• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Re: prskalice

evo pila koja je prskala sjemenski kukuruz nekidan kod mene
HAGIE STS 10
28 metara krila, 215 KS, hidro pogon, 50 km/h
krila za prskanje se mogu skinuti i stavi se uređaj za uništavanje muškog kukuruza u sjemenskom kukuruzu.
dsc05196resize.jpg

dsc05195resize.jpg

dsc05191resize.jpg

dsc05190resize.jpg

dsc05205resize.jpg

i mali video:
[youtube:25vkxymv]otgl_hmkydE[/youtube:25vkxymv]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: prskalice

U planu mi je nabavka prskalice..
U igri su AGROMEHANIKA i LEŠKO 800 ili 1000litara..
Pa ako tko ima kakvu dobru riječ neka napiše o svakoj...
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Re: prskalice

Nebi bilo profesionalno od mene da uspoređujem, ali te zato mogu pozvati da dođeš kod nas u sjedište firme i na licu mjesta pogledaš i isprobaš kaj te zanima... :D
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: prskalice

koju god da uzmeš, ne škrtari i uzmi 1000 l ,jer kad ostane 30 m do kraja parcele a ti više nemaš ništa u prskalici bit ćeš :twisted:
 
M

moca

Guest
Re: prskalice

Ne bih htio davati neke usporedbe pošto nemam Agromehanikinu prskalicu, tako da ne znam koja je bolja. Imam Leškovu prskalicu 1000l, sa 3 spremnika, plivajučim granama 12 metara i triplex diznama. Prskalica je stara 3 godine i za sada nije bilo ama baš nikakvih problema. Čuo sam da ljudi pričaju da na leškovim prskalicama pucaju grane, nama za sada se nigdje ne vidi ni da je napuklo, tako da sam za sada i prezadovoljan. To je moje iskustvo
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: prskalice

Ako može koja slika od nje...
Koliko si ju platio?
kakv traktor ju nosi?
 
M

moca

Guest
Re: prskalice

Evo slike...




Ovako, prije 3 godine je bila plačena 22200 kn, cijena je s PDV-om, sad ne znam koja je cijena, vjerojatno je skuplja. Nosim ju sa JD na slici(meksikanac 80 ks). Glavni spremnik je 1000l, al kad se napuni puna ide oko 1200l.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Re: prskalice

marko93 kaže:
Zašto nisi uzeo hidraulično sklapanje grana?

Nije niti mogao jer nismo tada imali hidraulične grane... šteta, ali bolje ikad nego nikad, zato su sad u ponudi dva modela hidrauličnih grana, lakše (12 i 15 m) i teže (16, 18 i 21 m).
 
M

moca

Guest
Re: prskalice

Upravo kako Slafko kaže, tada se nisu mogle niti naručiti hidraulične grane, ali to nam nije bilo toliko ni bitno kad smo kupovali. Bitno nam je bilo da ima spremnik 1000l, plivajuče grane 12 m(zato jer nam rasipač baca 12m, pa da ide u iste tragove) te triplex dizne
 
T

tomonh

Guest
Re: prskalice

Ja imam također takvu,super bila je oko 18000 bez pdv-a samo da ima šire grane,a hidraulik ti je ko još jeda šprica
 
K

KRESO

Guest
Re: prskalice

evo ja se malo ponovio , stara prskalica mi otišla kvragu pa sam pod hitno trebao drugu , a ta je bila na lageru
600 l , 12 m grane 12000kn

SDC10866.jpg


SDC10865.jpg


SDC10864.jpg


e sad ili trebam uske kotače za torpedo ili traktor od nekih 50-60 ks
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: prskalice

Ili nagodinu na sijačici raširiš redove da ti stane torpedo u njih :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: prskalice

Evo i naše nove šprice... :lol:

AGROMEHANIKA KRANJ
>600 l +dva rezervara (jedan 60l za ispiranje glavnog rezervara i jedan 15l za ispiranje ruku)
>grane 12 m,MRX (plivajuće)
>TRIPLET dizne

013436d1.jpg
453572db.jpg
bbc6ce85.jpg

32e9df4b.jpg
a660c12d.jpg
2a5c426a.jpg

94946713.jpg



HAPPYYYYYYY! :lol: 8) :) :D
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: prskalice

Ljepo izgleda svaka čast ;) ;)
Daj mi reci kolko si kriv za nju :?: :mrgreen: :mrgreen:
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
729
Re: prskalice

Otišao mi regulator na mojoj Agromehaniki pa kupujem novog.
E sad, tu na stranicama Am grupe ima nekoliko vrsta regulatora od 200 do 1500 kn. Problem je šta ne razumijem te brojke.
Znači meni bi trebao barem sa 3 izlaza.

http://www.amgrupa.hr/pdf/agt_oprema.pdf
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: prskalice

to je ona od 350 litara agromehanika? Regulator za nju je 500-600 kn i ja ga moram zamjenit na svojoj šprici dva izlaza na grane jedan izlaz i jedan ulaz za mješalicu.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
729
Re: prskalice

Tocno, agromehanika od 350 litara,
Ma to je vec drugi regulator otisao, prvog je moj stric razbio jer je zakacio gumu za drvo i ona plastika samo pukla, ovaj današnji je nabavljen u italiji ima tri izlaza za šprice, ali je propišao, a i nisu isti fi od njega i od pumpe.
Pa tako da kupujem novog da budem na miru.
E sada kojega mi preporučujete sa stranica am grupe.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: prskalice

imam na ponudi prskalicu kzk za 100eura navodno nevalja pumpa,jel to moguce reparirat ili kolko kosta nova,i dali se to isplati uzet?
 

Najnoviji postovi

Na vrh