• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sora (sura) če poslednja doč na red jer ču izradit jednu novu kraču tak za oko kuče a za u šumu ide ova 3,5m dužine.Danas me malo je..lo drvo od oplena jer su rupe malo iztrunule zbog zapunjenih rupa za odvod vode.Ne da mi se pravit novi drveni dio pa sam ove rupe za ručice ojačo sa poliesterom.Ak neče bit u redu se još uvek može izrezat novi drveni dio.:icon_winkle:
image hosting 30 mb
img host
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Rade se manje stvari koje isto oduzmu puno vremena ali i to mora bit.Izrađeni su nosači za sajle,za trokut,kuka i prepravljena je stara sura sad je baš na friško prefarbana.Sutra dobijem bužir za zadnje kočnice od 4 metra i onda proba koju silu ču sa ručnom imati za kočenje jer moraju kočit kako treba. Tam gde ja najviše vozim svuda brda i doline.:(hi):
image upload free
free upload pictures
screenshot windows
image hosting 30 mb
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Probno sastavljanje sajli i ručice ručne pa i probna vožnja.Treba još stavit graničnik u trokutu rude i par nosača bužira do kraja voza.Graničnik sam več uradio i skinuto rudo ofarbo sa temeljnom tak da voz če u kratkome bit završen i spreman za u šumu.Ak nađem još prave daske napravit ču mu i deru (plato) možda če kad bit od koristi.:icon_wink::drink:
upload pic
image url
imagehosting
image uploading
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
To sam i ja htio pitat zašto je rudo tako dugačko?
Inače je sve odlično urađeno,svaka čast.:(rofl):
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Sve super, sve odrađeno za pet, rudo je predugacko ali nije mi jasno da ti je lakše sa kolima u šumu ic nego sa običnom prikolicom,lakši manovri i daleko čvršča...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ak voziš kratko, prikolica je bolja, no za duga drva, a potovo trupce gumenjak je bolji i stabilniji. U najmanju ruku, možeš promijeniti duljinu svore.
Dulje rudo ima svojih prednosti.

Abarth, zakaj nisi napravil hidraulične bremze? Bilo bi jednostavnije a neznatno skuplje nego ovak na sajle. I lakoći posluživanja da ne govorimo.
 
Posljednje uređivanje:
E

el pibe

Guest
Odlično odrađeni posao kolega Abarth:(handshake):Duže rudo ima svoje prednosti kak veli ZJ.Ja bum spomenul samo jednu od tih prednosti.Kad voziš gnoj,smrdi daleko od tebe:icon_eyes:i nisi toliko izložen koncentraciji.Šala mala,najte zameriti.Još jednom sve pohvale majstoru za odrađeni posao.A i ako se pokaže s vremenom da je rudo kojim slučajem predugačko,lakše ga je skratiti nego produžiti.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koliko je vidim to nije klasično rudo za gumenjak.
To rudo ima okretni priključak na gumenjak. Znači da bi na traktoru moglo imati fiksno pričvršćenje. Onda bi mu funkcija bila da gumenjak na zavoju ide po tragu od traktora ili s prvim kotačima čak malo na vanjsku stranu.
No da mi ne razbijamo glavu, ili pričamo koješta, najbolje da Abarth pojasni zakaj je rudo tak dugačko.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Hvala el pibe pa i ostali za pohvale i zahvale.Ja volim sređivati takve stvari i da im udahnem takorekuč novi život.Rudo če ostat tačno takvo kakvo je jer sam dobro promislio koju dužinu trebam za moje potrebe.Voz če bit u upotrebi samo za prevoz dugih -(trupci,građa,daske) i sličnih dužih stvari kojih se sa kipericom ne može vozit zbog dužine.Hidro cilindra neče bit jer pored njega bi trebo i ručnu kočnicu za ručno prestavljanje voza po šumi ili drugdje.Stavit ču sliku gde i kakav je bio voz u origi stanju.Vidi se i ruda koja je bila još za 30cm duža kak je sad.Druga slika je prevoz građe sa posuđenim vozom i komadi su bili do 6,5m dužine i baš zbog takvih stvari treba duže rudo.A zadnja je ono što se ne sme nikom dogodit.:drink:
screen shot windows
image hosting over 10mb
image upload no limit Dužina ruda je sad 105cm od trokuta na vozu.Da priključak je okretljiv prije nije bio a na tomi je fiksan tak da to je ok.Ovaj voz če možda bit par puta u letu u upotrebi a doma možda više kao pokretni pank.Ovo sam radio iz gušta a ne zbog velike potrebe.
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Evo kolega je objasnio naša nagađanja o dužini rude.
Sad je sve dobilo neki smisao:drink:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Znal sam ja da Abarth nije to tak odradil bez valjanog razloga.
Kad bi barem uvijek mogli raditi iz gušta. Takvi poslovi se najbolje i najljepše odrade.

Abarth, znam da si utrošil puno truda, ali nisi osjetil muku kod izrade, nego samo zadovoljstvo kod završetka. Želim ti čim više takvih projekata.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Super restaurirano Abarth.
Sviđa mi se kombinacija boja :icon_thumright:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Posao za 10, da li bi valjalo da si ubacio naletnu kočnicu?

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh