• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Još bu on odradil 2000 sati, jedino bi fiber bilo dobro promijeniti malo škljocka...
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
Još bu on odradil 2000 sati, jedino bi fiber bilo dobro promijeniti malo škljocka...

Ne bi mi bilo mrsko. Fiber? Možeš malo pojasnit?
Ne znam jesi pratio, al kad sam skinuo deklo ventili su imali manji zazor. Sada sam podesio na oko 0,25, pa mi malo klokoće, jel tako treba ili?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
FIBER - bakelitna spojka na pogonu boš pumpe (možda netko stavi sliku jer ja je nemam pa če ti bit jasnije)
ak su poštelani na 0.25 to je dobro da je i 0.30 nema veze bitno da nije više ili pak manje od 0.05
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
Kaj da ti velim.
Paljenje je prerano, čuje se na kilometar kak klikče, ali ostavi ga tak jer onda nebu ni na +20 palil.
Na čep puše ko lokomotiva, a hladan je.

Kak sam ti gore napisal ako ne misliš puno raditi ostavi ga kak je.

Fiber je ovo između ploča sa linka, ono kaj ima 4 zareza na sebi.
Neda mi se tražiti sliku pa evo link.
http://www.limundo.com/kupovina/Masine-i-Alati/Poljoprivreda/IMT-533-spojnica-bosch-pumpe/6722759

Kod mene je na fiberu 5 zareza.
1. Da li trebam mijenjat fiber i da li trebam pomjerat paljenje? Znam kako se to radi.
2. Kako ti se čuju ventili sada?
Motor nije bio hladan, mislim da je bio dobro ugrijan jer je radio prije te sam ga i vozao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kod mene je na fiberu 5 zareza.
1. Da li trebam mijenjat fiber i da li trebam pomjerat paljenje? Znam kako se to radi.
2. Kako ti se čuju ventili sada?
Motor nije bio hladan, mislim da je bio dobro ugrijan jer je radio prije te sam ga i vozao.
Onda je gumena spojka u pitanju, ili ona ima 6 :icon_scratch:
Mislim da nikak, ali baš nikak nemre biti 5 zareza.

Paljenje pomakni ako želiš, ali zapamti na kojoj crtici je bil jer mislim da bu teže palil kad bu kasnije.

Ja ventile od toga kliktanja ni ne čujem.

Ne muši me da je motor bil zagrijan, još se voda cedi sa njega, a vožnja nije zagrijavanje na radnu temperaturu.
Deni ga pod pluge ili tanjurače pa onda napravi dva tri kruga i snimi pa da vidimo.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
To sto ti cujes tok-tok je zvuk PVP(bosh-pumpe).Kako rece @Muhanicar malo ti je ranije palenje i bolje je da jeste radi palenja na hladno.
Evo ti slika fibera.One gumene spojke(fiberi) nevaljaju.Uglavnom se raspadnu nakon par dana od ugradnje.


Uploaded with ImageShack.us
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Kad smo vec kod tih fibera, ja bi ga moral promeniti na svojem traktoru... videl sam na jednom traktoru nekakvog belog, zgledi ko plasticni, bi on mozda bil tisi? Mislim, plastika je meksa pa ne tuce tolko, a opet mogla bi se prije pohabati????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Fiber treba biti točno onakvog izgleda ko sa Lisnikove slike.
E sad, problem je kaj ima kojekavih proizvođača na tržištu pa se dogodi da novi ima više lufta nego stari.
Ako su poderane prirubnice treba ih popraviti, ako je knap i pumpa nije u centru onda bu novog raskolilo, a fiber treba ponekad treba i podmazati. Odmah mali mjenja zvuk.
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Ma mazal sam ga ja, a maze ga i fergi, minivasa nije videl od lani... stiskal sam i prirubnice i dobre je dok mu nedam gasa, onda opet isto... dojde mi da ga podlozim z zracnicuj od bicikljina :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
To sto ti cujes tok-tok je zvuk PVP(bosh-pumpe).Kako rece @Muhanicar malo ti je ranije palenje i bolje je da jeste radi palenja na hladno.
Evo ti slika fibera.One gumene spojke(fiberi) nevaljaju.Uglavnom se raspadnu nakon par dana od ugradnje.


Uploaded with ImageShack.us

Hvala na savjetu. Taj fiber nije mijenjan min 20 god. Mogu razdvojit njegov zvuk.
Ventili se čuju najbolje na 0:30-0:35 i 0:43-0:46! Poslušajte.

Je li problem prominut fiber i da li se isplati ako će se tako brzo raspast? Jel on služi kao ublaživač trzaja prilikom gašenja ili tako nešto?
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
Fiber treba biti točno onakvog izgleda ko sa Lisnikove slike.
E sad, problem je kaj ima kojekavih proizvođača na tržištu pa se dogodi da novi ima više lufta nego stari.
Ako su poderane prirubnice treba ih popraviti, ako je knap i pumpa nije u centru onda bu novog raskolilo, a fiber treba ponekad treba i podmazati. Odmah mali mjenja zvuk.

Kako se podmaziva i jeli komplicirano to promijenut?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ma mazal sam ga ja, a maze ga i fergi, minivasa nije videl od lani... stiskal sam i prirubnice i dobre je dok mu nedam gasa, onda opet isto... dojde mi da ga podlozim z zracnicuj od bicikljina :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
Stisni malo pur pena (pol tube velike) oko pumpe :(giggle):
Kako se podmaziva i jeli komplicirano to promijenut?

Podmaziva se tak da kapneš par kapi ulja po njemu.
Za izmjenu treba skidati boš pumpu dole, ali pazi na oznake nule. Da ju ne okreneš za pol kruga kod montaže.
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
Stisni malo pur pena (pol tube velike) oko pumpe :(giggle):


Podmaziva se tak da kapneš par kapi ulja po njemu.
Za izmjenu treba skidati boš pumpu dole, ali pazi na oznake nule. Da ju ne okreneš za pol kruga kod montaže.

Super uvaženi članu ovog foruma, što se tiče ovog podhvata, nemam nikakve literature, pa stvarno ne znam kako bi to uradio. Tražio sam i na google al ništa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Super uvaženi članu ovog foruma, što se tiče ovog podhvata, nemam nikakve literature, pa stvarno ne znam kako bi to uradio. Tražio sam i na google al ništa.

Zato smo mi tu da ti pomognemo ako se odlučiš na taj zavat.
Nije komplicirano i siguran sam da buš ga uspješno riješil.

Ali sutra. Kasno je :icon_winkle:
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
Zato smo mi tu da ti pomognemo ako se odlučiš na taj zavat.
Nije komplicirano i siguran sam da buš ga uspješno riješil.

Ali sutra. Kasno je :icon_winkle:

Zar ti se nakon ovog svega što sam učinio za svoj IMT činim kao osoba koja to neće uradit ako može?! Naravno. Može od početka, koji proizvođač, skidanje pumpe, oznake i koja caka!

:(y):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
To sve sa podmazivanjem fibera i slicno zaboravi .To neces naci ni u kakvoj literaturi.
 

Breket

Član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
32
Gospodine Lisnik i Muhaničar, u zadnjem sam postu pitao za savjete, a nitko ništa??:(nerd):

I napisao sam da se ventili čuju na 0:30 do 0:35 i niko ništa?? :(nerd):

Danas sam poslikao Fiber?!
Pogledajte sliku ispod.
Muhaničar, po čemu si prepoznao da je rano paljenje?

Šta bi dobio da ga malo vratim? To sam učinio prije 1-2 godine da bolje pali, jer je prije dimi bijelo - sivo kad bi sastavljo i palio, te je nakon toga puno bolje palio.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 2,367

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ranije palenje se prepozna po zvuku motora.Tacnije ako motor ima dosta grub zvuk (cekica kad radi) tad je ranije palenje.Kad bi ga vratio dobio bi meksi rad motora (nebi bio bucan) ,al postoji moogucnost da tad izgubis dobro palenje kad je motor hladan.Na slici ako ja dobro vidim palenje je skroz pomjereno na rano.Trebalo bi ga malo vratiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh