• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Kak uskladištiti akumulator prek zime?
da li se smije staviti akumulator s traktora na auto prek zime? 110Ah, 1000A je u pitanju.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Kak uskladištiti akumulator prek zime?
da li se smije staviti akumulator s traktora na auto prek zime? 110Ah, 1000A je u pitanju.

ja svojeg imam u kuci prek zime
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
nikad ne skidam sa traktora, traktor je u otvorenoj garazi (jedna strana, ulaz otvoren) i ako se malo ipsrazni od stajanja, prikopcam ispravljac na brzo punjenje, i za sat vremena on upali.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
ja svoje akumulatore iz strojeva koji ne rade po zimi vadim i stavljam u kotlovnicu u toplije krajeve, u koji auto misliš stavit 100ah
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Kak uskladištiti akumulator prek zime?
da li se smije staviti akumulator s traktora na auto prek zime? 110Ah, 1000A je u pitanju.
Kapacitete akumulatora, tj Ah nemogu biti stetni za auto ili bilo koji stroj, jos je bolje ako je veceg kapciteta , napone je stabilniji, nema pada napona pri stratanju tako ni el. udara na elektorniku suvremenih automobila. tko da nemas problema ako ima mjesta da ga ubacis. jedino ako je u losem satnju, ali i to je mala vjerovatnoca zbog svog duplo veceg kapaciteta i jos ako je los povalcit ce vecu struju iz altelnatora, pa ce ga malo vise tertit, i ovo sam napisao da nebi neko komentirao, inace ovo netreba ni razmatrati.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ni ja ih ne skidam, međutim jednom mjesečno prikopčam spori automatski punjač koji ima opciju zimskog punjenja
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kak uskladištiti akumulator prek zime?
da li se smije staviti akumulator s traktora na auto prek zime? 110Ah, 1000A je u pitanju.

U koji auto mislis stavit takav akumulator cisto sumljam da ce ti stat a i po mome to ti nebi preporucio bolje ga skini i stavi u neku prostoriju di je toplije!
Ja ne skidam nikad akumulator u zimi jer traktor jednom mijesecno upalim i malo da proradi i provozam se i nemam nikakvih problema!!
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
E kad smo vec kod akumulatora, ja sam na svoj 539 ljetos stavio nov akumulator 100ah al sam sad u zadnje vrijeme prijemjetio da mi slabo vergla, neznam dal je do anlasera, ispitivo sam dal alternator puni dovoljno i sve je ok, jedino ako je nesto u anlaseru, ili mozda akumulator jednostavno nevalja bez obzira sto je nov..
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Kapacitete akumulatora, tj Ah nemogu biti stetni za auto ili bilo koji stroj, jos je bolje ako je veceg kapciteta , napone je stabilniji, nema pada napona pri stratanju tako ni el. udara na elektorniku suvremenih automobila. tko da nemas problema ako ima mjesta da ga ubacis. jedino ako je u losem satnju, ali i to je mala vjerovatnoca zbog svog duplo veceg kapaciteta i jos ako je los povalcit ce vecu struju iz altelnatora, pa ce ga malo vise tertit, i ovo sam napisao da nebi neko komentirao, inace ovo netreba ni razmatrati.

i ja sam pretpostavio da nema razloga zašto bi to smetalo za auto, jedino kaj je teži pa bude auto više trošil :?... Mjesta ima, malo sam već premjerio riječ je o golfu 4. Gore je sad 64 Ah, ali taj je već dosta star i teže okrene kad je hladno vrijeme, a ovaj sa traktora je novi, kupljen ljetos. Mislim da bi to bio dobar način da se trakorski akumulator održava prek zime, a s druge strane da se izbjegne možebitno kupovnje novoga za auto usred zime. Toga koji je sad u autu bi onda čuvao u podrumu do proljeća i povremeno nadopunjavao.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ako je nov, imaš garanciju!...Provjeri četkice i kolektor anlasera
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
Ako je nov, imaš garanciju!...Provjeri četkice i kolektor anlasera

Upravu si za garanciju, al ipak mislim da je do anlasera nije skidan sigurno 5-6 godina od kako je mjenjan bendiks za toliko vremena se svasta moglo desit. pozdrav ;)
 
M

mariooo

Guest
Upravu si za garanciju, al ipak mislim da je do anlasera nije skidan sigurno 5-6 godina od kako je mjenjan bendiks za toliko vremena se svasta moglo desit. pozdrav ;)

dobro vece,,,novi sam na forumu..htjeo bih vas pitati dali na svim traktorima mora puknuti grijać kad se ugrije,,,,ja imam imt 549 i kad mu palim grijac on ugrije .a necuje se da pukne,,,unaprijed hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako je ispravan, tj ako propušta naftu, trebal bi.
Skini crjevo usisa pa vidi
 
M

mariooo

Guest
Ako je ispravan, tj ako propušta naftu, trebal bi.
Skini crjevo usisa pa vidi

hvala puno,,probat cu to danas pa se javim,,,inace grijac je kupljen prije 2 dana,ISKRIN novi..
 
M

mariooo

Guest
hvala puno,,probat cu to danas pa se javim,,,inace grijac je kupljen prije 2 dana,ISKRIN novi..

evo bio sam provjerio crijevo nije bilo zastopano,,,ima normalan protok,,,nesto drugo je u pitanju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
hvala puno,,probat cu to danas pa se javim,,,inace grijac je kupljen prije 2 dana,ISKRIN novi..

evo bio sam provjerio crijevo nije bilo zastopano,,,ima normalan protok,,,nesto drugo je u pitanju
Nisam mislil da je crijevo zaštopano, nego da skineš crijevo dole i onda probaš grijati da vidiš dali propušta naftu.
Pošto veliš da je novi predpostavka je da je ispravan.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Samo da javim akumulator s traktora je danas uspješno ugrađen u golfa. Mjesta je kao što sam i pretpostavil bilo taman dovoljno. Akumulator koji je bil unutra dosad je već na punjenju, a onda ide u podrum, možda bude dogodine kad zatopli još poslužil neko vrijeme.
Mislim da je to najbolje rješenje, budući da je traktorski aku novi, kupljen proljetos, šteta da stoji prek zime.
 
M

mariooo

Guest
Nisam mislil da je crijevo zaštopano, nego da skineš crijevo dole i onda probaš grijati da vidiš dali propušta naftu.
Pošto veliš da je novi predpostavka je da je ispravan.

aha,,,ok provjerit cu to sutra,,,nego kakva vi imate misljenja za imt 549,,,kakav je to traktor po vama,,,hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
aha,,,ok provjerit cu to sutra,,,nego kakva vi imate misljenja za imt 549,,,kakav je to traktor po vama,,,hvala
Koje leto gospodnje je gospodin?
 
M

mariooo

Guest
Koje leto gospodnje je gospodin?

ako mislite na godinu proizvodnje on je 1887 godiste,,,,ima pet brzina,,cini mi se ok,,ne trosi ulje,ne dimi.ima snage,,,al biih volio cuti i druga misljenja o toj seriji traktora
 

Najnoviji postovi

Na vrh