• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Za tu razliku uzmi ovaj injektor(službeno je ejektor,a ne injektor kako piše)
Razlika ti je što ovaj ima ventil koji ide u tri pozicije pa možeš izabrati pozciju pražnjenja rezervara,usisvanja vanjske vode i zatvoreno
Uzeo bih taj troploni ventil jer mi je puno jednostavnije prilikom ispiranja,nego ono navidavat i razvidavat sifon pa ispada i filter van
Ja za tih 20 eur razlike uzmem rađe ventil
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Znači svaka prskalica može usisavati? Samo stavim crijevo s usisnom košarom(filterom) i bacim u jezero svoje?





Inače skoro pa gotovo..



IMG-20240305-WA0004.jpg



IMG_20240305_202333.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Znači svaka prskalica može usisavati? Samo stavim crijevo s usisnom košarom(filterom) i bacim u jezero svoje?





Inače skoro pa gotovo..



View attachment 70926



View attachment 70925
Tako je tvoja prskalica može usisavat,jer kad taj ventil staviš skroz do kraja unutra,zatvaraš sadržaj bačve i s obzirom da pumpa radi umjesto da povlači sadržaj iz bačve,ona ga povlači izvana,i preko regulatora(by passom)ubacuje u bačvu
Ako je ventil u srednjem položaju onda se prazni bačva(istječe tekućina van iz bačve)
Ako je ventil skroz izvučen onda pumpa povlači sadržaj iz bačve i vraća ga nazad u bačvu ili u crijevo za prskanje ovisno o položaju ručice na regulatoru

Ti si iz stare uradio novu prskalicu

Mogao bi(nije joj to namjena)čak koristiti za neko lagano zalijevanje vrta
Znači tu na ventilu ispod bačve staviš na usisavanje,a na pumpi gdje imaš izlaz prema regulatoru staviš crijevo i zalijevaš vrt(protok je oko 50 lit u minuti)nije nešto,ali za sitnice se može iskoristit
Inače je bolje za zalijevanje koristit baš pumpe za to jer su većeg protoka i manje dijelova koje se troše
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Evo da bude na forumu ako netko krene u sličan projekt da zna...

Motalica kupljena u auto Horvatu. 80 eura s dostavom. Čini se poprilično kvalitetna. Ostale stvari su na putu iz Slovenije

Ovih konektora kod župana ima viška, ali nek se nađe..

IMG-20240305-WA0010.jpg IMG-20240305-WA0009.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Ta pumpa je volumetrička (stalne zapremine), nije centrifugalna, pa može sama povlačiti vodu do određene visinke razlike.
Niti ju trebaš, a niti ju imaš gdje zalijevati.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
I tako ću bacit sve u 3 pm i zapalit 😂.

Kupim novi taj injektor. 25mm.

Idem staviti na crijevo i pukne ko od plastelina da je 🤣🤣. Naravno da traktor centar radi do 15h. A u 15:15 sam ja to krenuo slagati.

Pa život ti poljubim više dokle ovako 😔.
IMG_20240306_160050.jpg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
I tako ću bacit sve u 3 pm i zapalit 😂.

Kupim novi taj injektor. 25mm.

Idem staviti na crijevo i pukne ko od plastelina da je 🤣🤣. Naravno da traktor centar radi do 15h. A u 15:15 sam ja to krenuo slagati.

Pa život ti poljubim više dokle ovako 😔.
View attachment 70937
Ispast će da se pravim pametan, ali nije mi to namjera,
Napisao sam ti u prijašnjim postovima da crijeva zagriješ fenom na vrući zrak, lakše ćeš ga ubosti i lijepše zategnuti sa šelnom
Imaš samo taj dio posebno za nabaviti, a možda ti i od starog paše
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Daj naj, gdje imaš uvijek fen pri ruci? A posao si moraš napraviti. Dajte to ljudi malo pojednostavnite, zagrij vrelom vodom, upaljačem bilo čime...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Ovakvo crijevo se navlači "šarafljenjem" u smjeru navoja spirale, a ne nabijanjem niti grijanjem ;)
Probao sam ga grijati i ne pomaže. Onda sam uzeo gumeni čekić i par puta zavrnem pa par puta tupnem. I išlo je unutra. Dok nije puklo.

Od starog ne mogu iskoristiti jer su 30mm, ovo je 25.

A stare sam običnim čekićem lupao kao manijak, nabijao o pod itd. I ništa nije puklo...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Probao sam ga grijati i ne pomaže. Onda sam uzeo gumeni čekić i par puta zavrnem pa par puta tupnem. I išlo je unutra. Dok nije puklo.

Od starog ne mogu iskoristiti jer su 30mm, ovo je 25.

A stare sam običnim čekićem lupao kao manijak, nabijao o pod itd. I ništa nije puklo...
Gledao sam na mobitelu i nisam odmah skužio,ali kolega Zj ti je točno napisao,tu vrstu armiranog crijeva šarafiš jer je u njemu žica i ako ga zvarćeš suprotno od žice on se širi

Točno sam znao da će se zbog prijašnjeg posta zakačiti ovi "afričkošljivaši",pa očekujem da ća se i sada nakačiti na ove zadnje dvije riječi :hahah: :giggle::love:
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Napunio sam je i kaplje u ovom desnom dijelu gdje se spaja rama s buretom. Ali za 3 sata je možda 2 litre vode iskapalo.

Sad se premisljam jel ići s poliesterskom smolom ili ne


Koji je postupak

Obrusim

Pomijesam smolu i katalizator?

Namažem četkom

Utopim onu tkaninu

Namažem

I koliko puta tako? Koliko čekati između 2 mazanja?
IMG_20240306_172314.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,100
Poslušao sam savjete kolega i ugradio na atomizer 2 dodatna filtera. Sad mogu i ja prst u uho i teraj. Čak ni ne mora biti prst u uhu kad jako slabo čujem.
Puno hvala kolegama na savjetima. :ppozdrav: (y)
 

Prilozi

  • atomizer filter1.jpg
    atomizer filter1.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 32
  • atomizer filter 2.jpg
    atomizer filter 2.jpg
    63.6 KB · Pregleda: 33

Najnoviji postovi

Na vrh