ako MIG krstari, on je lovac presretač. Otprilike tako, ako sam ponešto več i pomiješao u glavi.
(a koliko tek tenk potroši nafte za izradu dimne zavjese, bolje ne spomenuti, ali ako ga zaštiti u ratu je nebitno ionako je živ samo par dana, ili sati, "gruba igra")
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,365

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,268
IMG_20240203_150540.jpg

Stara sprica Stihl SG17. Pukao spremnik za vodu...cime zapunit? Neki epoxy? Hoce to drzat? Problem je sto je plastika ali i spoj s metalom
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
258
Ako mu je tank bio npr. 4000 litara, to znači da je mogao letjeti samo 10 minuta. Mislim da je to ipak bilo 40 litara u minuti.
Tih 400 litara je samo za bijeg di se postižu brzine preko 2500 km/h
Inače je oko 3000/3500 litara dovoljno za 40 minuta leta
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Penzići su išli u penziju ne da bi radili nego da mlađe generacije rade za njih. Još kad bi mogli preživljavati od penzije, to bi bilo super.😃
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,057
Ne mogu ja dovoljno za sebe zaraditi, ne za penzice. Vidiš da penzici kupuju nove aute, a mi se vozimo u starim krntijama.

Pošto penzica i zaposlenih ima jednako.

Ja bi uveo zakon da svaki zaposleni može dobiti jednog penzica na ispomoc 4 sata dnevno.

Penzicima ne bi bilo dosadno, a barem bi malo svoje mirovine otplatili.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,945
" Još kad bi mogli preživljavati od penzije, to bi bilo super.😃"
Ajd malo razmisli!
Da imamo veču penziju bi se prežderavali i opijali i ludovali i eto teret za Zdravstvo i ostale
Ovak ili klopamo ili se opijamo i dulje živimo!

Mislim da Ameri koliko odvoje na svoj račun za "stare dane", toliko i imaju. I još imaju mogučnost procjene koliko će živjeti pa koliko dobiju mjesečno ili dignu sve odjednom!
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,057
Imaju oni neku socijalnu penziju od države.. Ali to je ono tipa 200 dolara mjesečno.

Ostalo što uštede to imaju..


Edit:

S tim da je kod njih prijevremena od 62 godine, puna starosna od 70 godina...
 

Najnoviji postovi

Na vrh