• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: prskalice

AGRIPLUS65 kaže:
imam na ponudi prskalicu kzk za 100eura navodno nevalja pumpa,jel to moguce reparirat ili kolko kosta nova,i dali se to isplati uzet?

Nova AGT pumpa je cca 2000 kn
Pogledaj u kavom su stanju dizne da ne cure,k
akvo je stanje rezervara da nije ispucan i sl…
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: prskalice

Evo kupujem špricu i javio mi se čovjek negdje iz okolice Sesveta bavi se repariranjem šprica, nudi mi jednu od Agromehanike za 3.500 kuna,220 litara meni dosta, ako netko zna čovjeka jel pošteno to napravi nek napiše dok nisam kupio.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: prskalice

Gustavo kaže:
Evo kupujem špricu i javio mi se čovjek negdje iz okolice Sesveta bavi se repariranjem šprica, nudi mi jednu od Agromehanike za 3.500 kuna,220 litara meni dosta, ako netko zna čovjeka jel pošteno to napravi nek napiše dok nisam kupio.
bolje kupi od mene 400l za 3200 s kardanom bez greške.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: prskalice

danek kaže:
Gustavo kaže:
Evo kupujem špricu i javio mi se čovjek negdje iz okolice Sesveta bavi se repariranjem šprica, nudi mi jednu od Agromehanike za 3.500 kuna,220 litara meni dosta, ako netko zna čovjeka jel pošteno to napravi nek napiše dok nisam kupio.
bolje kupi od mene 400l za 3200 s kardanom bez greške.

j... što se nisi javio prije već sam kupio
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
jel zna neko da se prodaje vućena prskalica cca 2500 do 4000 l nebitan proizvođać može i neispravna ako neko zna di ima nek mi javi na pp
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Jučer kupljena polovnjača "Morava 330 L" Ako netko ima isti model zanimaju me njegova iskustva i sve u vezi rada sa istom.Što se tiče šprice i špricanja tu sam još " djevac "
Neispravan link je obrisan!
Kojom bi brzinom i kojim brojem okreta ja to smio ganjati sa svojim imt 533?
Neispravan link je obrisan!
Neispravan link je obrisan!
U barometru se nalazi nekakva tekućina ( voda nije ) Dali to mora biti ili da to istresem?
Neispravan link je obrisan!
Neispravan link je obrisan! [/URL
Čemu služi ovo žuto crijevo koje ulazi sa gornje strane u spremnik isto kao i ovo debelo crno koje isto ulazi u spremnik?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
[/QUOTE]

debelo crno ti je povrat u rezervar
dva crna tanka idu na lijevu i desnu granu (jel tak ?)
a žuto ide u rezervar i na dnu rezervara ti je mješalica tj dizna za mješanje (injektor)
dakle kad puniš prskalicu i staviš sredstvo onda otvriš ventil od toga crijeva i unutra se sve počne brčkati

onaj debeli šaraf lijevo od debelog crijeva je regulator pritiska, a polugica između njega i debelog crijeva je poluga za brzo oduzimanje pritiska

broj okretaja traktora mislim 1600, tj 540 okr max na kardanu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Hvala na odgovorima ali imam još pitanja.Na vrhu pumpe "Morava" se nalazi ventil za pumpanje.Šta sa njim?Isto tako se nalazi prozirni čep za kontrolu nivoa ulja ali nigdja ne nalazim kuda ulje nasipati.Razmišljam da odvrnem taj čep pa da ga tuda naspem ali neznam dali sipati rjeđe ili gušće ulje
Neispravan link je obrisan!
Negdje sam bio pročitao o značenju brojeva na ventilima za prskanje ali sada taj post nikako da nađem pa ako netko zna kako prskaju ventili oznake 110 02.Uključio bih ja pumpu pa bih vidio kako prska ali još nisam nabavio kardan.Svima" blagodarim "na odgovorima.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Hvala na odgovorima ali imam još pitanja.Na vrhu pumpe "Morava" se nalazi ventil za pumpanje.Šta sa njim?Isto tako se nalazi prozirni čep za kontrolu nivoa ulja ali nigdja ne nalazim kuda ulje nasipati.Razmišljam da odvrnem taj čep pa da ga tuda naspem ali neznam dali sipati rjeđe ili gušće ulje
Neispravan link je obrisan!
Negdje sam bio pročitao o značenju brojeva na ventilima za prskanje ali sada taj post nikako da nađem pa ako netko zna kako prskaju ventili oznake 110 02.Uključio bih ja pumpu pa bih vidio kako prska ali još nisam nabavio kardan.Svima" blagodarim "na odgovorima.

Neispravan link je obrisan!
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Ilegalac svaka ti dala.Ova uputstva su prava stvar za svakog tko ima Morava prskalicu a nema uputstva za rad i održavanje.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
danas stigla prskalica LEŠKO 500l, triplex dizne...

DSC00341.jpg

DSC00335.jpg

DSC00334.jpg

DSC00331.jpg

DSC00330.jpg

DSC00324.jpg

DSC00328.jpg
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Čestitke i nek te dobro služi.
u nju vjerovatno stane više od 500l jer po eu standardima rezervar mora biti najmanje 10% veći od one litraže pod kojom se vodi prskalica.Znaš li možda koliko litara stane kad kad je napuniš do vrha?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
platio sam ju 10.955,00 kn sa PDV-om, pumpa je 65 litara

a na veče prskalice idem ona od 100 i nešto litara....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
mće najvjerovatnije biti 105l,a ako nadoplata ne bude prevelika tada ću uzeti 120 ili 150 litarsku.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
I kod mene je dans uplačena jedna prskalica..8)

Leško 1000l
-12m grane,hidraulično podizanje i nivelacija
-pumpa 105l
-tripleks dizne
-rezervoar za ispiranje boca
-eko mikser
-elektronsko otvaranje svih ventila-digitalni manometar
 

Najnoviji postovi

Na vrh