• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ovih se dana radilo punom parom sa jednim takvim delancem, pa ono ako zatreba koji savjet stojim na raspolaganju,,,

Evo kako to iz mene izgleda,,,

11hgygz.jpg


a ovo je taj famozni delanec, leopard dvobrazni, zapravvo ono sto je od njega ostalo,,,

2luonpj.jpg
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Slijedi njemu jos kozmetickih promjena,,,
Nije da nije dobar i u ovoj varijanti ali mislim da se moze jos mnogo vise izvuci iz njega,,,
Veliki nedostatak u ovoj varijanti je crtalo a kod ovako mali traktorcica koji osjeti svaku busu ubi to drocanje,,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Crtalo bi sigurno dobro došlo. Samo da si ostavil duljeg i dobil mjesto za diskasto crtalo, smanjil bi pritisak na zadnje kotače. Pitanje je koji način bi dal bolje rezultate? Možda da dodaš nož-crtalo od špic lemeša prema gore. Mislim da bi bilo malo lakše.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Moj je vec do sad dozivio neke promjene, ovakav je bio prvotno konstruiran,,,

wv1v74.jpg


Kao sto se vidi kod starog lemesa (koji je vise istrunul nego kaj ga je zemlja podrla) je bilo navareno celicno pojacanje za lakse uvlacenje u brazdu ali i (noz) crtalo,,,
bila je nesto cisca brazda nego li je sad ali ja u planu imam neku drugaciju izvedbu, no ostaje da se vidi kako ce se ponasati u radu,,,
Najveci problem kod tih preinaka je taj sto kad imas vremena za rekonstrukciju obicno nemas to gdje isprobati i obrnuto,,,

Uglavnom, moj ce dozivjeti jos jedno skracivanje odnosno priblizavanje ka traktoru jer tako iziskuje vecina tih povrsina (povrtnjaka) koje cu sa njim obrađivati,,,
Ono sto jos moram promjeniti je toplig kopcanje jer kod ovakve konstrukcije topling ode skroz u lijevu stranu ako gledamo za zadnje strane,,,

Da se nadovezem po pitanju noza kao crtala, ako se stavi na lemes svakom promjenom lemesa mora se i noz ponovno variti dok kod ovakve izvedbe kao sto ssucur ima to ne moras,,,
Pa stoga kolega ako moze koje iskustvo tog polozaja, bi prosil,,,
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Bobiću tvoje oranje je za deset-jest da je za TV bolje da je lemeš (plug) čim bliže traktoru. Tako uštelan plug mnogi bi poželjeli...
Kod mene je tako blizu traktora i dugo sam (grunto) razmišljo šta je za TV najbolje, i visina okvira i blizina lemeša-tako da sam prezadovoljan sa ponašanjem pluga (oranjem) sutra slikam pa postavim.:icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kod onog spominjanja osvrta milsio sam na iskustvo sa crtalom na dasci umjesto na lemesu,,,:)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kod tebe je direkt sječa lemeš i crtalo, kod mene lemeš podkopava crtalo siječe i štiti dasku od trošenja-ne dozvoli kupit travne i druge ostatke na dsaci.Postepeni rad-ne direkt svo opterećenje.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Danas sam prepravio topling od IMT-a da imam za Tomu. Pošto moj Tomo otkako je kupljen ništa nije radio, osim navažao prikolicu i korpu. Još mi jučer kada sam se vraćao iz bagremika pukne sajla kvačila, a sad ide Uskrs pa nemaš di ni kupiti pa je bilo kraćenje i krpanje, sad je fala bogu dobro, čak i bolje jer je podmazano sve.

Danas nekako uspio zakačiti plug i ispostavilo se da je klirens mali problem, da je skrati za cca 5 - 10cm, nema problema, ovako ga vozim morti 5 cm od zemlje i čim prednji kraj krene na neki brijegić, eto belaja iza.

Pokušao malo grecati neorani dio dvorišta na placu i ide to kako tako, najveći problem klirens jer čim uđem malo u brazdu on je već u zemlji i onda imam razliku ulaza cca 1.5m, a što se tiče same vuče, pa između 15 - 20cm druga radna sa blokadom i izbori se relativno dobro, a za te bašće i sranja ni ne treba dublje. Mada, kontam ovoga ostaviti morti za IMT-a za neku lakšu zemljicu, a za Tomu najti OLT Slavonca 10", to sam isprobao i to je njegova mjera.

Mada opet mi vrag ne da mira, a što ako... :mur:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Da klirens bude problem kod tome i ja sam ga morao smanjivati da ga moze nosit,,,
Kod ovog mog nosac na kojem se klirens smanjuje je polukruzni i jednostavno sa novim rupama nije bilo moguce dobiti to da pluzno tijelo stoji u vodoravnom polozaju na ramu, zato kod mene i nije simetricno sa ramom jer se na toplingu nije dalo toliko popustiti a da ga mogu normalno nositi,,,
Pa ako ces ga spustati obrati paznju na taj detalj,,,
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma kod mene samo nosač glave skinem, odfikarim ga i vratim nazad samo što moram rezati i pločevinu da deflektor stane ispod rame.

Ugl. Žuto nosač, a crveno je sve što bi trebalo rezati.
 

Prilozi

  • 20170412_184634.jpg
    20170412_184634.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 147
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Mene zanima inverzija kardana, pitao sam u Hittneru i imaju.

Sad mene zanima, dakle kad se to stavi imaš normalnu veličinu kardana i vrti se u desno?

Skroz sma se zbunio jer sam bio kod susjeda, a on ima isto nešto takvo, on kaže da je to inverzija, a ja mislim da je to samo ona đomba što se nabije i imaš samo standardnu veličinu ali i dalje vrti u lijevo.

Ova u Hittneru je 2.100kn pa pretpostavljam da je onda to sa vrtnjom u desno?! :confused:
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
A zašto nebi nazvao Masivu i naručio kod njih , cijena za inverziju sa dva izlaza je samo 940 kn ( da dobro čitaš samo 940 kn ), ne vjerujem da je ova iz Hittnera neusporedivo bolja za razliku u cijeni .Ima i za 1150 al me ubi ako znam kod koga sam na webshop-u naletel na to, možda Antoš. Evo drugi put dopunjujem post , i nije Antoš nego Auto Horvat i nije 1150 nego 1055kn .
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh