• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za razbacivanje stajnjaka

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja imam horizontalnu i milina nemaš tu što pokvarit.
Gledaj krone ima mazalice na valjkima.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Kupujuem djubretarku pa me zanima razlika ili kaj bi bilo bolje odabrat, horizontalne ili vertikalne valjke?

Odabrat onu koja je u boljem stanju. Dobro pripaziti na stanje šasije (zna bit trula komplet) , letvi (da nisu pomotane), lanca (da nije istegnut) i prenosa na razbacivački mehanizam (zračnost, okrhnuti zupčanici, izduženi lanci - npr. krüger prikolice ovo je najsloženiji dio i tu zna bit svega).

Ukoliko treba popravljat sip i tehnostroj su najjeftiniji. Dok neke starije njemačke prikolice budu kvalitetnije ali dijelovi su koma.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
aag hvala,
savijet je odlican i potkrijepljen objasnjenjem.
Nasao sam tehnostrojku povoljnu i izgleda ok,u slicnom stanju ko mengele,njih sam gledao
al ako je takva situacija sa dijelovima odluka je jednostavna
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Slovenskesu slabe ja ju nikad nebih uzeo susjed ima sipa svake godine zadnja getriba kaput.
Slabe su uvijaju se pod teretom jako.
Ako imaš više posla njemačku uzmi
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nju sam obišao u kupovini radi ovoga šta ima sip svako malo kvar.
Iaoko s prikolicom treba znati i radit
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Tehnostrojku ja tovarim nemilo,iznad valjaka fest.
Imam i nastavke i stranicu 4,8 tona zrna kukuruza ide,samo dobre gume trebaju,a mehanicki ti je jednostavna.
 

vlado91

Novi član
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
1
pozdrav ljudi dali tko ima prikolicu unsinn za stajnjak da je mijenjao lance od poda?
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Neznam da li si ti pitao na fejsu ali bilo je isto pitanje, ja sam ih doma napravil, prije nekih 7 g. (mozda i više) i prikolica je još dan danas u pogonu od tada bez ijednog kvara na lancima. treba ti samo svjetlo vučena šipka (mislm 12 mm) i bešavna cijev. Ne sječam se vše ali mislim da me je koštalo nekih 30 % cijene novih (ako ne računam svoj posao).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Imam ja. Preradili smo na sistem običnog lanca kao što ima sip ili tehnostroj.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Koliko vidim vrlo jednostavna za održavanje.
Sa ovog dolje zupčanika na lijevoj strani ide pogonski lanac gore na valjke koji razbacuju gnoj. Otraga je prijenos koji pogoni most i taj zupčanik za pogon valjaka.
Imam nešto slično doma.
Ako je komplet uređena vrijedi te novce.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Imam nekih 30-40 prikolica za izvest, platio bi al nemam koga. Ovako si gledam prikolicu al svejedno mi utovarivac ostaje problem.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ista ko moja samo je moja orginal stanje inače nema problema s njom.
samo kako je prije izgledala
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Krone to mora biti ista je ko moja i ima mazalice na valjcima ruda može gore i dolje da se kopča
 

Terr

Novi član
Tu od
28 Tra 2015
Poruka
5
Imam tehnostrojku s 4 okomita, inace je kao nova i radila super sve do jučer kad se u njoj našao poveći komad betona i zapeo između dva srednja valjka i zablokirao ih. Nakon toga bočna dva se vrte, srednja dva stoje. Nemam pojma šta me čeka, upravo se spremam rastavit da vidim.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Ta dva valjka dole ada mislim da peju sva četiri. I ako imaš sreče možda samo popucali ili se zrulili kakovi štiftovi.
Usput pitanje jel kardan nije imal sklopku :unsure:
 

Terr

Novi član
Tu od
28 Tra 2015
Poruka
5
Ima kvačilo kardan al jebat ga sad zašt je zakazo. Skinuo sam poklopac odozdola, 3 zupčanika u banani. Kod jednog valjka je puko, na osovini je čitav a kod drugog sebizulo par zubi na oba zupčanika. Ne znam jel ima gdje to za kupit, za šarafanje lako.
 
Na vrh