• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Ali izgleda da nije covijek veli da je ruckica za ukljucivanje u polozaju iskljucena a ustvari blokada je ukljucena....kako utvrditi da li je ukljucena ili ne i kako ju iskljuciti a da nemora rastaviti diferencijale....tako sam ja shvatio pitanje zar ne??
 

Slobodan2309

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
7
Kod mene je 826 i blokadu ukljucujem nogom na papucu a kod ostalih je rucica i nisam siguran ali koliko sam upratio da je prema motoru iskljucena ali kazem nisam siguran
Imam originalni katalog delova i originalno uputstvo i tamo pise bas to sto ti mislis. Na IMT traktorima se isto gazi i kad pustis polugu automatski se iskljuci. Ovde ili ima neka fora ili je neko od majstora nesto pogresio pa to sad ne moze da se iskljuci (nekad davno menjana poluosovina a pre par godina nesto u menjacu ali ja ne znam sta)
 

hare_a

Novi član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
5
Pozdrav
Moze li neko detaljnije objasniti kako nastimati plocicu na rucici mjenjaca 1 2 3 brzine?
 

hare_a

Novi član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
5
Na 732 se blokada ukljucuje na rucici lijevo, onoj blize motoru.
Kada je gurnuta naprijed onda je blokada iskljucena.
Posto i ja imam nekih problema sa mjenjacem nedavno sam testirao sta se okrece kada su prednji tockovi u zraku, znaci vrte se u suprotnim smijerovima kada je blokada iskljucena.
Ako lijevi ide naprijed desni ide nazad i obrnuto.
 

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Ali izgleda da nije covijek veli da je ruckica za ukljucivanje u polozaju iskljucena a ustvari blokada je ukljucena....kako utvrditi da li je ukljucena ili ne i kako ju iskljuciti a da nemora rastaviti diferencijale....tako sam ja shvatio pitanje zar ne??
Napisao sam da podigne prednji dio ukljuci blokadu ako se oba pomijeraju naprijed onda je ukljucena a ako ide jedan naprijed jedan nazad onda je iskljucena
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
@Eniz826 ...a ukoliko je rucica u pllozaju iskljucena a oba se vrte naprijed...ili se nes zaglavilo ili nesto puklo...od kud krenuti s defektazom???
 

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
@Eniz826 ...a ukoliko je rucica u pllozaju iskljucena a oba se vrte naprijed...ili se nes zaglavilo ili nesto puklo...od kud krenuti s defektazom???
Tako je, vjerovatno je moguce da je nesto puklo unutar gdje se ukljucuje zupcanik blokade ili da je spalo ono sto gura zupcanik pa ostala ukljucena
Ali on kaze da mu i prednji i zadnji vrte normalno tj po jedan
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozdrav
Moze li neko detaljnije objasniti kako nastimati plocicu na rucici mjenjaca 1 2 3 brzine?
Reduktor postaviš u sporohodnu, popustiš vijke na pločici mjenjača tako da se pomijera pločica, postavi mjenjač u drugu pa u treću i pritegni vijke.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Pa probaj vratiti ručicu u kontra smer i pogledaj onda da li se oba točka napred okreću. Ako se ništa ne dešava rucica onda ne vrši svoju funkciju i potrebno je izvršiti demontažu menjačke kutije radi konstatacije kvara i popravke istog
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Pozdrav
Moze li neko detaljnije objasniti kako nastimati plocicu na rucici mjenjaca 1 2 3 brzine?
NEMOJ SE SA NJOM IGRATI
najsigurniji način podigni oba desna kotača sa podloge stavi mjenjač u neutralan položaj popusti vijke pločice okreći kotač i slušaj mjenjač ne smije se čuti nikakvo struganje kad pritegneš probaj poslusat u oba neutrala da ne krči ;ako nije dobro naštimano može sam ubacit u brzinu ako je reduktor uključen (koleginom ocu je "pobjegao"TV dok je pilio drva jer je netom prije toga mjenjal oprugu i dotezao tu pločicu ) kad isprobaš neutrale možeš i brzine one moraju ljepo ukapčati tek nakon toga pali TV
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Tu je bio problem sa oprugom i kuglicom, a ne sa pločicom.
Normalno da se pločica štima sa ugašenim traktorom.
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Trebala bi se blokada sama isključiti ukoliko dignes u zrak to kove i onda probas okretati tockove. Kada se oni okrecu na rucici iskljuci blokadu i trzaj tockove, malo ih cimaj ono krenes naprijed da ga gurnes pa naglo nazad. Cimaj dok se ne iskljuci. Ako tako nece onda ti je pukla ili preskočila posluga koja uključuje.
 

Slobodan2309

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
7
Podignem samo prednje tockove ili ceo traktor? Hvala puno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Cijeli zbog opterecenja. Iskreno trebao bi ti njeg otvori. Ne treba ti majstor. Samo strpljenja i mobitel da Slikas. Ima nas dosta ovdje, pomoci cemo, zajedno korak po korak. Lako je napisati plati majstora, ali sada treba cuvati svaku paru, prava recesija nas tek ceka
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Jel imao netko srecu u nesreci da mu poluosovina pukne sama od sebe u garazi. Meni se to danas desilo.
 

Laki23

Novi član
Tu od
23 Pro 2018
Poruka
7
Pozdrav svima
imam problem da mi prednji lijevi kotač dosta vibrira a svi ostali su u redu. Dali je možda problem u poluosovini ili nečem drugom. Neka netko javi tko ima iskustva što bi trebalo napraviti
pozdrav
 

josipk

Član
Tu od
27 Ožu 2017
Poruka
47
pozdrav,zanima me jel normalno da hidraulika tako brzo spušta priključak na zemlju,inače što se tiče dizanja i držanja priključka sve je ok,akod spuštanja ga bubne o pod
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Imas onaj dio rucice gdje osjeti kao preklop, e ako ode preko brzo pada tj lupi. Probaj kad je dignuta da polako vracas rucicu prije nego dodje do kraja, znaci polako je guras prema motoru i on polako spusta
 

Najnoviji postovi

Na vrh