• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Imaš hidraulični klip za alat zadnji!
Imaš hidraulični klip za alat prednji!
Tomo - prednji nosač.jpg
Ovdje se baš i ne vidi prednji klip!
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Nemam ja prednju hidrauliku..meni je problem ovi dio sta san ga slika i zaokruzio..to je cilindar od pumpe sta dize i spusta hidrauliku..nezz jel ova sajba pukla il je mora falit ovoliko.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Jel' to onda "osovina" tam gdje dolazi ručica s kojom podižeš/spuštaš?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Da, moram priznati da ne prepoznajem osovinu (ali isto tako ne poznajem 418 model)...
Ajd molim te malo detaljnije opisi kvar kaj si radio(la) da bi ti kolege tu s foruma mogli pomoci?
Hvala...
@Lee Champa mislim da je u manjini broj ljudi koji imaju prednju hidauliku na TV...
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
A vidim da me slabo razumite o cemu pricam..ima neka tema o hidraulici tv418 al ne moze se vise kometirati.
Znaci pumpa hiraulike je na rezervaru i tu na pumpi je "cilindrar" koji se podize i spusta (znaci podize i spusta hirauliku) i na taj cilindar meni probija ulje..ja sam skinio pumpu i taj cilindar i naso tu na neku sajbu na njemu (to sam slika u prvoj objavi) za koju nezz jel ona mora bit cijela il je mora ovoliko falit, jer se meni cini da je ona pukla..i jos me zanima sta tu sve treba izmjenit da vise ne izbija ulje?nadam se da ste me uspili skuzit..evo i par slika
 

Prilozi

  • 20201231_093426.jpg
    20201231_093426.jpg
    41 KB · Pregleda: 22
  • 20201231_093433.jpg
    20201231_093433.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 22
  • 20201231_093452.jpg
    20201231_093452.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 22

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Ma mi otišli skroz na izvršnu spravu, a to je ventil hidraulike!
To ti je graničnik klipa. Imam slično na 319 - spremnik ulja u njemu pumpa i taj ventil kojim se upravlja preko metar duge štange jer je sve to sprijeda traktora. DSC_1144.JPG
Lijevi spremnik je sklop hidraulike

Zamijeni "O" ring!
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Ma mi otišli skroz na izvršnu spravu, a to je ventil hidraulike!
To ti je graničnik klipa. Imam slično na 319 - spremnik ulja u njemu pumpa i taj ventil kojim se upravlja preko metar duge štange jer je sve to sprijeda traktora. View attachment 31422
Lijevi spremnik je sklop hidraulike

Zamijeni "O" ring!
Tako je legendo..!
Ee sad kad znas o cemu ti pricam da prvo pitam koliko tih gumica tu ima?
I ova sajbica jel to granicnik?
Jel nju isto triba minjat?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Siguran sam da masiva u Bjelovaru ima....
P.s. trazim katalog od TV ali nemam za 418 vec od 420 do serije 700....ako nadjem posaljem ti....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Siguran sam da masiva u Bjelovaru ima....
P.s. trazim katalog od TV ali nemam za 418 vec od 420 do serije 700....ako nadjem posaljem ti....
A ja sam ga isto trazio al nigdi ga pronac 😔
Jel se one bas zovu "O" rig gumice.?da znam pitat?
Ee i jos jedno pitanje..jel to ujedno i problem zasto mi propada hidraulika?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ako ne curi na cilindru, onda zbog razvodnika, kojega si sad rastavil.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Kad promijeniš oringe,znat ćeš da li je to uzrok ili je još nešto drugo,ali najvjerojatnije je do toga jer ti se tu gubi pritisak s obzirom da ti tu curi ulje
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Da..jel triba jos tu sta minjat sad dok mi je rastavljena pumpa..mozda jos kakve gumice ako neko zna?
Ee i jos mi niko nista vezano za sajbicu na ovom cilindru..jel ona mora bit ovaka ili?jel mogu nju zaminit?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ee i jos mi niko nista vezano za sajbicu na ovom cilindru..jel ona mora bit ovaka ili?jel mogu nju zaminit?
Nemam takav TV, ali daj malo razmišljaj logički,
jel se može ta pločica staviti u utor iskopan na ovakvoj osovini a da je pločica iz komada?
Pa normalno da ne može, odnosno moglo bi samo kad bi se ta osovina dala
razšarafiti, pa da staviš pločicu unutra i onda ta dva dijela osovine zašarafiš jedan u drugi.
Drugi logički slučaj je da tu ide takva rascjepka koja se navlači sa strane.
Koji je od ova dva logična načina pokušaj sam otkriti.
pozdrav
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Imam takav sustav na jednom TV, ali mi se neda raskapati! To je vjerojatno graničnik!
 

Etna 23

Član
Tu od
1 Pro 2020
Poruka
32
Ma je granicnik je, samo je kod mene jedan djelic njega puka i zasvrsio u pumpi..nasa sam ih danas kad sam je rastavio..samo me zanima kako je uspio puknit..hah
 
Na vrh