• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Vid na onom tvom linku je sve točno i lijepo prikazano kako to sve detaljno rastaviti da se može izmjenjati potrebito.
PS ja te loše razumijem, a pogotovo oko tih cijena, nešto mi to puno novaca. Mislim da na nekom auto-otpadu možeš naći kompletnu glavu za puno manje novaca.
Pogotovu ako nepušta puno čemu sve rasklapati. Još jednom možda se najbolje nerazumijemo. Nije to teško ni rastaviti ali, meni zaista predstavlja problem ovaj vid komunikacije. Ponavljam na tvom linku je sve detaljno obješjeno, u tom slučaju, se kuglice nerasipaju. Meni se to desilo iz neznanja. Najveći problem je tada kuglica upadne u cilindar i zaglavi, i tada nastaje sranje. LP
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Imam jedno pitanje za malo bolje poznavaoce tomeka. Interesuje me da li zglob od serije 800 odgovara za seriju 400 i 500? Kod serije 800 trn dolazi zajedno sa poklopcem zadnjeg trapa pa me zanima da li taj poklopac odgovara za zadnji trap serije 400 i 500 ili u nečemu ima razlike. Pozzz......
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Razlikuje se vratilo za pogon izlaznog vratila. Uz zglob bi trebalo montirat i volan od serije 800 ili 700, platforme za noge, pedale.....
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Da li se u trn može ubaciti vratilo od serije 500 (tu me interesuje koja je dužina vratila od serije 800) a za platforme i pedale mi je jasno da ako ne budu uz zglob ide prerada starih, a volan je svakako od TAM-a, tako da ide prerada nosača.
Namjera mi je staviti produžetke koji su 4 cm doži od originalnih (već ih imam) i mislim da je ovaj zglob od serije 800 puno jači, kvalitetniji i desetak petnaest centimetara duži. Moram negdje u blizini pronaći seriju 800 pa da malo bolje to pogledam i da vidim šta me sve čeka oko prepravke. Hvala na odgovoru. Pozzz...
.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Kuplung hvata visoko. Sta to znaci, mislim mogu ja papucicu postelati da hvata na pola, al onda ima puno praznog hoda,
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Verovatno je popucalo ispod polugica na korpi tak je bilo kod mog kolege i moro sam stavit novu korpu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nista nije puklo, krece bez trzanja, sve ok, samo visoko, nema onog hoda na papucici, hvata pri samom vrhu i to u 1cm hoda papucice, mislim dabi taj hod trebao biti malo duzi, moze li se to postelati, dali one lisnate opruge na korpi imaju sta sa tim,
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja ne bi bio tako siguran da nije popucalo jer po tvojim rečima ponaša se isto kao kod kolege.Vidi se tek kad se izvadi korpa i odšrafe poluge na korpi koje pritišču federe.I kod kolege je radnog hoda bilo samo koji cm i tvrda pedala.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kad je traktor bio na pola, sve to sam vidio, nista nije popucalo, potiskivaci, capice, kako se vec zove bile ravnomjerno, u istoj visinin podesene, tako da to nista nisam dirao, dali mozda te opruge oslabe, pa sehod smanji
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ako nisi skinuo capica sa korpe nisi mogo videt dal je popucano jer se ne vidi dok se ne skinu.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
jeli ovdje problem s kvačilom na TV-u ili nekoj drugoj mašini? Na linku je korpa za neki Fendt
Ako kvačilo odvaja pri vrhu isto tako ako hvata na kraju hoda pedale onda su pracne/capice pretegnute....visoke.....tj. potisna ploča na korpi stiska lamelu sasvim malo.
 

SrdjanMld

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
8
Pozdrav Narode, danas sam frezao prvi put sa Tomicom. Inace imam TV 821 1989 godiste.
Frezao sam dve baste sebi, i kad sam isao komsiji da frezam bastu i vocnjak, tri puta mi se desilo da mi je izbacio rucicu kardana i prestao je da vrti kardan. Ja uzmem i vratim rucicu, on opet vrti, pa me izbaci posle par minuta.
Frezao sam ukupno mozda 30-40 min, a 3 puta me izbacio.
Zanima me da li mozda znate o cemu se radi?
Hvala na odgovoru.
 

bnoki

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
13
i ja imam taj problem pa sam dotegao kuglu ali mi opet pomjeri plocicu cak mi je jednom vijke presjekla plocica. Neznam kakva je sila vuce pa i ja cekam odgovor koji bi mi dobro dosao
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ukošeni zubu na zupčaniku treće brzine ili na zupčaniku priključnog vratila, jedno od navedenog ili oboje. Takođe moguće da je zdrobljen neki od ležaja na priključnom vratilu.
 

risolovac

Novi član
Tu od
18 Velj 2012
Poruka
17
Re: Tv serije 700

Znam da možda fulam temu...ali hitno je pa molim savjet.
Da li biste mijenjali ulje u diferencijalu/mjenjaču u slijedećem slučaju: tomo vinković 32, 1984.god. 650 rh, radim mali servis pa sam pogledao i ulje ....mislio sam ga mijenjati...ulje uopće nije prljavo...žuto je kao da sam ga jučer stavljao unutra......
i sad pitanje...da li da mijenjam ili ne....mislim zahvat je 300 kuna ( 20 litara HIPENOLA)...pa baš i nebi...a traktor ne radi teške poslove .....
Hvala unaprijed
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Tv serije 700

Ja ga isto ne bi,samo da ga je dovoljno na šipkama za kontrolu.
 

Darko521

Novi član
Tu od
10 Tra 2016
Poruka
1
Tv 521

Imam problem sa sklapanjem hidraulične pumpe na modelu Tomeka TV-521. To je inače verzija sa hidrauličnim rezervoarom u kojem je pumpa uronjena u rezervoar. Molio bih iako netko zna točnu oznaku ove pumpe jer oznaka koja je u katalogu dijelova je u stvari kataloški broj, a ne stvarna oznaka tvornice PPT.
Što se tiče problema sklapanja pumpe evo mojih slika na kojima su prikazani različiti međusobni položaji uložaka pogonskog i pogonjenog zupčanika. Znači zanima me kako oni trebaju stajati jedan prema drugome kad je pumpa sklopljena u smislu položaja kanala za podmazivanje osovina zupčanika.









Ovo je moj Tomek u sadašnjem stanju

 

Najnoviji postovi

Na vrh