• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
u kojem dijelu B&H ti treba? potpuno iskoči ili trza?

što se tiče pomicanja pločica; širina ključa i širina zupčanika gdje ključ naslanja su skoro jednake, što znači da je ključ samo u jednom položaju pločice na pravom mjestu uz vrlo malo odstupanja zbog onog "skoro jednake"
pločicu možeš pogurat naprijed "dublje" u treću i to će možda i učvrstit treću, ali tad druga i prva neće imat potpuno nalijeganje, ler neće više bit ler nego će zupčanik zakačat ključ

Edo je li znaš možda je li kod mene problem u toj pločici jer kod mene na PE18 nema lera između prve i druge brzine, kad vraćam iz druge u taj ler ostane u drugoj, a kada iz prve prebacivam u taj ler ostane u prvoj?
 

davax

Novi član
Tu od
25 Svi 2014
Poruka
4
Pozz novi sam na forumu nez gdje ovo da trazim

Znaci ima li gdje da se kupi ventil nekakav da se moze dvije cijevi od hidraulike spojit
znaci da mogu podizat zadnju hidrauliku(iza recimo plug) i prednju (di mi je ralica)
da nemoram stalno otpajat da spoji za prednju pa opet da spojim za zadnju hidrauliku

i imali gdje da se mogu kupit gume ta tomu 821

Hvala
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ventil,priključke i sve što ti treba za preradu češ dobit u radnji koja se bavi sa popravljanjem i pravljenjem cevi za hidrauliku-hidravlićara.Sigurno ti je kakva takva radnja u blizini i dobit češ sve što ti treba.:icon_e_smile:
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
pitanje za one koji imaju prikolicu.koliki vam je hod kočnica?da malo bolje pojasnim.naime ja nemam nikakve kočnice na prikolici.sajla postoji za ručnu (kao u autu ručna) ali ručne nema i ta sajla već godinama visi.i sad se bavim mišlju da ubacim pokretanje tih kočnica na hidrauliku.to sam vidio kod jednog čovjeka dok sam na registraciji bio.sajlom je spojena kočnica nožna do nekog malog razvodnika od kojeg cijev ide ispod prikolice do tog malog cilindra koji kada ga se uključi gura šipku na koju su spojene obje kočnice (od svakog kotača) i kada se kočnica pusti opruge potegnu kočnice na mjesto i cilindar se vrati u prvobitni položaj.
sad kad malo razmišljam jedina boljka sistema je da ne radi dok je ugašen
uglavnom zanima me koliki mora bit hod cilindra da se koriste kočnice i gdje ima za nabavit tako mali razvodnik koji se pali na sajlu i koji je reda veličine malo veći od mobitela

P.S. i da li je možda bolje imat razvodnik na ručicu pa se može uključit i onda pustit da tako stoji da se ne gazi cijelo vrijeme na kočnicu i od traktora.koliko bi to bilo pametno i da li bi bilo
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hod cilindra je dovoljan od 10 cm , a ventil na sajlu pitaš u trgovini djelova , masiva bjelovar , ili direkt u tvornici traktora(ako još postoji)
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
dali se može ugraditi bez pripasivanja prednji rukavci i poluosovine od serije 700 na seriju 400? razlog je postavljanje prednjeg utovarivača a serija 700 ima pripremu za blatobran i jači su koje ja mogu iskoristiti za spomenuti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Je, ima reduktor s unutarnjim ozubljenjem.

Ak misliš mijenjati rukavce, onda treba mijenjati i prednje i zadnje. Brzine traktora će se promijeniti (usporiti).
Isplati li se to uopće?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
........mali razvodnik koji se pali na sajlu i koji je reda veličine malo veći od mobitela

P.S. i da li je možda bolje imat razvodnik na ručicu pa se može uključit i onda pustit da tako stoji da se ne gazi cijelo vrijeme na kočnicu i od traktora.koliko bi to bilo pametno i da li bi bilo
za te stvari ne može razvodnik kao npr onaj kojim podižeš priključke, jer tad imaš problem s otkočivanjem;
ovo na ručicu sam ja radio, koristio sam samo na velikim usponima npr kad trebam potpuno zaustavit onda baš zakuje, kočenje u vožnji nije baš ugodno, uostalom pravi šoferi koče motorom :icon_butt:
a možeš li izvest to preko sajle, kad već hoćeš zasebnu polugu

rukavci; kao što reče @ZJ treba i prednje i zadnje i felge takođe, ili proširit centralnu rupu u felgi i raspon rupa za vijke, spojničke osovine se razlikuju, zupčanici izlaznog vratila u zadnjem trapu takođe........
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
ne sad tražim razvodnik koji na sajlu dozira ulje tj koliko jako pritisneš kočnicu toliko izađe klip za kočnice tj cilindar taj koji gura polugu od kočnice prikolice
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
hvala na brzom odgovoru.nisam znao da ima reduktor moram proguglati malo ;).susjed ima dempera ali skraćenog u normalnog tomu ali sa jačim diferencijalima od serije 700
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ne sad tražim razvodnik koji na sajlu dozira ulje tj koliko jako pritisneš kočnicu toliko izađe klip za kočnice tj cilindar taj koji gura polugu od kočnice prikolice
imam takvog u polici, ali taj nije za prodaju, možeš dobit sliku da znaš šta ćeš tražit :(hi):
hvala na brzom odgovoru.nisam znao da ima reduktor moram proguglati malo ;).susjed ima dempera ali skraćenog u normalnog tomu ali sa jačim diferencijalima od serije 700
7xx je ubrzan odmah na spojničkoj, ali usporen u rukavcima (ugrij vodu - ohladi vodu) kao rastereti mjenjač nek fasuju rukavci....što i rade, ovako otprilike
150820141947.jpg


160820141949.jpg


kakva je razlika u diferencijalu?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jebote , kod njega ni bočni reduktori ne valjaju ...pa to ne odlazi ni na jednom traktoru da bi ja čuo
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
Edosoko molim te ako ne bi bio problem :) poslao sam.mail u dvije firme u istri ali.mi nitko ne odgovara.ne znam da li ignoriraju ili nisu vidjeli ili nemaju pa ni ne odgovaraju mada bi bilo u redu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
jebote , kod njega ni bočni reduktori ne valjaju ...pa to ne odlazi ni na jednom traktoru da bi ja čuo
Nije ni čudo da odlaze s tak blesavom konstrukcijom.
Taj "planetar" (zupčanik s unutarnjim ozubljenjem), je tak maloga promjera, da su pritisci u njemu veći nego na traktoru koji ima puno veće kotače.
Jednostavno, premali promjer, pa su radi momenta sile prevelike.
 

neretvanac100

Novi član
Tu od
23 Lip 2014
Poruka
12
Bog moji dragi forumaši evo da rješimo nedoumicu u svezi mog tomice koji je osta u prvoj brzini. Jučer sam ga otvorija(mjenjač) .kvar nije strašan,naime samo je ispa osigurač sa krunaste matice koja drži ključ i ona se odvila ključ ispa i tako dalje,e lako je bilo rastavit sad treba sve vratit nazad,Bože uzdam se ute.:(mm):
 
N

nenadmilinkovic

Guest
da li ima neko šemu kako i od čega ugraditi diskove na TV 730
 
Na vrh