• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
...i izvana, prije i sad.
 

Prilozi

  • P3170001_resize.jpg
    P3170001_resize.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 431
  • P3170002_resize.jpg
    P3170002_resize.jpg
    58.6 KB · Pregleda: 344
  • PB026429_resize.jpg
    PB026429_resize.jpg
    68 KB · Pregleda: 319
  • PB026430_resize.jpg
    PB026430_resize.jpg
    68.8 KB · Pregleda: 275

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
stvarno cudan stroj.potrazicu da vidim po oglasima ako ima neki polovni...bas ste me zainteresirali sad...a inace vec sam se bio resio da kupim ovaj hrvatski od 400 litara.to su ti plavo-crveni rasipaci
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
stvarno cudan stroj.potrazicu da vidim po oglasima ako ima neki polovni...bas ste me zainteresirali sad...a inace vec sam se bio resio da kupim ovaj hrvatski od 400 litara.to su ti plavo-crveni rasipaci
Si mislil na OVOGA?
 
B

Bobo

Guest
Premjesteno u dgovarajucu temu...

MEGAMETAL NEDELISCE... da mi je upoznati covjeka koji ga se usudio pustiti na trziste ja ba mu rasipac razbio o glavu... "plastifikacija" kosa je prve godine otpala, prve zime je sav "nabubrio" dolje na otvaracima koliko je pohrdjao, a svaki puta kad zavrsim s poslom preem ga obavezno, a preko zime sve djelove mazem uljem da ne hrdjaju i dzabe... hrdja da je to strasno...

Ploce su toliko pohdrjale i nabubrio se cjeli donji dio da se ploce nisu mogle zvarati a seger je hrdja izbila dolje... Ploce sam prebrusio, prebojao, al dzabe... toliko je nabubren dolje da iz nejga urea curi i kad je zatvoren...

Tko ga preporuca, i njemu kak mi se cini fali vitamina, jer je rasipac KRS KRSEVA i vise nikad za nikad ga ne zelim u svom dvoristu.

Tanjur vam poslikati moram, to je kriminal. rasipac se na 30 kj zemlje toliko ne moze poderati da je ne znam kako koristen. Imam stari s cetvrtastim kosem, ali se reduktor razletio, jer nije nikad ni vidio ulja i ovaj s crveno-plavog cu prebaciti na njege i imat cu jedan dobar rasipac, a ovaj nedelisce kos ne vrijedi ni koliko je tezak.

Ove godine mi stize agromahanika plasticni rasipac s inox otvaracima i tanjurom i onda cu biti miran jedno duze vrijeme s rasipacem...


Strongboy, bjezi koliko god mozes od tih crveno-plavih, jer ne valjaju nista, zeleni MESSIS izgledaju jednako kao i ti ali su radjeni od puno kvalitetnijeg i jaceg materijala i trazi njih prije nego ovaj. a ponajprije vicona s klatecom cjevi, ako planiras s njim sijati psenicu.


Odmah da te upozorim, ovi s jednim tanjurem imaju na tanjuru 6 lopatica i svaku lopaticu mozes nastimati na 3 nacina... kad ga dobijes, svaku lopaticu "otvori" i tad ce ti bacati jednako siroko i lijevo i desno, a tvornicki dolazi s lopaticama u sredini i onda manje baca u lijevu stranu. lakse je odmah presarafiti lopatice, nego se igrati s ruckama...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Premjesteno u dgovarajucu temu...

MEGAMETAL NEDELISCE... da mi je upoznati covjeka koji ga se usudio pustiti na trziste ja ba mu rasipac razbio o glavu... "plastifikacija" kosa je prve godine otpala, prve zime je sav "nabubrio" dolje na otvaracima koliko je pohrdjao, a svaki puta kad zavrsim s poslom preem ga obavezno, a preko zime sve djelove mazem uljem da ne hrdjaju i dzabe... hrdja da je to strasno...

Ploce su toliko pohdrjale i nabubrio se cjeli donji dio da se ploce nisu mogle zvarati a seger je hrdja izbila dolje... Ploce sam prebrusio, prebojao, al dzabe... toliko je nabubren dolje da iz nejga urea curi i kad je zatvoren...

Tko ga preporuca, i njemu kak mi se cini fali vitamina, jer je rasipac KRS KRSEVA i vise nikad za nikad ga ne zelim u svom dvoristu.

Tanjur vam poslikati moram, to je kriminal. rasipac se na 30 kj zemlje toliko ne moze poderati da je ne znam kako koristen. Imam stari s cetvrtastim kosem, ali se reduktor razletio, jer nije nikad ni vidio ulja i ovaj s crveno-plavog cu prebaciti na njege i imat cu jedan dobar rasipac, a ovaj nedelisce kos ne vrijedi ni koliko je tezak.

Ove godine mi stize agromahanika plasticni rasipac s inox otvaracima i tanjurom i onda cu biti miran jedno duze vrijeme s rasipacem...


Strongboy, bjezi koliko god mozes od tih crveno-plavih, jer ne valjaju nista, zeleni MESSIS izgledaju jednako kao i ti ali su radjeni od puno kvalitetnijeg i jaceg materijala i trazi njih prije nego ovaj. a ponajprije vicona s klatecom cjevi, ako planiras s njim sijati psenicu.


Odmah da te upozorim, ovi s jednim tanjurem imaju na tanjuru 6 lopatica i svaku lopaticu mozes nastimati na 3 nacina... kad ga dobijes, svaku lopaticu "otvori" i tad ce ti bacati jednako siroko i lijevo i desno, a tvornicki dolazi s lopaticama u sredini i onda manje baca u lijevu stranu. lakse je odmah presarafiti lopatice, nego se igrati s ruckama...
hmmmmm zad si me totalno totalno zbunio bobo.zar su toliko losi ovi plavocrveni hrvatski rastepaci???...izgleda da cu ipak morati uzeti italijanski...oni izgledaju bas robusnije izrade...pocicu u poslikacu oba rastepaca pa cu postaviti slike...na tim italijanskim lopatice su od debljeg zeljeza i drgacije izgledaju nego li ove na hrvatskim...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,081
Ak' već nećeš Vicona, kaj fali ovom Megametalovom, samo u inox izvedbi? nije toliko skuplji, a sigurno je trajniji i bolji.
 
B

Bobo

Guest
Reduktor im je dobar, kao i cjevna konstrukcija, al tanjur, ploce za doziranje gnojiva i samo dno kosa... UZAS NAD UZASIMA...

Nas smo iznutra ozuljali zicanom cetkom do kraja (onaj nastavak na busilicu sto ide) premazali antirostom 2 puta, obojali tameljnom bojom, al opet je tanjur u kriminalnom stanju i opet treba skidati ploce s dna kosa i iscekicati ju nazad na svoje mjesto...

Na messis rasipacima nema da se boja igdje ogulila, al ovaj moj ko da ja 30 godina star i da je s njim soder razbacivan. Nemam ni jedne lijepe rijeci za taj asipac, i iduci mi je trebao biti vicon, ali nema opravdanja davati tolike pare za stroj s kojim necu sijati nista, samo gnojivo razbacivati, pa je odluka pala na agromehanika rasipac koji ima plastican kos a dno kosa i ranjur su od INOx-a. cjenu sam negdje imao na prospekt napisanu i kad izbijem PDV, nije uopce skup prikljucak.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
gledaj ja imam talijanski MESIS,ali sa 2 ručke koji je izgledom isti kao ovaj hrvatski a po cijeni su bili tu negdje.uzeo sam talijanski jer su mi njega dovezli kući besplatno.
Pazi za ovaj hrvatski kažu da se ova plastika kojom je plastificiran zna ljuštiti,ali neznam dali je to zbog lošeg održavanja ili loše izrade.[/B]
Razumijem što pitaš,evo imam zapisano:
1400/o min,dignut do kraja i 12 koraka razmak
-na br.4-oko 180 kg/kj-kana
-na br5-točno 300 kg-gnojivo za duhan(slično 15-tici)
-na 5,5-oko 400 kg-isto ovo gnojivo
To je za jedno jutro (1 hektar =1,75 jutara)
E sad koji je najveći broj neznam napamet ali mislim da je 5 pola.

Nakon ovoga što je Bobo napisao izgleda da nije do održavanja nego do kvalitete.
Ja sam svoj kupio lani,i htio sa kupiti hrvatski,ali igrom slučaja ipak sam uzeo talijanski ,mada sm čak mislio da je plastificirani bolji.
Sad izgleda da je dobro što sam kupio ovaj.
Strongboy izvini ako sam te navodio na krivi put jer ni ja sam stvarno nisam znao za ove probleme koje navodi Bobo.
Ja sa ovim svojim messisom nemam apsolutno nikakvih problema,a pošto su konstrukcijski isti mislio sam da ovaj može biti samo bolji zbog plastific.koša.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Megametal
neću ih hvalit jer su tu moji ali nije loš rasipač kak Bobo veli ,mogli su malo bolje jos izvesti doziranje,kaj se tiče plastificiranja to im je prije radila jedna privatna firma s kojom nisu bili zadovoljni pa si sad sami plastificiraju
ja sam uzeo prije koju godinu njihov RG500 model i kroz njega je prošlo nekih 20-ak tona gnojiva za sad nema hrđe osim na šarafima koji drže klobuk(cca4kom)
ali za cijenu od 1800kn('hALO) ja sam zadovoljan

imam i Vicon s klatećom cijevi ali je manji i sigurno je da se ne može mijeriit sa ovim
-sve ima svoje-
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Vicon

Da li možda netko zna na koji se broj otvara rasipač(vicon)za sjetvu zobi,a koliko za ječam,do sada sam imao običan rasipač megametal s jednim tanjurom,a čitao sam da ovi s rukom bacaju jednako lijevo i desno te su zato bolji i za sjetvu tko nema žitnu sijačicu,zato me zanima otvaranje.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
dok ti netko neda konkretniji odgovor (nisi spomenul koji traktor imas),recimo zobi ide po k.j. 140kg,stavi ručicu npr.na položaj 2 i sij,moraš razdjelit tu količinu sjemena po čitavoj površini ,e dal češ ići 1 ili 2,3 puta po istom tragu to nije bitno ,već da je sve dobro raspoređeno
a učestalom upotrebom rasipača skužit češ na kojoj brzini traktora,okr.motora i okr.kardanskog vratila kolko čega baca
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
zetor 6911,na tom rasipaču ima tamo dole kod kardana bijela plastika na kojoj se štela otvaranje s onom gore rućicom ,na toj plastici imaju brojevi pa sam zato pitao jel se po tome može znati da ne moram ove godine istraživat,na koliko obrtaja radiš s njime.Sa mega metalom išo sam 3 na 800obrtaja,a otvaro sam ga na trojku
 
K

KRESO

Guest
kreso kaže:
evo i ja se malo ponovio , stroj je bogballe 600l ,

SDC13597.jpg
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
kreso čestitke na prinovi :supz:
neznam kako ovaj rasipać ali od dosta ljudi sam čuo da rasipaći sa jednim tanjurom bacaju uvjek više u jednu stranu nego u drugu, a kolko je to istina neznam nemam iskustva stim stvarima :axe:
 
K

KRESO

Guest
kreso čestitke na prinovi :supz:
neznam kako ovaj rasipać ali od dosta ljudi sam čuo da rasipaći sa jednim tanjurom bacaju uvjek više u jednu stranu nego u drugu, a kolko je to istina neznam nemam iskustva stim stvarima :axe:


očito nisu imali ovakav
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
:)

pre neki dan stigo novi rasipac djubriva.meni ce posluziti i za sijanje jer nemam sijacicu.kod nas se puno koriste i za sijanje zita.
zaboravio sam marku al znam da je neka italijanska marka xxxxxx 500.
mada mislim da je 400 litara.platio sam ga 200 eura.
na prvi pogled ostavili mi utisak lopatice koji razbacuju djubrivo...nisu prave kao kod hrvatskih...vec imaju neki malo zaobljeni oblik sa udubljenjem na sredini... evo nekoliko slika.


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh