• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Nije bitno samo u koji smjer se vrti nego i broj okretaja,tako da ti vjerojatno ne paše prikolica od labinca za kardanski prijenos ,jedino je možeš prikačiti kao običnu prikolicu bez pogona:(n):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
????-slijedi test...






Samo da vidim dali znam napravit šumsku prikolicu-sa dodatnim platoom 3X2m
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kamionska ruda, +cijev 4mm unutra-da vidimo šta će bit:icon_eyes:

Udrite sa predlozima nisam još završio-planiram na rudu dat još U profil 80X6mm
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Nije bitno samo u koji smjer se vrti nego i broj okretaja,tako da ti vjerojatno ne paše prikolica od labinca za kardanski prijenos ,jedino je možeš prikačiti kao običnu prikolicu bez pogona:(n):

Ma tu i tamo nalazim oglase, kao neki priključak "može na motokultivator" ili "može na manji traktor", pa me zanimalo je li stari priključak na Tomi sličniji kultivatorima ili traktorima, čisto da znam kakve oglase preskakati.

Evo na primjer ova sječkalica za grane (Model R130) navodno može na motokultivator ili traktor. https://www.hongoldonia.hr/negri-garden-equipment
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nije, Radim kompezaciju prikolicu za Cirkular 12m-traktor IMT 542-materijal imam i za sebi sa okretnom rudom i sa MNOGO dodataka (funkcija):icon_axe::icon_scratch::mur:
Imam jošike-johe-jelše-jevša oko 200 kubika do 25cm-nude mi cijenu 15€ (groza)
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Jedno su statični priključci,a drugo radni,pokretni
Mlinovi,pumpe,sječkalice su jedno,a freza nešto drugo
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Za rudu ako budeš vidio da je slaba, naknadno je ojačaš. Možda i ta ruda izgleda slabija iz razloga što su ostali profili masivniji. I jedan detalj koji bode oči, onaj trokut kod kotača (otvorena cijev).
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ruda sa dvije cijevi 10mm, (još u izgradnji) rekoh da ću još ojačat-rupe (buže) začepit:mur:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Slicnu prikloicu sam i ja napravio,ranije ju je tomica vukao,a sad ga je odmenio veliki traktor,Rudu ojacaj kolko god mozes,Meni je ruda komplet sa vucnim okom od onih kamionskih prikolica na koje nasednu bandere kad se voze,precnika 12cm debljina zida 6mm i jos sam u nju uvukao jednu okruglu cev nebi li je ojacao i opet iako netovarim mnogo na nju i uopsteno je slabo koristim uspeo sam je malo iskriviti.Takodje sam napravio i stranice za nju iako sam to radio iz ciste dosade posto sam bio ubedjen da mi netreba(uz veliki traktor uzeo kiper prikolicu)zapravo cesce je koristim od velike prikolice koju kacim 3 puta u godini,neverovatno je usluzna sa stranicama.I ako imas ikakve potrebe za izlazak na put obavezno povezi instalaciju na njoj,ja sam napred kod rude stavio zensku uticnicu(kao sto je na traktoru) i kupio sam kabal spiralni koji je namenjen za kamionske prikolice sa 2 muska izlaza tako da kad idem u sumu kabal se skida i nemam opasnosti.






 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ruda , osovina , kotači , sveto trojstvo za prikolice .
Akd to imate možete , kam hočete , koliko hočete i koga hočete ...sve drugo je prilagodljivo i zamjenjivo .
je*eš poslel kad nešto tovariš i ideš gledat jel se frče ruda , koliko sjedaju gume . jel puca farba na felgama , jel se grije glavčina .....
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
:icon_weed:
je*eš poslel kad nešto tovariš i ideš gledat jel se frče ruda , koliko sjedaju gume . jel puca farba na felgama , jel se grije glavčina .....

Daj mi reci koji bi ti onda bio izgovor da usput stanes na koju pivicu?

jebes posel ako bez emocija samo stavis prst u uho i teraj,,,,:icon_weed:

Na muci se poznaju junaci,,,
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Ova donja šipka što se kači na onaj "vagir" na traktoru, ili kako se već zove, i vrti se samo kod podizanja ili spuštanja, je 32mm.
Šarafi na kojima se okreće kibla kad kipuje su 16mm.
Kiblu sam još pojačavao (zaboravih koliko), a u profil nisam, mislim da je dovoljno debeo
A ovaj za topling je 12 mm ( na traktoru je čini mi se 18 ili 20, nisam siguran)...

Pretpostavljam za topling si koristio španer, tj. neku vrstu čvrste veze? Jel bi valjao lanac?
 

Najnoviji postovi

Na vrh