• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
sama drljaca je nesto preko 1300kg, lift je jos 200kg. podaci kazu od 80-150ks
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,271
Au pa to je stroj i pol :). Moram baš potražiti koliko je teška daino 250 sa packerom. Razmišljam da i ja za 3,4 godine zamijenim svoju 2.30 za novu 250, ali opet ne bi pretešku da se proxima muči, a možda i zbog nošenja kombinacije jer kad bih stavio 500 kg napred tegova to mora ići bez brige :). Koliko je ono Mf ks? I nosi bez brige? Koliko kg tegova imaš napred?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
sama drljaca je nesto preko 1300kg, lift je jos 200kg. podaci kazu od 80-150ks

Zasto si mjenjao drljacu? U cemu se razlikuje u odnosu na staru?
Znas mozda koliko je stara bila teska? Mislim dal se osjeti razlika neka?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
nemam pojma koliko je stara mogla biti teska. neka odokativna procjena 800tinjak kg? sa starom u kombinaciji i bez utega se traktor ponasao isto, cak i bolje nego s ovom kombinacijom i 330kg utega. na nosac stane jos 5-6 utega i do iduce sjetve obavezno ih moramo nabaviti. ide to i ovako, ali prednji kraj voli pogledati prema nebu. malo ruzan osjecaj, s tolikim traktorom, dok se ne naviknes.. :icon_neutral:

razlika u odnosu na staru.. nema stopanja valjka, nema ispadanja klinova ( 2 ili 3 smo na staroj izgubili :(giggle): ) zadnja daska, 150-360 okretaja klinova u minuti, opcenito neusporedivo masivnija i jaca rd.
stara je imala nekih musica. bila je ispravna i radila je posao no ova bi ga trebala raditi bolje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
koliko ja ta "stara" uopce bila stara? to se mijenja u bkl-u?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nemam pojma koliko je stara mogla biti teska. neka odokativna procjena 800tinjak kg? sa starom u kombinaciji i bez utega se traktor ponasao isto, cak i bolje nego s ovom kombinacijom i 330kg utega. na nosac stane jos 5-6 utega i do iduce sjetve obavezno ih moramo nabaviti. ide to i ovako, ali prednji kraj voli pogledati prema nebu. malo ruzan osjecaj, s tolikim traktorom, dok se ne naviknes.. :icon_neutral:

razlika u odnosu na staru.. nema stopanja valjka, nema ispadanja klinova ( 2 ili 3 smo na staroj izgubili :(giggle): ) zadnja daska, 150-360 okretaja klinova u minuti, opcenito neusporedivo masivnija i jaca rd.
stara je imala nekih musica. bila je ispravna i radila je posao no ova bi ga trebala raditi bolje.

Cestitke Tibor,drljaca izgleda odlicno!!!! :icon_pray:
Ja sa svojom nisam imao problema,za sad radi jos kao nova! :biggrin:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
koliko ja ta "stara" uopce bila stara? to se mijenja u bkl-u?

kako mislis mijenja? ovu smo prodali. ostala je u selu.
nemam pojma koliko je stara, nema nikakvu plocicu na sebi..

rotodrljaca-forigo-slika-41554890.jpg


rotodrljaca-forigo-slika-41554894.jpg
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
RD sam kupio znači širina 2m pa me zanim koje marke pošto se izbrisalo na njima gdje je bilo napisano ono kaj je žuto:icon_e_wink:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,271
Moja rotodrljača je danas oprana i stavljena pod krov :)


prije pranja


Dok je bilo blata na valjku bilo je dovoljno da stanem na valjak i Zetor je bio u zraku, a kad smo je oprali nosio sam je 5-om punim gasom bez greške


poslije pranja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Onaj ko nije nikada čistio ovaj valjak nezna kolika je to muka , uh , zato ja obavezno čim primijetim da zemlja ulazi unutra obavezni dižem ili stajem pa dignem da zemlja ispadne
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Pa kad par puta nabiješ blata u njega, onda paziš da ..

Tako i ja, gdje je mokro pazim na to inače je koma za očistiti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Čudno mi je da se toliko puni valjak, nije tak gust, a RD ima gredu iza rotora, obično ako nema grede iza puni se valjak obavezno.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
A čuj s druge strane nije ni loše kad se tako napuni valjak jer od cjevastog dobis paker valjak a mnogi kažu da je paker bolji ( ja imam isto cjevasti)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Jes' al' je problem što se na paker ne lijepi a ovaj kada se napuni onda počne i sa vana da se lijepi pa se poveća prečnik valjka toliko da klini više ne hvataju ništa , e to je onda sex za očistiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh