• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Pozdrav svima. Da li je neko prepravljao ratarsku prskalicu u vinogradarsku? Planirao sam to da odradim i da sa njom prskam malinu zanima me da li bi to bilo izvodljivo. Jos jedno pitanje posto sam planirao to da radim sa tomom vinkovicem moram li koristiti inverziju smera ili to na prskalici nije bitno? koje dizne su najbolje za to ? A prskalica je Gumaplast Rau 440 lit. Hvala unapred

Prepravio sam je i napravio vucenu za tomu vinkovica. Sada neznam koje dizne da stavim i koja je razlika izmedju kupastih i vrltoznih dizni? Sta bi mi bilo najbolje da stavim? Hvala unapred.
 
Posljednje uređivanje:

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Dali netko ima AKPIL prskalicu i kako je zadovoljan sa istom ? Cijena joj je super, stavljanje ARAG 300S elektronike je dodatnih 16 000 kn, znaci za 46 000 kn imas prskalicu 1000 litara sa elektronskim upravljanjem, nek je 50 000 kn. Jedina mana je sto nemaju hidraulicna krila i sto se ne mogu naručit. Leškova obična 1200 litara sa 3 rezervara je oko 44 000 kn, sve ručno i bez elektronike.

http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/prskalice-akpil-oglas-2962956

http://www.njuskalo.hr/zastita-gnoj...l-elektronska-kontrola-traktora-oglas-7084567
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Leškova obična 1200 litara sa 3 rezervara je oko 44 000 kn, sve ručno i bez elektronike.

Ne znam kako si došao do te cijene, ali Leško prskalica 1200 litara i 12 m nivelirajuće grane, sa osnovnom elektronikom (glavni ventil i pritisak) stoji 32.600,00 sa PDV-om. Na sve prskalice od 800 litara na više u osnovnoj varijanti imaš osnovnu elektroniku.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Kolega, stigla prskalica? :)

Ej kolega, ma nije još, bilo je rečeno za ovaj tjedan ali nisam baš previše računao na to :D Zvat ču u ponedjeljak da vidim jel se šta zna. Jel tvoja stigla?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da, ja sam svoju jučer dovezao doma, nisam je probao, još proučavam, ima puno tih ventila i ručica, za razliku od stare. Prvo čitam upute, pa ako mi nešto ne bude jasno, pitat ču. :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Da, ja sam svoju jučer dovezao doma, nisam je probao, još proučavam, ima puno tih ventila i ručica, za razliku od stare. Prvo čitam upute, pa ako mi nešto ne bude jasno, pitat ču. :)

ajd ti stavi koju slikicu od nje, ja ću si morati kupovati novu, cijenu i par podatak od nje još može..:(hi):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
ajd ti stavi koju slikicu od nje, ja ću si morati kupovati novu, cijenu i par podatak od nje još može..:(hi):

Budem stavil slike, kad bude vani, več sam je spremio u garažu. a uzeo sam AGS 400 ENL s običnim granama, 8 m. oko 14 500 kn me došla. pumpa je 105 litara, 3 rezervara, i to je to.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Dali vi nju morate još atestirati, kao recimo što se ove stare moraju ili ona već ima atest?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Valjda ne, kad je proizvedena 2013, a i ima atest u uputstvima, neznam dal još što treba, samo znam da zadovoljava sve propise
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
e to je bitno, valjda neće gnjaviti nešto, samo treba ovo, treba ono! a eto želim vam sreću sa prskalicom i da vas jako dugo služi, sa kojim traktorom će te ju nositi?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
I ja se nadam da bude sve ok, Kad počnu kontrolirati, budem vidio. Mislim da ju bude 539 nosil, u ravnici sam, ima 200 kg + 400+50+20, znači max 670 kg.. dosta je blizu traktoru, pa mu je lakše.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ja sa 539 nosim 330l i ne diže ga uopće sad bi uzeo od 500l, al za 549DV.., ovo je dosta više, a vidjet će te, ima u mome kraju jedan nosi 1000l sa 577 bez prednje vuče, isto je ravnica, jedino kaže da mu je problem preko međe i tako toga da ga diže da bi si trebao utege staviti napred, al prskalica je dosta uska i odmah stoji iza traktora, rekao bi da je bliže nego što je ova moja 330l stoji blizu traktoru..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da, baš je jako blizu traktoru, trebat će mi kratki kardan, a i teško se bude spajal, kad se teško ugurati između nje i traktora. budem prije špricanja, napunil s vodom, pa idem u probnu vožnju.. ak bu pre-lagan, budem s Steyrom šprical, al moram paziti na razmak redova jer je širi od 539 za 25 cm!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Da, baš je jako blizu traktoru, trebat će mi kratki kardan, a i teško se bude spajal, kad se teško ugurati između nje i traktora. budem prije špricanja, napunil s vodom, pa idem u probnu vožnju.. ak bu pre-lagan, budem s Steyrom šprical, al moram paziti na razmak redova jer je širi od 539 za 25 cm!

Ako može nositi pneumatsku sijačicu OLT punu gnojiva, a to je mislim preko 800kg, (nisam stručnjak za nju..) i ona stoji dosta dalje od prskalice, morao bi nositi i prskalicu, ne bi trebalo biti problema...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ok, i ja se nadam, jedino bi mogao biti problem, ako bude mokro, da propada u zemlju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja sa 539 nosim 330l i ne diže ga uopće sad bi uzeo od 500l, al za 549DV.., ovo je dosta više, a vidjet će te, ima u mome kraju jedan nosi 1000l sa 577 bez prednje vuče, isto je ravnica, jedino kaže da mu je problem preko međe i tako toga da ga diže da bi si trebao utege staviti napred, al prskalica je dosta uska i odmah stoji iza traktora, rekao bi da je bliže nego što je ova moja 330l stoji blizu traktoru..


sa 533 nosim 440 litara, i to mu je taman, iako sam vidio da ljudi kače i 600 litara, to je ipak puno.........do 440 na fergusona, nemaš brige, neosjeti ju........
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Ne znam kako si došao do te cijene, ali Leško prskalica 1200 litara i 12 m nivelirajuće grane, sa osnovnom elektronikom (glavni ventil i pritisak) stoji 32.600,00 sa PDV-om. Na sve prskalice od 800 litara na više u osnovnoj varijanti imaš osnovnu elektroniku.

Isprike, ako je tako onda nisam dobro razumio kad sam zvao. Ta cijena mi je već prihvatljiva, Akpil sa 12m krilima, hidro podizanje, klateće grane, triplexom i 3 rezervara je oko 28 000 kn.
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Budem stavil slike, kad bude vani, več sam je spremio u garažu. a uzeo sam AGS 400 ENL s običnim granama, 8 m. oko 14 500 kn me došla. pumpa je 105 litara, 3 rezervara, i to je to.

Koliko je ona litara? Cijena je s pdv-om ili bez?
 

Najnoviji postovi

Na vrh