• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,641
Pa ona ima peć na centralno i ona tak kuri,meni se nikak ne ispati stvarno. Možda jednog dana kad bum u penziji. 🍻🍷👌🙂
Ti zapravo jedino kaj trebaš je prespojiti grijanje od svojeg stana na centralno. Trebaš par ventila i par metara cijevi. Naravno, ostaviš si mogućnost korištenja i plina i centralnog na drva
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,054
Ako je već do računice onda bi ti možda bilo najisplativije da iz njezine peći potegneš cijev do sebe. Tak bi se to pitanje riješilo bez puno troška. ;) Ostaje pitanje nedostatka mirisa, ali za to se budeš već nekak snašel.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
A neznam za taj Agor.
Ovo je 98% alkohol dobiven od biljki.....
Gledao u emisiji Dom na kvadrat....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
navodno grije 180 kubika prostora...kod mene bude za oko 50 kvadrata dnevnog boravka i kuhinje...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Pa ona ima peć na centralno i ona tak kuri,meni se nikak ne ispati stvarno. Možda jednog dana kad bum u penziji. 🍻🍷👌🙂
Aj to objasni.
Investicija je, a pogonski trošak je poslije samo žganci i čvarci.
Pogledaj na Bolhu ako se oklanja koji kotao tebi blizu, trebaš kupit akumulatore za toplu vodu, i griješ 24/7, komfort na dugme, potrošiš i sav otpad koji sad pustiš u šumi.
Piše se da ti tašta blizu, nadogradite njen sistem i spojite obje hiže na njega.
Imate nizak trošak i komfort.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,581
Malo od danas, bilo malo zajeban ovaj jasen visio nad kucom, napravio zasjek, zarezao ga, nabik kajle i krenem ga vuci na gurtnama i napravim ppcetnicki gresku, malo zatrgnem traktorom i gurtna pukne...dobro je pa su kajle bile na mjestu i dobra prijelomnica pa nije pukla i na kraju sve dobro zavrsilo 20220124_135105.jpg
20220124_135051.jpg 20220124_110739.jpg
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,882
Malo od danas, bilo malo zajeban ovaj jasen visio nad kucom, napravio zasjek, zarezao ga, nabik kajle i krenem ga vuci na gurtnama i napravim ppcetnicki gresku, malo zatrgnem traktorom i gurtna pukne...dobro je pa su kajle bile na mjestu i dobra prijelomnica pa nije pukla i na kraju sve dobro zavrsilo View attachment 45262
View attachment 45263 View attachment 45264
Na greškama se uči, no važno je da na kraju sve dobro završilo.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,581
nije to bilo malo lega, to je bilo jako... 🤭
ma stvarno je bilo malo, nego i gurtna je valjda dotrajala
Na greškama se uči, no važno je da na kraju sve dobro završilo.
Slažem se, fora je što znam da se tak ne radi jer izrušio sam ih masu na taj način ali evo...zajeb ipak
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,343
Kad se ovako nategne onda je milina rušiti,, nema nazad ni milimetra. A sa ovakvim vitlom možeš se igrati. Ova trešnja je oko 50 cm. Bez klina, bez sekire, bez pile, .
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,581
Ma vitlo je zakon al jbg kad nemam iako sam sada jos jedan korak blize tome da ga nabavim. Malo sam precjenio snagu gurtne, malo jace zatrgo traktorom...i tak, dobro je zavrsilo iako sa pol sata posla vise vec je trebalo
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ima ga i u mojoj šumi, jedan je srušen (od ova dva , lijevo) na slici. I trojka malo gore. Kod nas jako rijetko drvo!
IMG_20220125_142214~2.jpg
Ovako izgleda u prerezu , jedan dobar pedih (skroz rastegnuta šaka, od kraja palca do kraja malog prsta), cca dvadesetak cm.
IMG_20220125_142225~2.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh