• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Ukoliko je potrebno tražiti dodatna obrazloženja/ispravke, Agencija za plaćanja će putem elektroničke pošte od korisnika tražiti obrazloženje/ispravak. Korisnik je dužan u roku od pet radnih dana od slanja elektroničke pošte od strane Agencije za plaćanja dostaviti obrazloženje/ispravak.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2015_01_7_125.html
to ti je člank 23 stavka 5

Po meni to nije jaso jer ne vele kad ce oni to traziti, prije rangiranja ili poslje ili nikad,
A da ti nije pošta otišla pod spam
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Obrazlozenje i/ili ispravak nije isto sta i nadopuna.

Koliko sam upućen, ako nisu SVI dokumenti priloženi uz Zahtjev onda nema obrazloženja nego se Zahtjev automatski odbija.
Ukoliko su svi dokumenti priloženi, a neki od tih dokumenata nije 100% jasan onda ide obrazloženje.
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Ima nekog da se prijavio na mjeru 6.3 a da ima koje informacije kad će bit rezultati?

ja sam se prijavio,zvali me jednom u 12 mjesecu zbog nekog ispravka i to je to ...
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Malo sam sad čitao po stranicama savjetodavne o tim natječajima... naime, imam malo gospodarstvo od 1,5ha zemlje, po FADN kalkulatoru je to sa životinjama do 2000€ ... a po dokumentima sam vidjeo da uglavnom treba biti barem 8000€ vrijednost gospodarstva... Spadam u kategoriju mladog poljoprivrednika...

Ali kako sam skontao, za mene među natječajima nema ništa!? Ili nisam dobro vidio?
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Ja sam zvao pred 10 dana agenciju za plaćanje i rekli su mi da još imaju za pregledat poslovne planove do kraja i da bi kroz mjesec dana trebali bit rezultati. Rekla mi je gospođa da ima dosta prijava koje nezadovoljavaju ili su nepotpuni papiri.
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Malo sam sad čitao po stranicama savjetodavne o tim natječajima... naime, imam malo gospodarstvo od 1,5ha zemlje, po FADN kalkulatoru je to sa životinjama do 2000€ ... a po dokumentima sam vidjeo da uglavnom treba biti barem 8000€ vrijednost gospodarstva... Spadam u kategoriju mladog poljoprivrednika...

Ali kako sam skontao, za mene među natječajima nema ništa!? Ili nisam dobro vidio?

Ja imam 1,85 h vocnjaka,zadovoljio sam uvijete u 6.3 ,medjutim pitanje je kako ce zavrsit natjecaj i dali ce biti ponovno ...:(think):
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Pozdrav jel netko dobio odluku za mjeru 6.3.1. ili možda zna šta je s tim gdje je stalo.

Trenutno su u obradi zahtjevi...nema još pozitivnih odluka...do sada su slali samo odbijenice i obrazlozenja...ako nisi dobija nista od toga to je dobar znak, a u kojoj si fazi obrade niko ne zna...
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Vezano uz odredbe za nitratnu direktivu člankom 4. I. Akcijskog programa zaštite voda od onečišćenja uzrokovanog nitratima poljoprivrednog podrijetla (NN 15/13 i 22/15) propisano da su obveznici primjene uvjeta i mjera propisanih Programom poljoprivredna gospodarstva s poljoprivrednim površinama i/ili objektima unutar područja proglašenih ranjivim područjima prema Odluci o određivanju ranjivih područja u RH (NN 130/12).
Molim vas dali mi ovo moze netko prevesti ?????
 

lemon011

Novi član
Tu od
28 Pro 2013
Poruka
18
Ukoliko se nalaziš unutar ranjivog područja moraš poštivati mjere zaštite podzemnih voda
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
nitratna direktiva je jako vezana uz ruralni razvoj, pogotovo kad moraš objasniti u horizontalnim temama tvog projekta kako ćeš smanjiti unos nitrata u tlo. A to sve ide u krug preko zaštite okoliša, klimatskih promjena...
Zato je ovo jako bitno.
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
Trenutno su u obradi zahtjevi...nema još pozitivnih odluka...do sada su slali samo odbijenice i obrazlozenja...ako nisi dobija nista od toga to je dobar znak, a u kojoj si fazi obrade niko ne zna...

jos nisam nista dobio,pratim na agronetu ali nikakvih promjena ...
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Poslije govora našeg ministra u nedelju ja mislim da ni on nema pojma a ne neko drugi o situaciji sa ruralnim razvojem.
 

iivana

Novi član
Tu od
17 Velj 2016
Poruka
11
Ima li kakvih novosti za mjeru 6.3.? Evo ja ih maloprije zvala i ne javljaju se.
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
290
Ja sam zvao prije nekih tjedan i pol do dva pa su mi rekli u agenciji da bi trebale odluke bit na agronetu za nekih mjesec dana a ujedno kad dođu odluke da bi trebala automatski doći i poruka na mail, ja sam predao za mjeru 6.3.1.
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
Hoće li biti promjena u visini minimalnih potpora, koje su zapravo previsoke malim i srednjim poduzetnicima, a još se uvjetuje i veliki polog?
'Natječaj za poduzetnike je u biti pokazao koliko je to bilo loše pripravljeno. Od 150 milijuna eura koji su na raspolaganju povučeno je do sada samo nekakvih 7 milijuna eura što je zapravo vrlo loše. Do kraja mjeseca će biti olakšane procedure i prijavitelji će se moći prijaviti po lakšim procedurama i nadam se povući što više novca i da će biti što više prijava.'
Ista je situacija i u poljoprivredi. Je li fer da se po istim kriterijima natječu mali i veliki?
'Mislite na prošli natječaj za ruralni razvoj koji je nažalost dopustio da se tamo javljaju povezana društva i gdje je dobar dio novca otišao velikima umjesto malima. Po meni to nije dobro i tako neće biti ubuduće.'
Možete li vi utjecati na to ili je to završena priča?
'Ovaj natječaj mislim da je završena priča. Ako ga poništimo izgubit ćemo 100 milijuna eura, mislim da je to loše.'
A u budućima?
'Ubuduće će morati biti drugačije.'

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/tomislav-tolusic-kao-drzava-smo-sve-zakomplicirali---427267.html
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Puste price
Zaboravlja da je HDZ dobio 90% ukupnih donacija na izborima
Sve se to mora vratiti
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh