• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Bok svima,
moj Tomek je ove godine uspješno položio ispit sa roto kosom pa razmišljam da mu malo proširim paletu priključaka.
Kupio bih, ili napravio, šumarsko vitlo. Ima li tko iskustva sa tv 523 i vitlom? Koje je dobro, na kaj treba paziti pri kupovini itd.
Također ako tko ima kakav nacrt za "kučnu" izradu vitla bio bih mu zahvalan da ga podjeli samnom.

Pozdrav
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Za Tomicu bi ti bilo dovoljno vitlo Krpan 3 T. Malo je, i ima užu dasku (taman).:eek::
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tako je krpan od 3 tone je pravi a nađu se i vitla origi od TVa samo sam mišljenja da nisu baš dobra za radit sa njima.Za krpana moraš imat kardanski nastavak i pravi kardan dok za origi ne treba,paše direkt.
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Hvala za savjet.
Malo sam proguglao pa vidim da mi je ovaj Krpan 3.5 E malo preskup (10500 kn ili 1400 E)
Potražit ću malo po oglasnicima rabljeno. Problem je samo kaj ih nitko baš ne prodaje.
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Pozdrav.

Za TV 523 max 3t više neuzimaj.
Ker so prejaki i pretežki za TV.
Ja imam vitel tajfun 3t težak brez zajle 100 kg. (novi so odprilike 230 kg).

21765188.jpg

20481011.jpg

20474227.jpg


Ovo sve je povukao TV 418.
Samo ja imam napreavljen reduktor da smanim obrate kardana i povečam moč motora.

21979348.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Mislio sam na ovo starije vitlo Krpan 3 T (kao na prethodnoj slici). Predpostavka je da se ta vitla više na proizvode (jedino ako se nađe od druge ruke). Ovo vitlo na Njuškalu Krpan 3 E je novo i puno veće i teže, tako da ne bi bilo za Tomicu.:(whew):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovo je krivi oblik vadilice za one koji vuku tomo vinovičem ,
Vadilica mora biti kao da ovu okreneš naopako .. i ne u špic nego u radius.
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Evo piše se o vadilicama, izrađuju se neke pa da ja postavim slike od svoje. Odlična je kad je zemlja suha i kada nema puno trave, a kada je takva situacija onda se mora stajat podizat je i čistiti. Napravljena je prije više od 10 godina za multikultivator i sada je na Tomi. Evo i koja slika:
 

Prilozi

  • 20141004_180827.jpg
    20141004_180827.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 680
  • 20141004_180735.jpg
    20141004_180735.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 595
  • 20141004_180754.jpg
    20141004_180754.jpg
    47.8 KB · Pregleda: 485

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dobra!:icon_super:
Bit vadilice je da podkopa krompir, da zemlja i krompir prijeđu preko pera vadilice, da bi krompir ostao na zemlji.:icon_e_wink:
Npr.
21358331.jpg


21358332.jpg
 

Opor

Član
Tu od
27 Lip 2013
Poruka
50
Mislio sam na ovo starije vitlo Krpan 3 T (kao na prethodnoj slici). Predpostavka je da se ta vitla više na proizvode (jedino ako se nađe od druge ruke). Ovo vitlo na Njuškalu Krpan 3 E je novo i puno veće i teže, tako da ne bi bilo za Tomicu.:(whew):

Ako nađem "Krpana" 3 T po ok cijeni bit će moj. Ako ne probati ću namontirati na tomeka nekaj ovak.
http://www.njuskalo.hr/ostala-autoo...-5900-kg-daljinskim-upravljacem-oglas-7874795

http://www.njuskalo.hr/ostala-autoo...v-5400kg-4kw-daljinskim-dostava-oglas-9475507

Znam da je sporo i da ima nekih drugih nedostataka ali treba mi za izvlačenje 15-ak m drva godišnje i nikam mi se ne žuri.
Imam cijelu zimu za "googlati" pa ču do prolječa valjda nekaj nači.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Taj stariji Krpan 3T , teško ga je za nać, ja sam malo preletio po njuškalu i po Slovenskim oglasnicima ali niti jedan takav se ne prodaje, jedino sam jedan vidio na sl. oglasniku tako manji ali ne Krpan (ne znam sad napamet koji i koje snage). Ja isto razmišljam o nabavci takvog na struju, ali ne znam kako bi se pokazao za rad u šumi. Snage ima, daljinski (znači što se tiče upravljanjai snaga OK) naravno za amaterku upotrebu. E sad kratka sajla, plitak bubanj, pitanje da li bi se sajla mogla pravilno namotavati (nije isto kad je to vitlo na vozilu, i vozilo prilikom izvlačenja uvijek može malo lijevo - desno), dok bi vitlo bilo fiksirano na traktor, onda drvo koju vuče ide pravocrtno, i onda bi forsiralo sajlu na jednu stranu. I pitanje je koliko može raditi da se ne pregrije ? Ovo vitlo Krpan 3T ima jedan u selu i koristio ga je za Tomu (prije) a sada za malog Imt, izvlačio je meni i dobro se pokazao. A za ovo električno trebalo bi imat iskustvo ako je tko radio sa njim u šumi.:(:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Elektro vitlo je imo član Batek samo je odusto od njega pa nabavio 3t krpana-tajfuna neznam tačno_Ovi elektro posisaju svu kapacitetu aku. prebrzo tak da ak je i montiran alternator ne može da dofilava aku.koliko elektro vitlo prazni aku.Samo za primjer:potrošnja struje je ista kao kod startovanja traktorčeta i ta kapaciteta akumulatora je za koji minut dva i gotovo.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ma kakav elektro, nije to da dugotrajan rad, trpi vise sklopova nego sto bi trbalo, akumulator, altelnator, traktor radi cijelo vrijeme a snaga vitla nikakva (potezna sila i brzima vitlanja), pretvara se mehanicka energija u elektro sa gubicima, pa se ta elektor opet pretvara u mehanick, sve u svemu ovo vitlo je zamisljeno za pomocu u slucaju nuzde.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
@ssucur, molio bih te sliku špice pluga (vadilice) koji ide u zemlju.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dok nisi stavio slika sam mislio da to vitlo izgleda glomaznije na tomi ali po slikama i nije tak veliko.Realno po snagi je preveliko ali po daski za upiranje mu je skoro taman i vjerujem da si može dosta pomoč sa njim.:icon_thumright:
 
Na vrh