• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Danas nam je stigla Poljska sprica Demarol 800l 12m grane, pumpa 120l i razvodnik sa 5 sekcija i stalnim pritiskom, stari me malo iznenadio narucio spricu a nikom nije rekao. Inace prvi put sam danas cuo za tu marku. Dali ko ima ili nesto zna o toj sprici i tom proizvodjacu?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To je razvodnik ko i svaki drugi.
comet-gcp-3v.jpg

Ulaz mu je sa zadnje strane (iza manometra i ne vidi se). Iberlauf mu je s lijeve strane, nasuprot regulacijskog gumba. Ova tri kuglasta ventila idu prema dvije grane, a srednja, recimo, prema mješalici. Zatvaraš nekoga od njih kad trebaš zatvoriti pojedinu granu.

Tlak namještaš na sivom gumbu s plavom kapom, na kojoj je nacrtana strelica i piše + -, a na sivoj ručici, pored manometra, otvaraš (daješ tlak) i zatvaraš protok prema granama.

Zatvoriš odlaze prema granama, mješalicu ostaviš otvorenu. Uključiš kardan, otvoriš regulator na sivoj ručici i sivim gumbom namjestiš približno željeni tlak.
Zatim uključiš jednu, pa drugu granu i ponovno podešiš tlak...baš kak i na svakom drugom regulatoru šprice.

Uostalom, pogledaj OVDJE.

Nadam se da je pomoglo.

da ne bi opet pomješal lončiće , u tim postovima koje si obrisal si spominjal tlačnu mješalicu , bi mi mogo objsniti kak to dela ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Tlačna mješalica spaja se s jednog od tlačnih izvoda (umjesto treće grane). Nalazi se na dnu spremnika i ima difuzor, poput venturijeve cijevi.
Tanki mlaz vode pod tlakom povlači vodu s dna kroz venturijevu cijev i miješa vodu na dnu.

Preljev s regulatora tlaka obično je spojen na vrh spremnika debelim crijevom i s njega višak tekućine slobodno pada do razine u spremniku. Istina, i tak se voda vrti u krug, ali ono kaj sjedne na dno, tam uglavnom i ostane, dok tlačna mješalica horizontalno "počisti" dno spremnika.

Imam to na Agromehanikinoj šprici. Kad budem imal malo vremena, budem postavil slike, da vidiš o čemu govorim.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,447
Na staroj prskalici i atomizerima imam po jednu takvu dok su na novu stavili dvije, plus na eko mikser gdje mjesam pesticide pa pomocu te mlaznice i vode iz spremnika usisava zamjesano sredstvo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije bez veze meni se je na Lešku pjenilo škropivo kad sam tu glupost otšarafil sa crijeva u šprici više se ne pijeni tj bolje da te Vent,,, cijevi/dize nema .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa nije to pivo da treba pjenu a i pjena je izlazila van kroz poklopac pa ionak se vrti (miješa) razlika tekučine koja ide kroz rasporednik ponovo u rezervar .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Gdje ima takvog razvodnika s tim kuglicnim ventilima za kupiti?
Ti ventili su puno bolji od onih preklopnih, tam brzo one ruckice popucaju..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Nije bez veze meni se je na Lešku pjenilo škropivo kad sam tu glupost otšarafil sa crijeva u šprici više se ne pijeni tj bolje da te Vent,,, cijevi/dize nema .
Pa lako ju isključiš kad ti smeta/ne treba.

Na našoj to ovak izgleda (skroz lijevi ventil na slici na ravodniku):
attachment.php


I kataloški prikaz same mlaznice:
attachment.php
 

Prilozi

  • Sprica 1_resize.jpg
    Sprica 1_resize.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 323
  • AGS10018_resize.jpg
    AGS10018_resize.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 314

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
več tri dana razmišljam o tim prskalicama tj mješaču , imam jebene ideje ali mi je problem realizcije, a kuruza je več u zemlji
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ ako isključim poraste mi tlak . Ivane možeš staviti pol colne vodovodne ventile i T komad tak sem napravil jednom kolegi čak je prošel i tehnički .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Pa i kad zapreš jednu granu, poraste tlak, a onda ga smanjiš na reglatoru.
Zato imaš manometar :)
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ova rotirajuća bi mogla biti za ispiranje. Ja sam nabavio rotirajuću od rosfraja, dodao jedan ventil i montirao na vrhu. Sada još moram dodati spremnik u obliku bidona za čistu vodu i ne znam kako to riješiti.
Uz to sam mislio napraviti postolje gdje čovjek stoji i drži prskalicu na crijevu za prskati masline a da traktor pomalo ide. Jedan vozi drugi prska.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kaj taj tlačni mješač može zmješati kad okrečeš traktor ionak radi na leru pa je protok nikakav..to ima smisla samo ako je stalno otvoren
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,447
Je za ispiranje je.
Za prskanje ispod stabala(cokota) koristio sam ovo. Jedan vozi dvojica idu iza. 4 ha sam tako za dan bez problema prskao. Sad sam si uzeo prskalicu sto se montira naprijed na traktor pa prskam sam
c8f6988640417e13694bd82bd5cf7b8c.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh