• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
kako to misliš da nema podmazivanja zupčaniki se vrte u getribi skoro uvijek osim kad stoji traktor na mjestu i kvačilo pritisnuto do kraja onda su u mirovanju
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
samo se jedan snop vrti t.j. jedna skupina i sam sam to radio ali kada sam malo proučio više to ne radim
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Motor i dalje vrti sve zupčanike kao i u normalnoj vožnji u brzini ..
Diferncijal goni sve zupčanike kao i u normalnoj vožnji .
Samo nijedan nije u zahvatu , ja bi reko isti belaj .

vaš velečasni
 

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
kako to misliš da nema podmazivanja zupčaniki se vrte u getribi skoro uvijek osim kad stoji traktor na mjestu i kvačilo pritisnuto do kraja onda su u mirovanju
to sam i ja rekao
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se s puknutim.
Jer da zupčanici stoje kad se traktor pusti u leru, onda bi se moglo lako ubaciti u brzinu dok traktor ide, a svi znamo da se neda ubaciti nego krči ko sam vrag.

Ja recimo ako ga nekad pustim niz brijeg u leru, samo stisnem kvačilo, ne izbacujem ga iz brzine i kad dovoljno uspori dalje opet po gasu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja recimo ako ga nekad pustim niz brijeg u leru, samo stisnem kvačilo, ne izbacujem ga iz brzine i kad dovoljno uspori dalje opet po gasu.

to je totalno krivo po pitanju podmazivanja , jer tada dio zupčanika stoji ..tojest ne okreče se .
Za drugu štetu takvog načina me nije briga

vaš velečasni
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
dakle stanje je ovakvo, imam nešto kapitala pa bih pokušao nešto pokrenuti da imam neku korist naravno ali opet ne nešto preskupo, ja ću iznjeti svoje mišljenje a onda me vi savjetujte dali je to pametno ili ne. Živim na šumovitom području na banovoni, planiram kupiti traktor od oko 100 konja i prikolicu za trupce (kladarka) sa dizalicom za utovar istih (grajfer) pa negdje da bude oko 10-15 m3 klade na njoj znači velika prikolica i namjeravam kupovati višemetricu dovoziti je kući i praviti metrice, a ako bi se moglo da kupim šumu pa da iz nje izvučem klade pa ih vozim kući ako ne trebaju neke posebne dozvole osim šumarskog čekića. E sad ima još jedan problem kad bi ja kupio klade normalno s papirima i čekićem, i kad bih napravio metrice kod kuće kako bi to počekićao ta drva nemaju nikakvog žiga ni papira kao da sam ih ukrao a nisam
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
ili delaš na crnjaka i šutiš, ili će trebati poduzeće...obrt...kajgod...tak da možeš izdavat račune...a ulazne od šumarije imaš...
ovak kak si sam zamislio mislim da nije po linićevom jusu..:icon_wink:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ma baš me briga što nije po linićevom jusu sam da to šljaka, al neznam kako ovi kamiondžije radi a ima ih blizu mene 2 privatnika voze trupce kupcima a jedan uz to i vozi kući i cijepa pa prodaje metricu, to su njihovi kamioni sa prikolicama, imaju li oni obrt onda
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ak imaju kamione sigurno imaju nekakav obrt. Bez obrta se ne mogu baviti uslužnim prijevozom...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
100 konja traktor i 15 kubika , hm , možda sam malo sketpik , zavisi od terena
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Živim na šumovitom području na banovoni, planiram kupiti traktor od oko 100 konja i prikolicu za trupce (kladarka) sa dizalicom za utovar istih (grajfer) pa negdje da bude oko 10-15 m3 klade na njoj znači velika prikolica i namjeravam kupovati višemetricu dovoziti je kući i praviti metrice, a ako bi se moglo da kupim šumu pa da iz nje izvučem klade pa ih vozim kući ako ne trebaju neke posebne dozvole osim šumarskog čekića. E sad ima još jedan problem kad bi ja kupio klade normalno s papirima i čekićem, i kad bih napravio metrice kod kuće kako bi to počekićao ta drva nemaju nikakvog žiga ni papira kao da sam ih ukrao a nisam


Kao što ti je savo rekao 100 konja možda 10 kubika, 15 teško.
što se tiče čekića za metricu. odat ću ti a i svima jednu metodu kako se to radi.
Nemoj voziti višemetricu od 5 metara duljine nego od 4 metra. Zašto? Kraća je i imat ćeš više udarenih čekića.
Dakle, s jednog i drugog čela udaraš si čekiće na koliko dijelova misliš kalati. Ako ćeš kalati na četiri dijela onda ćeš na jednom komadu imati 8 oznaka čekića, sa svake strane 4. Ako ćeš cijepati na više onda si udariš toliko čekića. Naravno ako ti osoba s čekićem to dopusti.
Poslije kad voziš metricu imaš već čekićana drva.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
za prikolicu od 15m3 ti treba traktor 150-200ks
taj način na koji si zamislio posao te vodi u propast
ako nemaš mušterija svojih stalnih bar 1500m ne ulazi u nikakve velike investicije jer će te velike ribe sjebati:icon:icon_axe:
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Vidi vidi što ti je narodna mudrost:icon_pray: Ja bih na njegovom mjestu investirao kapital u 3D printer i štanco metražu a po želji i furke to skuplje naplaćivao odkud on zna od kud su drva. E da vidim tko bi mi šta mogao za to još ne postoji zakon. A za čekić pa zašto si nebi svoj dal napravit a i printer onaj mali kaj imaju lugari se može kupiti. Upišeš tko, koliko, sa čim i gdje ide roba umočiš čekić u jastučić sa tintom ovjeriš si dokumete i šlus. Malo šale na ozbiljnu temu stvarno kakova smo to država postali kad se nemože ništa smuljat :icon_twisted:
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
za prikolicu od 15m3 ti treba traktor 150-200ks
taj način na koji si zamislio posao te vodi u propast
ako nemaš mušterija svojih stalnih bar 1500m ne ulazi u nikakve velike investicije jer će te velike ribe sjebati:icon:icon_axe:

Netreba toliko jak traktor za vožnju po cesti gledao sam kod bjeovara kad sam bio kod kuma on se bavi sa šumom ali na crno, on ima fenda 309 lsa znači oko 90 ks i natrpa točno 9.5m3 ravne klade i ide bez brige, drva trebaju uvijek svake godine svakome jer u petrinji i sisku se svi na drva griju i ti dolaze čak iz zaprešića sa kamionima i dovoze drva a kako se njima isplati. mislio sam ja i kamion uzeti ali nema šanse jer ubi registracija i gorivo i održavanje kamiona. a što se tiče nekog obrta mislim da nebi bila neka velika davanja za uslužni prijevoz traktorom ili tako nešto
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
100 konja traktor i 15 kubika , hm , možda sam malo sketpik , zavisi od terena

Ne da si skeptik nego si u pravu...
Znači pričamo o traktoru 100 KS koji ima otprilike 3,5 do 4t + prikolica sa dizalicom koja je teška ( naša 3,2t ) prazna + 15 m3 bukve recimo x min 1t kubik ( čak do 1,2 mokra) znači traktor neka je 4t i otraga 18,2 tone ... nadam se da bi prikolica i traktor bili registrirani i osigurani ... nnaravno i vozač mora biti osiguran.
Inače to sa prikolicama s dizalicom je veoma dobra stvar za one koji voze u krugu od nekih 20-30km danas su traktori brzi tako da nije problem bacit više tura , a o osiguranju za kamion i prikolicu i traktor i prikolicu bolje da ne pričam tu je i periodični, mup sa vagom na svakom ćošku , održavanje i ostalo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam se "malo naslonio", imali smo prilične zajebancije dok smo ga oslobodili.
Sva sreća pa smo ostavili to drvo, da ga nije bilo, prodavao bi traktor u djelovima :)







 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
To ti je to, kaj imaš gume za prednju vuču. a ne uključiš je :(rofl):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znaš kaj ti budem rekel. Traktor da je neznam kak jak, a nema prednju vuču, na ovakvom terenu čisti bespomočni bogec.:) (no ti to vrlo dobro znaš)
Baš sem z mojim tatom raspravljal kak bi nam jedan 549 DV dušu dal za ovu šumu!!!

Došli smo z SAME-om u rikverc na breg, ide da ni ne trepne i pomoču one agacije gore i prave sajle smo posankali nazad 565 na put i oslobodili ga, ma milina kaj Same more, odnosno duplak, al opet se javalja problem, prevelik dupljak za taj mali uzak put, velim još jednom, 549 DV i slični te snage sve rešavaju na takvom terenu, nebi ni došlo do ovoga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh