• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

K

Katic09

Guest
Budem trenutno nemam vremena radim neku prikolicu za trupce sa kranom..
 
O

Odessa88

Guest
Pocela je kontakt brava da me zajebava.Izvadim kljuc i nekad opet ostane kontakt,ili malo je udarim i dobije kontakt.Kao da ima neki spoj,a kljuc kad gurnem ide onako labavije nego pre.Jel moze nesto da se uradi ili mora nova brava???Radi ona,pali svetla i kratka i dugacka al nesto kao da se olabavilo unutra.Pre nikad nisam izvadio skroz kljuc kad ugasim traktor,nego negde na pola i nema kontakt
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pocela je kontakt brava da me zajebava.Izvadim kljuc i nekad opet ostane kontakt,ili malo je udarim i dobije kontakt.Kao da ima neki spoj,a kljuc kad gurnem ide onako labavije nego pre.Jel moze nesto da se uradi ili mora nova brava???Radi ona,pali svetla i kratka i dugacka al nesto kao da se olabavilo unutra.Pre nikad nisam izvadio skroz kljuc kad ugasim traktor,nego negde na pola i nema kontakt

najbolje ti je kupit novu mozes ju raskopat i sam ju malo pocistit i stisnut kontakte unutra al to ce jako kratko funkcijonirat p0ar puta kljuc unutra i van i opet ce bit dve po starom tak da je najbolje novu i miran si opet neko vrijeme
 
B

bosniahos

Guest
.

Da najbolje kupit novu i zamijenit nije to tako skupo.Nego koji ključ ide u bravicu klasični okrugli sa izbočinom ili limeni plosnati,ili imaš onu kao elzet brava ključ.Neki autoelektričar u mom kraju nešta kemija pa upalilo se traktor sam i na verglanju izgorio dopola.
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
omam jedan mali problem curi mi nafta na vrh filtera stavio sam nove gumice i filtre,al dzaba opet kaplje pomalo!pa ako zna nako da mi kaze kako je najlakse zamjenut te filtre da ne pustaju naftu
imt5394.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da najbolje kupit novu i zamijenit nije to tako skupo.Nego koji ključ ide u bravicu klasični okrugli sa izbočinom ili limeni plosnati,ili imaš onu kao elzet brava ključ.Neki autoelektričar u mom kraju nešta kemija pa upalilo se traktor sam i na verglanju izgorio dopola.

ja imam onaj klasicni okrugli i zadovoljan sam sad sam ovo proljece radio instalaciju i kompletno sve sam stavio novo i nemam brige da ce mi se bilo sta dogodit
 
O

Odessa88

Guest
Da najbolje kupit novu i zamijenit nije to tako skupo.Nego koji ključ ide u bravicu klasični okrugli sa izbočinom ili limeni plosnati,ili imaš onu kao elzet brava ključ.Neki autoelektričar u mom kraju nešta kemija pa upalilo se traktor sam i na verglanju izgorio dopola.

Okrugli ključ i na kraju izbočina
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
omam jedan mali problem curi mi nafta na vrh filtera stavio sam nove gumice i filtre,al dzaba opet kaplje pomalo!pa ako zna nako da mi kaze kako je najlakse zamjenut te filtre da ne pustaju naftu
Ako nije puklo kučište filtera probaj zamjeniti ili popustiti sve pločice.
Predpostavljam da curi na onom gore šarafu (ključ 10). I na njega stavi novu pločicu samo pazi da nebude prevelikog vanjskog promjera.
Preporučam upotrebu aluminijskih pločica
 
B

bosniahos

Guest
.

Može se popravit al traži nešto veču koncentraciju,jedino ako imaš neku stvarno specijalnu bravicu mada sumnjam.Ako ipak odlučiš je rastavljat ima nekoliko finih limiča a i opugica jedino ako nije sama opruga i feder kao,znači radi odpor kod pritiskanja.Ja često posijetim šrot i znam sa kamiona skinut bravicu a ta trpi svakakve napore.Bolje nemoj,nevredi truda.Da si u Hr posla bih ti jednu takovu sa Dafa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pocela je kontakt brava da me zajebava.Izvadim kljuc i nekad opet ostane kontakt,ili malo je udarim i dobije kontakt.Kao da ima neki spoj,a kljuc kad gurnem ide onako labavije nego pre.Jel moze nesto da se uradi ili mora nova brava???Radi ona,pali svetla i kratka i dugacka al nesto kao da se olabavilo unutra.Pre nikad nisam izvadio skroz kljuc kad ugasim traktor,nego negde na pola i nema kontakt
Probaj ju malo našpricati kontakt sprejom.
 
B

bosniahos

Guest
.

Haris ponekad je bolje kod mijenjanja filtera ne dirat stare gumice ako nisu prije puštale tj. kapale.Jednom prilikom ja nagovorim majstora svog ajde mi stavi i ove nove gumice kad mijenjaš filtere,eh što je čovik me ispsova 4 puta i nikako nije uspio,a inače je miran.Nije skroz uspio pa sam sam kasnije natiska i sad recimo znam da ponekad nove gumice nisu baš potrebne minjat ako stare još drže.
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Haris ponekad je bolje kod mijenjanja filtera ne dirat stare gumice ako nisu prije puštale tj. kapale.Jednom prilikom ja nagovorim majstora svog ajde mi stavi i ove nove gumice kad mijenjaš filtere,eh što je čovik me ispsova 4 puta i nikako nije uspio,a inače je miran.Nije skroz uspio pa sam sam kasnije natiska i sad recimo znam da ponekad nove gumice nisu baš potrebne minjat ako stare još drže.


hvala vam na savjetu!pregledacu sve ako ne kupicu novi nosac pa nadam se da ce drzat da ne kapce
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Imao bi jos jedno pitanje o pritisku ulja!kad je hladan motor pritisak na 3 u zelenom kad radim malo duze s traktorom pane mi na 1,5 jeli to normalno ili je naka greska ili cak neki kvar! ostalo djeluje brez hibno sve ide kako treba hidrulika mjenjac sve oke!:gitarist:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Dok je hladan mislim da bi trebao bit barem 4-5 bara, a ovih 1.5 kad je topao je u redu
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
To za taj traktor je više nego odlično...kod mene je 3 puta niži pritisak i ne namjeravam ga otvoriti.
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
To za taj traktor je više nego odlično...kod mene je 3 puta niži pritisak i ne namjeravam ga otvoriti.

Znaci uredu bi bio ma da neradim teske poslove,upalim ga kad odem dole to jest jednom mjesecno hehe.
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Ma ti traktori su skoro nesalomljivi :rolfer:
Ja sam imao tomu vinkovica 730 isto je bio oke,al zglob pa sam odustao i potrazio 539 kao da su za nasa podrucija pravi tako da neznam dosta o njima pa bolje pitati ljude koje znaju o takim traktorima!:D
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Imam jedno pitanje, dakle zanima me dali mogu nac u trgovini traktorskih djelova onaj poklopac od linijske bosch pumpe imt 539, poklopac sto ga drze dva sarafa (kljuc 10). imal ga u prodaji il moram nabavljat preko nekog bosch majstora?
 
Na vrh