• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Javio mi se problem na IMT. Dakle, do danas je traktor imal normalan ler gas, i na full gasu nije prelazil 2000 okretaja. Ali je iz cistog mira, ler gas porasel na 600okretaja i ispod ne pada, a motor mogu najterati u iberturazu kolko hocu. I preko 2400 okretaja kolko pise na satu.
E sad, da cujem savjete, kaj bi to moglo biti? Dal se mora nositi na bosch pumpa na reparaciju ili se nesto samo rastelalo na njoj?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Membrana na boš pumpi...

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=SywdSDPvrfM[/YT]
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Meni su na pumpi otišli ležajevi ali čudom nije puštala. Našao sam neku polovnu besplatno i još je uvijek gore. Za reparaciju treba ugrijati rotor da bi se skinuo propeler.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Pumpu vode se ne isplati reparirati zbog nevaljalih novih pakunga koji su u ponudi.
Da je nabaviti dobar pakung, staviti kvalitetne ležajeve i ako je stara pumpa gusanog kučišta onda još možda i da ali i to je upitno za stotinjak kuna razlike.
Peraju netreba vaditi, treba ju samo kod tokara počistiti.

Karlo, možda je štangica gasa preglodala cijev koja ide na boš pumpu. Treba provjeriti prije nego ideš kopati po pumpi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Na ovoj slici se lijepo vidi razlika u kvaliteti između novog i starog pakunga.



 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
729
Posto sam morao bacat i kompresor dolje rekao ajde da zamjenim i karike pošto mi mješa ulje i zrak lagano.
Koja karika se mjenja, uljna ili ove 4 gore. Logicno mi je donja ali rekao da pitam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Najbolje sve jer zadnja kompresiona ima duplu ulogu. Neznam jel ih ima posebno uopče za kupiti.
Obrati pažnju na dimenziju klipa i obavezno stavi novu kariku prije ugradnje u cilindar da provjeriš zazor.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ja sam mozda corav al tu donju (uljnu) kariku nevidim da ima ikako..
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
729
Nju sam izvadio da provjerim zazor na cilindru.
Btw, na antos trgovini sam nasao karike fi 75 ali ako ko zna sta je razlika između 2+2+4 i 3+3+5?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Sad sam malo podrobnije pogledal sliku. Tu je neko nekaj kemijal, u utor nemogu iči dvije karike več samo jedna.

Patrik to je oznaka širine utora za karike 2 mm prva i druga i uljna 4 mm ili 3,3,5, a promjer klipa je isti. Novi i stari tip.
Izmjeri širinu utora da bi znal koje trebaš.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
729
Majko isusova pa traktor je dosao nov od fabrike kod nas. Koliko ja znam, a i stric koji ga je kupil kaze da se kod kompresora nije nikad radilo. Sad i ja kuzim da je dvije karike previse.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Tvorničko pripasivanje jer je neko sjebo utor kad je tokaril.
Ako su dvije po 2 mm opet si buš teško pomogel bez novog klipa.
Probaj zvati da vidiš jel imaju kaj širje u tom promjeru.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
729
Morat cem nesto s karikama sredit jer neznam di da nabavim klip, to ko da je suho zlato. osim da kupim cijeli kompresor na njuskalu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Klip sa karakima je u SEKRA koštal 80 kn pred tri godine tad sem mijenjal klip i celinder .
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
729
Danas sam izmjerio jer jucer sam bio u žurbi, znaci klip je 66, a ne 75, mijenja li to sta u vezi karika ili ih je previse?
Zvao sam Sekru i nemaju nis od toga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Tak nekak mi je i izgledalo. To je onaj kompresor bez rebara na cilindru?
Zovi Hubzin promet.
 

Najnoviji postovi

Na vrh