• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

  • Temu pokrenuo smandili
  • Datum prvog posta

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
što se tiće alternatora sve osvisi kojeg nabaviš
spaja se B+ koji ide na akumulator
te D+ koji ide na kontakt..
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Pozdrav svim forumašima!
Pretražujem forum ali ne mogu više naći tko je kupio i ugradio brojac okretaja motora,volt metar ipokazivač nivoa goriva kupljenih preko ebaya,mislim da su svi za brod,pa ako se ko sjeća, nek mi se javi imam pitanje. Hvala .
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Našao sam. Polgar molim te javi dali brojač okretaja motora radi dobro i na koju žutu žicu od one dvije koje idu iz dinama si spojio.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
postoji regler sa 7 izvoda na njega se spaja inače brojač okretaja motora
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Ima jedan slobodan izvod na mojem regleru,Zabalija dali si mislio na taj izvod?!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
kako misliš ima jedan slobodan.
standardni je sa 6 izvoda.

3 idu iz alternatora
a druga tri su za "živu striju", struju preko kontraktra i kontrolu punjenja
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
kako misliš ima jedan slobodan.
standardni je sa 6 izvoda.

3 idu iz alternatora
a druga tri su za "živu striju", struju preko kontraktra i kontrolu punjenja
15911205097366696620448844766235.jpg 15911205097366696620448844766235.jpg Da i jedan slobodan izvod..
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
pozdrav ekipa, kad je vec regler na slici molio bih vas info za sljedec :)

Kupio sam servo volan za svog Tomicu 830, medjutim na mjestu gdje je sad alternator treba doci pumpa za servo. Provjerio sam napon na dinamu izmedju dvije zute zice i daje konstantnih 50 V na 2450 okretaja. Danas sam narucio Regler iz Masive i mislim da je isti kao na slici iznad.

Alternator bih maknuo, pa me zanima kako da spojim regler umjesto alternatora... da li treba nesto specijalno kemijati ?

unaprijed hvala na bilo kakvom savjetu,

lp
Dario
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,882
Poštovani forumaši,
Na TV 419 mi prestala svijetliti kontrolna lampica, ne rade žmigavci i štop svjetla.
Kratka i duga svijetla normalno rade i truba radi, do neki dan sve je normalno funkcioniralo, dal se radi ovdje samo o osiguraču pa da njega zamijenim da ne ulazim u detaljan pregled.
Imao netko sličan problem?
Zahvaljujem
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,882
Ostavio traktor preko noći, jučer popodne probam opet radilo sve normalno, jednostavno proradilo, da bi danas probao opet sad ne radi pozicija na prednjim i zadnjim svijetlima, što bi mogao biti uzrok, zbog ćega se to događa?
Zna li možda netko?
Zahvaljujem
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Slični su simptomi bili kod mene, i bio je problem sa kutijom u kojoj stoje osigurači.
Ali nitko nije prorok pa da može ovako preko interneta znati sto je kod tebe. Jednostavno trebaš slijediti problem dok ne dođeš do mjesta gdje nastaje. Kad je struja u pitanju može biti stotinu razloga i ne postoji gugl gdje ćeš stisnuti tipku na tastaturi i netko će ti riješiti problem.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Hoće to, sve oksidira vremenom pa nema dobar spoj...povadi osigurače, očisti im krajeve takodje i ležište osigurača...pomalo nategni gornje ležište osigurača ako nema dovoljan stisak za ostvarivanje dobrog spoja sa osiguračem i šibaj dalje....
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,882
Nisam ni očekivao da će to riješiti google, zato smo ovdje da dijelimo savjete i mišljenja, ponekad i to puno znači, zato vam hvala na pomoći, izgleda da je i kod mene bio problem sa kutijom osigurača, provjerio sve spojeve, zamjenio osigurač, osigurao ležište osigurača da bude bolji spoj i sad funkcionira sve normalno.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,826
Nigdar nis imel tih problema na TOCI :p ! Sem popukal se drote od štroma. Jedino sam montiral dve diode za filanje akumulatora.:ppozdrav:
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,882
Nisam ni ja imal do sad nikakvih problema, no za sve postoji prvi put, a savjeti su dobrodošli. :):ppozdrav:
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Evo post za sve koji imaju problema s reglerom.
Dakle i ja sam prije nekoliko godina morao zamijeniti regler jer je prestao filati akumulator.
Naručio sam iz masive onaj na kojem piše Sanel.
Odmah nakon montaže primjetio sam da kontrolka puno slabije svijetli kad je motor ugašen,
nego što je to bilo sa originalnim talijanskim reglerom.
Ali radio je i sanel i filao sve do pred koju godinu kad je otkazao poslušnost,
i nakon što sam sve dobro iskontrolirao zaključio sam da je izgorio.
Nisam naručivao novi jer nije mi bilo baš prijeko potrebno da fila akumulator,
upalio bih ga preko kablova kad bi mi trebalo i to je to.
Danas sam išao oprati mašinu zbog drugih zahvata koje planiram,
i desi se da nakon pranja skužim da se kontrolka gasi kad motor radi.
Probam s instrumentom i na pola gasa pokazuje da regler stvarno radi i fila
akumulator s nekih 13,7 - 13,9 V.
Nemam objašnjenje zašto je nakon pranja proradio, da li je stvar u boljoj
masi, da li je neka od žica načeta pa je nakon pomicanja i slično opet negdje
ostvaren kontakt, da li je neka od oksidiranih stopica opet uspostavila kontakt
(mada sam apsolutno siguran da sam i prije vodio računa o čistoći kontakata)
uglavnom, ovo je očit dokaz da kad je riječ o staroj instalaciji da se možeš svemu nadati.

Još jedan detalj koji mi je sada upao u oči, priključnica za kontaktne stopice na regleru
uobičajeno je montirana tako da gleda prema gore.
A ona sama je u obliku plastične šalice, i ako u nju dođe voda od kiše ili pranja,
voda nema kako se ocijediti iz toga, i to može napraviti kratki spoj i zeznuti regler.
Jedina zaštita od toga je ona originalna guma koja pokriva odozgora,
ali nisam vidio skoro niti na jednom da je ta guma u dobrom stanju.
Pitao sam u masivi imaju li tu gumu i rekli su da nemaju.
Budući sad opet imam funkcionalno filanje akumulatora, sutra ću se potruditi
da iskemijam nekakvu zaštitu da voda ovdje ne ulazi,
a pokušat ću izbušiti u toj plastici sa strane malu rupicu ako voda i uđe
da se ima kuda iscijediti.
Mislim da bi bila najbolja varijanta da se regler montira tako da ova priključnica
gleda prema dolje, ali kod mene instalacija nije dovoljno dugačka pa sam morao
vratiti regler kako je i na ovoj slici.
ssucur izvini što sam ti uzeo sliku,
Moj Tomo Vinkovic 731 - foto 21212259
 

Najnoviji postovi

Na vrh