• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Traktor ugašen, na klemama akumulatora koliko mjeriš volti ?
Traktor upaljen, na leru, na klemama akumulatora, koliko mjeriš volti ?
Traktor upaljen, malo gasa, na klemama akumulatora, koliko mjeriš volti ?
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Nešto ti ne radi ili nisi dobro spojio,
ili si skurio taj novi regler - a lako ga je skurit.
Ajd stavi sliku tog reglera kojeg si kupio.
 

karte_m0lim

Novi član
Tu od
18 Tra 2019
Poruka
21
link odakle sam naručio ..

u atachu je shema...

dvije žute iz "motora" sam nakačio na dva pina dolje lijevo na regleru, crvenu iz "motor" poviše.
+b direkt na plus akumulatora, žarulju i ključ u paralelu preko prekidača..

stavio sam dodatnu žicu od vide koja drži regler do minusa na akumulatoru ..
 

Prilozi

  • Screenshot_20191118-120924.png
    Screenshot_20191118-120924.png
    114.1 KB · Pregleda: 64

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ako si spojio kako je na šemi, ne znam što da ti kažem.
Jedino instant rješenje koje mi pada na pamet je da probaš
ako imaš nekoga tko ti je u blizini i ima tomeka,
da ga proba na svom traktoru, pa ćeš znati radi li uopće taj regler
ili si ga spalio.
 

karte_m0lim

Novi član
Tu od
18 Tra 2019
Poruka
21
da budem iskren, nisam ga od prve ovako spojio..

naime s reglerom su mi došle ručne upute, (shema nacrtana rukom) gdje se nije spajalo baš kao i na ovoj shemi..

zato me i je strah da sam ga spalio ..

ima jedan tomek u selu, ali sto ne puni, čovjek mu ubacije akumulator po potrebi ..
 

Geletomos523

Novi član
Tu od
26 Pro 2019
Poruka
1
Pozdrav, nov sam na forum. Imam tomo vinkovic 523 88 god. Traktor je u dobro stanje ali uzeo sam ga bes akumulatora i neki sitnici od el instalacije su falili tako da imam pitanje na dzek koj ide sa namotke ode u reglera to su 3 zice, 2 debelih i jedna tanja a isto i 2 jedna crvena debela i zuta tanka i jedna masq idu zajedno i tu su prekinuti. Ds sutra cu postavit slike i ako neka zna dali sve ove zici ode na akumulator posto dase obidem da ga popravim sam posto nema kod nas ekektrixari sa ovaj traktor i d kako mozam da ispitam daldali e ispraven regrer
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Meštri od tomice dajte mi recite gdje bi bilo najbolje spojiti neki indikator za ručnu kočnicu,mislil sam stavit neki štop šalter na feder a neznam gdje da se ukopčam na instalaciju..
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pa ukopčaj se na dovod stop svjetla prije prekidaća ako ga imaš, tu uvjek imaš struju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Ma razmišljao sam o tome mjestu,ali bojim se da mi osigurač bude pregarao ako će biti uključeni oba šaltera u isto vrijeme..
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Pa ne trebaju dva šaltera, od šaltera koji već je za stop svjetla povuči treba žicu na kontrolnu lampicu od 3 ili 5W, ako sve radi ne smije osigurač gorjeti zbog toga
To je zanemarivo opterećenje.
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Ok ali taj salter aktivira hod nozne kočnice a ja želim da se lampica pali kad je samo ručna dignuta
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Pa onda se spoji ulaz jednog i drugog šaltera zajedno a njegov izlaz na žaruljicu
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Da masa se uzme bilo gdje , a može se složiti i preko minusa da se prekida. Sve ovisi kako se kome da slagati.
 

Almin Hodžić

Novi član
Tu od
5 Tra 2020
Poruka
4
Molim za pomoć . Kupio sam regler iz firme masiva ( bjelovar ) spojio ga na tomu vinkovića onako kako je pisalo na shemi . Problem je sljedeći. Kad dam kontakt kontrolna lampica gori , kad se traktor upali ne gori (mislim da je to ok ) . Kad odspjim + klemu sa akumulatora ne rade svjetla. Moze mi neko objasniti kako provjeriti da li regler(alternator ) puni akumulator . Pozdrav
Druze ukini regler i kupi alternator od fijata bravo i napravi nosac nije problem nikakva i neces vise nikad imat problema regler brzo crkaje mala geskica sad sad
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ovisno o tome koliko si ga dugo držao da radi tako kad si skinuo klemu sa akumulatora, lako može biti da si ga skurio. To je najčešća greška koju ljudi rade iz neznanja. Ili kad ode akumulator pa ga izbace van a kablove omotaju za neka bolja vremena kad bude para za akumulator. Ostavi akumulator sa prikopčanim klemama makar i ne možeš startati s njime, jer ćeš tako sačuvati regler.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Od
Druze ukini regler i kupi alternator od fijata bravo i napravi nosac nije problem nikakva i neces vise nikad imat problema regler brzo crkaje mala geskica sad sad
Odgovaraš na 12g. staru poruku. To nema smisla
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Pozdrav,

Imam problema sa punjenjm akomulatora, htio bih alternator staviti? Koji kupiti i da li netko ima shemu kako to spojiiti? Također ako postoji kompletna električna shema da netko može staviti bio bih zahvalan. TV 521
 

Najnoviji postovi

Na vrh