• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

bnoki

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
13
nisam razumio ovu zadnju recenicu posle ? ali cu reci prije sklapanja dekla stavio sam trostepeni zupcanik do kraja i poluga maksimalno tj brzohodna i vidio sam da ne nalojeze dovoljno na trostepeni siroki zasto nebi znao . Ja ga vozim nemam nikakvih problema sve brzine imam i lerove uredno
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Imaš li slike tih kućišta? Prvi put čujem da su različita i nikad nisam vidio.

Malo duže me nije bilo, pa evo pojavih se i ja. Imam negdje slike, ali sad nemam vremena da ih tražim i postavljam. Kućišta su ista samo što je ovo kraće tamo gdje na njega ide onaj zupčanik za uključivanje blokade. Provjerio sam imam dva kučišta, mislim da su oba koja mogu ići na blokadu. Ovo kraće sam imao priliku vidjeti u zadnjem trapu transportera 1987 godište. Poz....

Evo ti slike kučišta diferencijal i koliko se može vidjeti uključni zupčanik naliježe otprilike do polovine trostepenog.
10r3e6s.jpg


2aj1irl.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
to tako mora i biti evo pa vidi otisak na trostepenom ide čak manje od polovice jer ne može dalje.
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

bnoki

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
13
Čast Vam svaka. ja sam prvi put vidio mjenjac od tome i ostalo mi cudno to nalijeganje i po logici vidim da ukljucni nemoze dalje pa sam posumnjao na trostepeni da mi nije dobro lego.Sve sklopio i jednostavno strahujem ukljucivati u brzohodnu jer mi je stalno na umu koliko nalijeze ali sad mi je lakse ako je to tako poz.:(handshake):
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
.....Kućišta su ista samo što je ovo kraće tamo gdje na njega ide onaj zupčanik za uključivanje blokade. Provjerio sam imam dva kučišta, mislim da su oba koja mogu ići na blokadu. Ovo kraće sam imao priliku vidjeti u zadnjem trapu transportera 1987 godište......
To si ti naletio na "jači" diferencijal, četiri trkača unutra, to kućište jeste kraće, ne samo kraće nego i unutra drugačije, odnosno od serije 800 je, ugrađivano '87. '88. ali ne u sve TV. Koliko se sjećam, nikad niko nije zdrobio taj diferencijal. Uglavnom svi stariji imaju jednaka kućišta naprijed i nazad, uostalom tako je prikazano i u katalogu dijelova, pod istim kataloškim brojem.
 

bnoki

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
13
imam orginal tominu prikolicu,neznam ko je pravi pa prije par dana puce mi poluosovina nije nesto ni jaka gdje sam zatekao dva lezaja kuglicna 6206 kad sam trazio lezajeve u prodavnici trgovac se nasmenjao i cudno mu da ti lezajevi mogu se naci na takvim mjestima.Obišao sam puno prodavnica gdje niko nije prepoznao od kojeg su vozila dobosi i pakne.Pakne se polomile i one su aluminijske i zamisli te na jednom mjestu ih nadjo ostale od stare zalihe kaze po komadu 25 KM tj za jedan tocak 50 KM tj 25 EURA. Dali je bilo pitanja prije slicno na forumu i dali neko moze prepoznati od kojeg su vozila postavljene hvala...
 

Prilozi

  • CAM01324 (600 x 450).jpg
    CAM01324 (600 x 450).jpg
    41.4 KB · Pregleda: 315
  • CAM01322 (600 x 450).jpg
    CAM01322 (600 x 450).jpg
    39.6 KB · Pregleda: 275
  • CAM01321 (1632 x 1224).jpg
    CAM01321 (1632 x 1224).jpg
    59.3 KB · Pregleda: 229
  • CAM01264 (1632 x 1224).jpg
    CAM01264 (1632 x 1224).jpg
    55 KB · Pregleda: 203
Posljednje uređivanje:

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
imam orginal tominu prikolicu,neznam ko je pravi pa prije par dana puce mi poluosovina nije nesto ni jaka gdje sam zatekao dva lezaja kuglicna 6206 kad sam trazio lezajeve u prodavnici trgovac se nasmenjao i cudno mu da ti lezajevi mogu se naci na takvim mjestima.Obišao sam puno prodavnica gdje niko nije prepoznao od kojeg su vozila dobosi i pakne.Pakne se polomile i one su aluminijske i zamisli te na jednom mjestu ih nadjo ostale od stare zalihe kaze po komadu 25 KM tj za jedan tocak 50 KM tj 25 EURA. Dali je bilo pitanja prije slicno na forumu i dali neko moze prepoznati od kojeg su vozila postavljene hvala...

Pozdravi.

To nije origina prikolice od TV.

pri meni se je ležaj zjebao posledno mi je odpao kolo od polne prikolice.

21600916.jpg

21600915.jpg


Kupio osovino od nakladalke SIP (3t) 12" gume i jo skratio i upasao na prikolico.
Gume sem moral kupiti nove.

osovina 150€, gume i zračnice 175€

21623476.jpg

21623479.jpg

21641219.jpg

21641236.jpg

21641243.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Prikolicu radio Fering Gračanica, ležaji se vrlo često podrobe.
Kočnice su od starog tipa Tome Vinkovića.
 

bnoki

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
13
Koliko vidim slijedi mi privremeno rjesenje za prvu pomoc pa u potraznju za novom osovinom jer smijesno je da ta prikolica ima nosivost 2 tone.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdrav.

imam servo volan od W123.

počelo mi je puščati na servo glavi.
imamo kdo že ovakve simtome/ ako je popravio?
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Pozdrav ekipi koja ovo čita!

Ja sam ugradio od BMW-a, i vidio sam da je problem grijanja servo ulja, odnosno ulje se ne može ohladiti.
Moja ideja je da stavim nekakav hladnjak na povratu iz volane do rezervoara, još nisam odradio, ali skupljam ideje...
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Razlog grijanja ulja su preveliki obrtaji pumpe. Kolike su Vam remenice što pokreću pumpu? Napravite manje remenice i neće biti problema.
Batek, vjerojatno je to uzrok i kod tebe. Ako pušta ispod ona četiri šarafa (ako je glava od M 123) njih odvrni samo pazi da ne izvrneš vreteno-puž iz glave, da ti se nesaspu kuglice, ispod ćeš vidjeti malu ,,O,, gumicu prečnika 8-9 mm neznam napamet vjerojatno je ona oslobila od grijanja probaj staviti novu i dobro stegni. Ona se nalazi vjerojatno neznam točno iznad nekog oduška ili sigurnosnog ventila kada pumpi dođe teret. Ako tu pušta? Objasni točnije gdje!
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ebem li ga sada. Ja sam svoju glavu otvarao baš ovako. Svu raskopao samo što sam ja bio zajebao pa mi se bile sasule kuglice, pa napravio još problem, ali polako sam sve upakovao. Nemam što sada reći vidim da si sve izmijenio. Što je uzrok :icon_scratch:
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
još nisam promenio.

to sam samo pronašao na netu kako so jedni promenili.

ti si samo 4 šraufa skinio i podigamo gore i promeni gumico unotra? i to je to?

kako si onda rešio sa kuglicama kad so se ti razpale?
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Reci mi na ovoj slici gdje pušta? Mjesto gdje pokazuje žuta ili zelena strelica.
images.jpg

Evo još jedna slika malo jasnija naknadno pronašao.
user37497_pic2629_1360755490.jpg


I jasam ju svu rastavlljao. Vadio osovinu poluge, cilindar baš svu, kao što si ti gore prikazao.
 
Posljednje uređivanje:

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
zelena puščica.

tamo mi curi.

djelove kupio kot mercedesa? kažejo mi 100€ da pride set.
na jedni strnai pa 30€ + 14€ ptt
 

Najnoviji postovi

Na vrh