• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, samo duplo...
ali, ALI, ako je stvarno kvalitetnija, nije mi nikad žal dat duplo....
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
hehe, samo duplo...
ali, ALI, ako je stvarno kvalitetnija, nije mi nikad žal dat duplo....

Niti meni, turske dijelove nikak, jedino tursko kaj mi funcionira na traktoru je čep od kilera!
Kupil sam pred par godina tursku termometarsku vuricu sa sondom i to nije radilo, pa sam vratil u dućan i nadoplatil još 30kn za indijsku koja radi i danas. Isprobaval sam u loncu s vodom, na šporetu, za svaki slučaj:) Od indjskih djelova imam još relej žmigavaca i termostat, wasser pumpa je hrvatska, vin-promova, a ac pumpa bude izgleda najkasnje na proljeće išla ta srpska gore. Samo kakva je situacija najbolje bi bilo da ju čim prije kupim jer sigurno ne bu jeftinija u budućnosti, isto kak niti sve drugo:mad:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
i taj turski čep ti ima prejak feder tak da ni to nije sto posto ispravno

hm, da i meni se čini da se nekak teško šarafi... A more to biti opasno? Mislim ak zakuha voda dal bude druknulo na iberlauf ili bude pukel kiler prije ili?
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
more svega biti,prije bu crijeve pokle ali more i kiler ak je trul ili čep na bloku izbit,a more da kad se bu zagrel da i feder oslabi pa bu pustil na iber
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
more svega biti,prije bu crijeve pokle ali more i kiler ak je trul ili čep na bloku izbit,a more da kad se bu zagrel da i feder oslabi pa bu pustil na iber

"izbiti čep na bloku" ? zanimljivo..
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
vu mojem nikad nije bil antifriz, predmnijevam da su čepovi na bloku dobro zadihtani s kamencem:rolleyess:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
probaj ga same male pehnuti s šrafcigerom buš videl kak dihta taj kamenac

svaki čep hladnjaka ima ventil koji se otvara kad je pritisak prevelik, crijevo može izbaciti al čep na motoru nikad, jer je pritisak tamo gdje je zrak, a ne tekučina. i taj pritisak se stvara kad izgori dihtung glave, a u samom radu motora je zanemariv.. (kad je sve ispravno)
 
Posljednje uređivanje:

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Pozdrav svima.
Evo bas ovih dana planiram ugraditi radio u imt 533 pa me zanima sto vi mislite o tome, dali je to moguce i gdje da ga spojim. ;)

evo ti jedan prjedlog ko sto sam ja ugradio u 539 idealno i funkcjonalno
20178872_t.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Ovako, radi se o imt-u 539. htio bi skinuti termostat s njega sad prije zime.. jel bude stetilo motoru sta kad bude radio bez njega, bilo u zimi ili ljetu?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Ako ga sad skineš i ako budeš po zimi radio sa traktorom teško ćeš moć postić radnu temperaturu motora a onda dolazi i do većeg i jačeg trošenja motora. Zašto ga uopće i skidaš ako je ispravan?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Ako ga sad skineš i ako budeš po zimi radio sa traktorom teško ćeš moć postić radnu temperaturu motora a onda dolazi i do većeg i jačeg trošenja motora. Zašto ga uopće i skidaš ako je ispravan?

ma ne radim ja zimi s traktorom nista.. ali nekad nesta zatreba, pa ga moram upaliti. a skinuo bi ga zato sto nemam antifriz, pa u zimi ispustam vodu, pa onda kad ju ponovno hocu staviti unutra jako tesko povuce vodu iz hladnjaka u blok , tj prije bi traktor zakuhao da ga ne ugasim.. a ne stavljam antifriz iz tog razloga sto mi trosi puno vode ljeti, uopce neznam kud ta voda odlazi, nigdje ne curi, nejde u karter ali stalno je moram pridoljevati dok su velike vrucine.. pa kud bi ta voda nestajala? a i vidio sam da ljudi stavljaju najlonske vrece na hladnjak zimi, valjda da se prije zagrije..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
voda u blok neide preko termostata, ide ti iz donje cijevi hladnjaka u motor i kad se ta voda u motoru zagrije onda se otvara termostat i tu toplu vodu propušta u hladnjak gdje se hladi i ponovo se vraća u motor, tako da ne vidim razlog da vode ne dođe iz hladnjaka u motor.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
stavi antifriz i on tu bude pokazal gdje curi voda tj ostavi bude trag nemoj vadit termostat jer ni ljeti ne budeš imal radne temperature
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Pa zasto mi onda nece povuci vodu iz hladnjaka u motor? s tim imam problema vec dosta godina.. nalijem vodu u hladnjak, ide nekih 4 litre, i onda dok se upali traktor bi to trebalo odmah otici u motor, i nalijati dodatnih cca 5litara, ali kod mene nece povuci tu vodu i zacas podigne temperaturu preko 100 celzijusa.. ja sam mislio da je to termostat kriv..
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Napuni vodu, drzi motor na nekih 1000 okretaja bez čepa hladnjaka i za 10 minuta opet napuni vodom. Tako sam ja napunio prije 10 dana novim antifricom
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
pa i je termostat kriv jer napravi zračni balon i ne pušta zrak van e sad moreš ga skinuti i zbušit mu malu rupicu ili se patit ko do sad na svakom 539 ti je pizdarija promjenit antifriz i sl
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Napuni vodu, drzi motor na nekih 1000 okretaja bez čepa hladnjaka i za 10 minuta opet napuni vodom. Tako sam ja napunio prije 10 dana novim antifricom

tak sam i radil, ali i prije od 10 min mi digne temperaturu preko 100, a nece povuci..

pa i je termostat kriv jer napravi zračni balon i ne pušta zrak van e sad moreš ga skinuti i zbušit mu malu rupicu ili se patit ko do sad na svakom 539 ti je pizdarija promjenit antifriz i sl

a to da mu zbusim rupicu jel bude lakse povukao vodu u motor i jel bude poslije vise imao svoju funkciju da pusta i zatvara vodu?
 
Na vrh