• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Pišu novi strojevi i mehanizacija...pod mehanizaciju spadaju traktorski priključci.
Uzmi veću(skuplju) špricu ili sa boljom opremom(hidraulične grane,elektronika..itd..)
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
ma rekao bih ja bodove ali kad ne znam točno
mislim negdje da je 38

samko mislim da smo i kod istog konzultanta u Lov. da ga sad ne reklamiram


da imamo, na agronetu ti piše u zahtjevu
 

nkuzma

Novi član
Tu od
8 Srp 2015
Poruka
22
25 bodova, pitanje je šta se to smatra pod rabljenu mehanizaciju ? Na oglasnicima su traktori iz 2016 g sa 30 radnih sati.., postavio sam pitanje na predavanju, odgovorili su mi da zavisi šta je radio traktor sa tih 30 radnih sati. Znači ako kupujete rabljeni traktor star par godina, obavezno nek prodavač navede da je služio za oranje, te možda 2 sata za dolazak sa njive...!!!:icon_eyes::D:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ja ću imati 23 ako mi prođe pozitivan utjecaj na okoliš.
Sutra ujutro idem na sastanak pa ću vidjeti što i kako.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Googe zna sve samo si treba dati malo truda,,,

evo sluzbenog pojasnjenja,,,

Ukoliko korisnik u poslovnom planu prikaže da određene aktivnosti koje će
provoditi imaju za cilj pozitivan učinak na okoliš za isto će dobiti 5 bodova. Najmanje
10%, a najviše 30% navedenih aktivnosti iz poslovnog plana moraju se odnositi na
obnovljive izvore energije i/ili uštedu energije.
Navedeni kriterij se odnosi na aktivnosti vezano za obnovljive izvore energije (npr.
postavljanje solarnih panela na objektu za smještaj životinja) i aktivnosti vezano za
uštedu energije (npr. nabava novije poljoprivredne mehanizacije, zamjena izvora
energije). Ukoliko modernizacija procesa rada obuhvaća i aktivnosti vezano za
uštedu energije (npr. nabava novijih muznih uređaja) navedeno doprinosi uštedi
energije.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
To znam, al ima li još nešto vezano za druge strojeve ,šprice,kruljače, pastire i dr
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pa napisao ti je. Ostalo će ti reći savjetodavna ili još bolje konzultant.
 

ljesnjak

Novi član
Tu od
22 Pro 2015
Poruka
16
Dali znate koliko se krece cjena izrade poslovnog plana za mjeru 6.3
.Dali je imao neko iskustva s time
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
3800 je iznos koji ti priznaju u projektu.
Za više love mora obrazloženje.
Tako da sumnjam da ima manje od tog iznosa..jer će se svi popraviti da bude 3800...(moji su sa 5000 smanjili na 3800)
 

ljesnjak

Novi član
Tu od
22 Pro 2015
Poruka
16
Di ste to procitali da je 3800kn..Imate li nekoga da pravi planove po ps-u.Oni bi najradije 20 posto od iznosa..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Piše vam u natječaju da je max iznos konzultanata odobren od 3800kn...za veći iznos mora biti obrazloženje...
 

ljesnjak

Novi član
Tu od
22 Pro 2015
Poruka
16
6.3.1 uvjet za bodovanje
"Nositelj poljoprivrednog gospodarstva ili član obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva je prije podnošenja Zahtjeva za potporu bio neprekidno nezaposlen manje od 3 god"

Dali to znaci da ako imam nezaposlenog člana da i on moze podnjeti zahtjev iako sam ja nositelj ?
 
Na vrh