• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

G

GROF

Guest
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima i forumskim prijateljima!

., kako sam i obećal?!., a va tehnik!!! 21.veka dozvolila., evo., moja ji ženica pokeljila! i to samo jedan del!..., nastavak ide... /prikoličica sa izboljšanja došla!/.-

2011bjelovar031.jpg


2011bjelovar032.jpg


2011bjelovar033.jpg
 
G

GROF

Guest
., narode moj!
., e stvarno su ve brke zajebani ljudi, hehehe,...
., a glavni likovi u opertativi skidanja prikolice i pluga!., moji prijatelji; Peričin i rodjo VranićD!

2011bjelovar034.jpg


2011bjelovar035.jpg


2011bjelovar036.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
aaauuuuuu, gle ti ljepotice od prikolice!!! :heart:
moja boja, kaj češ... :lol:

oće tomek moč vuč ovaj pretovar kaj planiraš utrpavat u prikolicu :finga:

šau na stranu.... koje su dimenzije sanduka, i koja je visina stranic?
 
G

GROF

Guest
., prikoličica došla, a ja sretan ko malo dite!

., ima slikic još punoooo!...

2011bjelovar030.jpg
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a kaj se sve "blišći" !!
lijepo, lijepo, kad ja svoj pofarbam, onda čmo napravit turneju sa zelenkom i crvenkom :lol:

ko' Lolek i Bolek :lol:
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
NOVO NOVO NOVO, jesi siguran da je to tvoja prikolica, možda su ti "podvalili" novu :) :) E svaka čast ekipi koja je prerađivala prikolicu!!! Odlično izgleda, sad ćeš morat biti oprezan u manevriranju i trpanju tereta, barem u prvo vrijeme da ne oštetiš boju...
Nastavci, osovina zamaknuta...sad si me zainteresirao da i ja svoju vozim malo na prepravku, uljepšavanje..!!
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
oooo stigla grofica :supz:
grofe prijatelju pisi sta se radilo, koja su izboljsanja
sta su radili s plugom, koji su noviteti?
pisi grofe......da nastavimo tradiciju foruma, da mudrujemo, solimo pamet, blatimo primu.....

vec vidim jednu sitnicu koja me "bocnula" u oko, za ukupan dojam cemo vidjeti
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
A ljepo ispala prikolica svaka čast majstorima. Osovina je pomaknuta a sad ima da ga stisne dobro u brdo,baš mi se sviđa.

Pozdrav Grofe!
 
G

GROF

Guest
a kaj se sve "blišći" !!
lijepo, lijepo, kad ja svoj pofarbam, onda čmo napravit turneju sa zelenkom i crvenkom :lol:

ko' Lolek i Bolek :lol:

., lipi pozdrav dragi moj prijatelju! josix!!!

., dimenzije neznam napamet., standardno je sve., jedino smo nabacili produžetke stranic., da mi neispadadu drva - cipanice ke su iscipane odma za peć, da mi neispada trava, lišće, e da!., da mi neispadadu moji mali MAČKARI!, ove dane idemo u mačkaradu!!!., a bome si lipo napisal., ko Lolek i Bolek!!! na turneju do Svetišta Majke Božje od Krasna!.- :supz:

., prijatelju moj ddalibore!., dobar si!., fala TI za uvik dobre i pozitivne komentare!., nova serija prikolic ide ko MOJA prikoličica sa ovim i još nekim izboljšanjima!!!...

., prijatelju edosoko!., pa sa izboljšanjima sam i više negoli zadovoljan!., bećari i nadasve vridni radnici iz PRIME! odradili su to za čistu deseticu!., a TI svakako reci - piši i to javno ča te BOCKA u oko., da to bockanje vadimo van iz oka!!!...hehehe... :rolfer: ...
., plužić je kupil jedan moj dobar prijatelj!!!..., platil ga je skoro ko NOVOGA!, kad u stvari i je nov!...
., dok smo delali oko prikolice ima puno ovoga i onoga!., najviše fali novčića???., tako DA., odradjeno dobro i JA prtezadovoljan!...

., fala ti prijatelju Aco!., za dobre komentare i pozitivnu vibru ku nesebično širiš!., dobro si napisal., stisnut će ga!!!...

., aj Bog!., moj narode., čitamo se ...
 
G

GROF

Guest
., narode moj!

., kako sam i obećal?!, evo nekoliko slikic pogonske osovine za prikolice traktora tome!., istina i Bog!, ovo je staro, iskorišćeno za raspeljivat neke asortimente u krugu tvornice., ali., ALI da vidite, da VAM dočaram kakovo je to i takovo bilo dimenzij, kakovi su bili kotači, širina, ona buta na sredini je za pogonski kardan - diferencijal., okrenuta prema doli da neulazi voda., ..., a sada raspalite po meni., slikic imam još., ako VAM se nedopadadu?, neću više ... - ni manje ..., aj Bog!., čitamo se ...

2011bjelovar076.jpg


2011bjelovar077.jpg


2011bjelovar078.jpg
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
., narode moj!
2011bjelovar078.jpg

a majke ti,a vidi samo koje su felge gore......;)
al se sjaji prikolica,ko pasja kesa.....:lol:
meni bi sad bilo štete ju mazat...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
., prijatelju edosoko!., pa sa izboljšanjima sam i više negoli zadovoljan!., bećari i nadasve vridni radnici iz PRIME! odradili su to za čistu deseticu!., a TI svakako reci - piši i to javno ča te BOCKA u oko., da to bockanje vadimo van iz oka!!!...hehehe... :rolfer: ...

e moj grofe.....slabom qrcu i dlake smetaju, davno receno; ili ga nesto bocka u oko :rolfer:

2011bjelovar033.jpg


evo ove zakacke na stranici, mogle su se zavariti unutar supljine, da ne strse u sanduk, kad vozis krompir, psenicu...u vrecama da ne zakaca

mozda i jesu unutra a ja na slici ne vidim

nastavci stranica; skidaju se ili su fiksirani (zavareni) za postojece stranice?
 
S

siniša

Guest
pozdrav GROFE
prikolica ti je super sređena,svaka čast majstorima iz tvornice kako su je obnovili.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Pozdrav prijatelju Grofe!
Prikolica se sija toliko da je na suncu nečeš moči gledat, ima da se bista da te bole oči. Super izgleda. Još da vidimo izboljšanja kad jih uslikaš po danu. :supz:
Stranice su sad visoke, bit če pretovar sigurno ;) :mrgreen:. Šalim se malo. A bolje da su visoke pa da se može ložit visoko barem one stvari koje nisu težke.
Znam da su ovi kotači več bili gore ali me zanima jesu li to oni od traktora- komunalaca (TV-319 K i ostali slični)?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
2011bjelovar077.jpg


Ovaj dif mi nekako djeluje slabo za pogonsku prikolicu :scratch ali felge su dobre, one za duple kotače. Ovo je sve nešto manje nego na traktoru, mali kotači, mali dif, :scratch. Ako kažu da je radilo to, onda mora da je prijenos izračunan i da se poklapa. Jel možda znaš u kojoj je brzini kardana ovo radilo?
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Cudna je malo ova osovina:scratch
Pricali smo za pogonska prikolica kod PE-18,a gde je bio tu menjac?
Grofe, ja pomislio da si kupio plug od ddalibor...prikolica:supz:
 
G

GROF

Guest
., lipi pozdrav mojim dragim forumašima!

., ej kumiću POPILJ!., fala TI za pofale!., svrati na čašćenje kada budeš u prolazu!., a svoje potiraj u prelo! pa dojdite svi lipo zajedno!!!...

., prijatelju mtd001!., fala za falu!., predpostavljal sam da će ti upast u okice ove felgice sa ve nekadašnje pogonske prikolice!!!...

., forumski prijatelju siniša!, fala za pohvale, ove dane sam u metropoli, zovem te na cugu!!!...

., ej prijatelju ivane33!., veliki pozdrav u predivnu i zlatnu Slavoniju!, fala TI za pohvale!

., prijatelju edosoko!., pozdrav u predivnu Bosnu!., fala TI za dobre i iskrene komentare., hehehe,... one veruge ili kako ji već ki zove?.,za nji sam ja rekal da mi "nakalemidu"., to je moje baljezganje., ali dobro dojde za metnut lanac da se stranice nerastežedu!...

., ej prijatelju danot!., pozdrav u predivnu zemlju Makedoniju!., fala TI na iskrenim komentarima za moju prikoličicu!., a ča se tiče ovi kotača i osovina od pogonske prikolice?., to je bilo za one male traktoriće do 18 ks; /znači od 15 do 18 ks!/., ni bilo mjenjača, kardan se kvačil drito na izlazni kardan - vratilo traktora!; /kada poslikam tu skalameriju., nakeljiću je da vidite!, TOME nevjerne!/!!!...

., ej moj prijatelju firemanpetar-e!!!., ova prikoličica sa slikice - pogonska., imala je nosivost do jedne tone; /1 t /., fala TI za pohvale moje prikoličice!., e da., kotači sa felgama i gumama na mojoj prikoličici nisu traktorske., već su orginal felge i gume standardne od samoutovarni prikolic, cisterni, ... na klasičnu prikolicu tominu - tromble., prišarafljena je medju ploča na ona četri šarafa., ta medju ploča na sebi ima šest rupa na koje sam prišarafio standardne felge!, si razumil?!.-...

., narode moj!., dragi moji forumaši i forumski prijatelji!., materijala slikanoga ima još, ove dane ćemo sve pokeljit!., aj Bog!, čitamo se ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Grofe ako je ovo za pe 18 pa u kojoj brzini se smijelo uključivati kardan? i kako isključiti samo trap prikolice kad se stalno vrti izlaz iz traktora? jedino da pustim uključen samo prvi pogon a zadnja dva isključim ručicom ispod špere?

Ovdje mislim da fali mjenjač...

PS: onaj dripac iz oglasnika je povisil cijenu za onaj raspad gdje me zanima samo zadnji kraj s 2500 kn na 2800 kn....

Tak sam u depresiji da nemrem niti po forumu pisati...:shock:
 

Najnoviji postovi

Na vrh