• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Clan mario na svojoj tehnostrojki 6t nosivosti vozi 12t sljunka, njegov kolega na 8t vozi 18 tona
I sad ti reci da nisu dobre, nemoj pricati gluposti

gle stari mi je bio prevoznik pa mogu slobodno reći da je šljunak friško vađen recimo iz drave onako mokar teži najviše 1200 kila kubik a onako normalan kad odstoji oko 800 kila kubik..pa sad ak prikolica nosivosti 6 tona može na sebi nositi neznam 10,11 kubika šljunka ja sam onda pop..:rolfer:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dečki mokar šljunak z drave dojde kak je *fendonja del tablicu tj. kubik mokroga šljunka dojde oko 2 tone a suhi oko 1400kg(govorim o šljunku koji je direktno tovaren iz vode il je voda na dubini cca. pol metra) a ovo kak je rekel *gazda gizdavi kaj vi vozite (ajd zaokružimo na 10 kubika) na 6 tonkama prikolicama to je ipak preveč.. mi smo pelali na prikolici Gorica 15 tonki pelali 11 kubika i bome je imala kaj nositi a šljunak je bil dosta mokar
i bome ju je Steyr 150 ks imal kaj vleči ...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kubik šljunka se računa 1,8 tona
idemo u OFF ali da razjasnimo kad smo već započeli ..pa kak sam i napisal oko 2 tona(ja kažem za šljunak z kojega se cjedi voda)praktički rečeno direktno vađen iz vode a ovo kaj je na šljunčarama on uvijek malo stoji i voda se iscjedi tak da se onda računa 1.8t/kubik
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
gle stari mi je bio prevoznik pa mogu slobodno reći da je šljunak friško vađen recimo iz drave onako mokar teži najviše 1200 kila kubik a onako normalan kad odstoji oko 800 kila kubik..pa sad ak prikolica nosivosti 6 tona može na sebi nositi neznam 10,11 kubika šljunka ja sam onda pop..:rolfer:

Prijatelju ne znam odakle crpiš podatke ali pogledaj ovdje pa usporedi sa svojima podacima ( STRANA 20 ) , ako sam dobro shvatio ispada da je trona suhog šljunka teška kao i tona kokuruza u zrnu

www.zmaj.co.rs/UPUTSTVO_489.pdf

mislim da si se nešto zbunio , ali ne mislim namjerno :rolleyess:

usput ovdje ima zgodnih podataka koji se mogu iskoristiti kod samogradnje prikolice :D
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Prijatelju ne znam odakle crpiš podatke ali pogledaj ovdje pa usporedi sa svojima podacima ( STRANA 20 ) , ako sam dobro shvatio ispada da je trona suhog šljunka teška kao i tona kokuruza u zrnu

www.zmaj.co.rs/UPUTSTVO_489.pdf

mislim da si se nešto zbunio , ali ne mislim namjerno :rolleyess:

usput ovdje ima zgodnih podataka koji se mogu iskoristiti kod samogradnje prikolice :D

gle tak mi je stari rekao,ali opet on već nevozi od početka 90 ih i možda je razlika i od šljunka i do šljunka ali iskreno moje mišljenje je i najsuvlji šljunak sa većim udjelom pjeska nije lakši od 1200 kila kubik..ali nebitno..osobno sam mišljenja da u traktorske prikolice netreba trpati takve matrijale..zna se čemu one služe..kokuruz,pšenica i takve stvari..sve drugo razbije i stranice i pod..:|
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čujte, tona je tona, uvijek bilo i bit će, samo je stvar u volumenu i količini.

Vozil sam na novoj Pronarki 5t na papiru, 8100 kg šljunka, a bilo ga je samo koliko su donje stranice, znači bil je extra mokar i škripalo je sve ko ludo, gume su sjele i feder-plate do graničnika, uglavnom previše. Samo jednom i nikad više, a brzina ne više od 20 km/h jer sam misli lda se bude raspala.
Kad je puna pšenice s vrhom, važe oko 7200 kg i to joj je neka zadnja mjera, svako pretjerivanje bi bilo kobno.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Sve je to dobro dok uspiješ s tako pretrpanom prikolicom doći do odredišta. Kad nekome eksplodira guma na sred ceste (kao meni) ili se nešto drugo strga onda će biti svi sveci krivi.
S razlogom svaka prikolica ima svoju nosivost i ne treba pretjerivati.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a čuj nisu neke pare al ak z druge strane pogledaš to kaj je on napisal da nije nigdje vinuta šasija to je upitno..trebal bi iči pogledat ak ti nije daleko ... mislim da je to tehnostrojka ak se ne varam.. treba cjeli okvir za pod novi,stranice,pod,osovina( ako očeš imate kočnice)bar oko 2000 kn jedino ak imaš doma osovinu i željezo onda nije neki problem al ovak za nju treba punooo truda,živaca i para kaj se sredi i opet je upitno kak je *magla napisal al ima papire
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
ŠANANA kaže:
?ujte, tona je tona, uvijek bilo i bit ?e, samo je stvar u volumenu i koli?ini.

Vozil sam na novoj Pronarki 5t na papiru, 8100 kg šljunka, a bilo ga je samo koliko su donje stranice, zna?i bil je extra mokar i škripalo je sve ko ludo, gume su sjele i feder-plate do grani?nika, uglavnom previše. Samo jednom i nikad više, a brzina ne više od 20 km/h jer sam misli lda se bude raspala.
Kad je puna pšenice s vrhom, va
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma nema vraga kaj škripat.. ako je prikolica napravljena za npr 5 tona onda je valjda da se vozi 5 tona ajd eventualno ak je jedna tona ili jedna i pol več ali kak tolko kak vi velite da na 6 tonki vozite 12 tona ..to je uopče suludo i komentirati.. morete sam uništit prikolice ili da se u vožnji bukvalno razleti guma i dobijete štetu veču neg da ste rađe išli 2 put ili naravno zvijat šasiju sanduka ako ne i glavnu šasiju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Veliki je problem pretovara pa onda kasnije kukamo kako prikolica nije valjala
Prvi ja pretovaram ali ako pretovaram onda vozim vrlo vrlo oprezno , mada to nije opravdanje za pretovar
Najluđe što sam tovario je 5,5 m2 krečnjaka na prikolicu 5tonku , bilo je strašno za pogledati gume i na prikolici i na traktoru , teško da bi me neko nagovorio da to ponovo uradim
 

Najnoviji postovi

Na vrh