• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Složil je moj sused pred 30-40 let na nekakvom Đemsu.
Kaj je najbitnije registriral ga je.

Danas nemreš ni prikolicu registrirati ako je samogradnja a kamoli to, a asfaltirali su svaki milimetar ceste pa milicija ima kud patrolirati. Nema da im utekneš nigde i nikam.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Ima tu blizu mene jedan je složio Fiat kampanjolu sa motorom od malog IMT. Ovako napamet ne znam točno detalje. Morao bi ga pitati za autorska prava, da mu je malo poslikam.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
ssucur
Koja je prvenstveno bila namjena kolica?
Ako nemaš blokiranje diffa čini mi se da nije baš jednostavno vozit po neravnom terenu
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Bane1978
Kolica sam napravio sestri da može nešto prevući.
Do sad sam ja vozio, a sad mi neda (korona) i podstanar koga već dvije godine uz pomoć onkološkog u Ljubljani pokušavam istjerati ili smiriti. Nije problem za vozit i po neravnom terenu.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Mislim si onako,malo povuče lijevi,malo desni kotač,s obzirom da je srednji rotacioni,pa da onda vuče lijevo desno,ali ako kažeš da je ok onda ti vjerujem
Kako si riješio ukapčanje pogona?
Da li ima riverc?

Bili su tu kod nas u jednom susjednom selu sklepali okretni volan na labinca,mislim da su od renaulta 4 uzeli komade i kad su ga složili,skužili su da kad ga okreću lijevo on skreće desno i obrnuto,na kraju su se ljudi na to navikli i tako vozili
Jednom ga je neko posudio i odmah skrenuo u grabu,bila je živa pišancija :hahah: :hahah: :hahah:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kupljenec
Ma podmukao tip još kad se uvuče i u kosti moraš živjet sa njim;)
Bane1978
Kopčanje vidiš na slikama, rikverc nema (možeš ga obrnuti u mjestu)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
To bi bila ova pojasna kočnica zelena?
Najbolje bi bilo da i podstanaru napraviš jedna ovakva kolica nakrcaš ga na nju upališ i pustiš da ide :hahah:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Svi ovi postovi od posta 2,019 nemaju apsolutno nikakve veze sa ovom temom i nikako ne spadaju tu. Donekle mogli bi spasti u moju temu Motoprikolice, ali ipak i ne jer to nije ni jedno ni drugo. Ovo su samo nekakva naklapanja, od kojih nema nič.
Da je netko napravio ili ima neku ideju kako napraviti tako nešto, onda je to druga priča koja bi bila zanimljiva u nekoj zasebnoj temi. Ovako O bodova. :cool:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Izgleda da su ti promakli postovi 2024 i 2029. :unsure:
Ipak je nekaj napravljeno, iako piše sklepano.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
A nisu mi promakli ne!
Skoro uvijek prije nego napišem neki post pročitam sve ono što je relevantno za taj moj post.
Nemam baš neki običaj lupati bez veze, iako to nekima možda tako izgleda. Zašto? Zato jer onima kojima to tako izgleda , lupaju.
Pohvale za #ssucur za njegov poduhvat koji je napravio!
I koji je slikovno i videom prezentirao u drugoj temi.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Trebam kupiti lim od 10mm za izradu priključka.
Koja bi oznaka čvrstoče morala bit označena?
Znači. Nešto da nije meki brodski lim.
 
Na vrh