• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
velim, optereti frezu s dodatnim teretom i pusti hidraulik do kraja, da vuče frezu pa ćeš vidjeti kako skije održavaju dubinu :eek::

Sta se dubine frezanja tice, ne mora se uopce opteretiti, samo maknite skije.

Ne samo skije,ni bočne stranice je neće pustiti dublje... Svaka freza radi na dubini za koju je predviđena... Probajte je opteretiti,pa ćete vidjeti što će na to reći njena getriba i ostatak prijenosa...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Naravno, slazem se s tim. Za skije sam napisao vise u ironicnom tonu. Nisu bezveze skije tu di jesu. I nije bezveze predvidjena dubina rada pojedinog prikljucka. Uvijek se to moze ne postivati, al onda kao sto kazes, trpi sve ostalo. Pa ko voli, nek izvoli..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Tako su i prije ljudi skidali sve moguće zaštite sa vršalica i sličnih naprava, pa je u svakom selu bio po jedan ajlinger bez ruke...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Da je freza tako dobra imali bi ju svi pikovi i veči poljoprivrednici.Freza je za neke sitnice,ali za nešto ozbiljnije i više nije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Kolega ima LELY 2,5m sa takvim valjkom i nosi je hurlimanom 358 i poteška mu je , kada je uzimao moju sa cjevastim valjkom rekao mi je da je razlika u nošenju nebo-zemlja
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Pozdrav !

Interesiraju me iskustva pojedinih članova s popravcima roto drljača...prvenstveno me zanima koje marke roto drljača imaju ležaje i semeringe standardnih mjera, a koje koriste specijalne? Za koje ima ležajeva i semeringa za kupit i po kojim cjenama (cca) ? Da li se isplati popravljati ako se npr. podrobe ona dva zupčanika u getribi?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Ja sa obnavljal Pegoraro i za sad je dobra. Svi ležaji SKF ili FAG. Oko 80 % je bila nova prije 3 god. Mjere su standardne ležaja i semeringa. Za manje ležaje i semeringe se nesječam cijene ali znam da su veči ležaji bili malo preko 200 kn
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
LELY nosi standardne ležajeve i semeringe , imaju oni ''specijalni'' semerinzi ali umjesto njih bez problema idu obični
MASCHIO nosi standardne ležajeve ali malo rjeđi semering , ako se dobro sjećam mjera mu je 48X65 ali sam i njih nabavio samo sam malo sačekao a cijena im je bila normalna

Toliko znam
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam sve do sada imao sa standardnim mjerama ležaja i semeringa,bile su njemačke i talijanske.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
hvala, a kakva je situacija po pitanju zupčanika? getribe? jel ima gdje za kupit u prodavnicama ili se mora davat radit po mjeri?
 

Najnoviji postovi

Na vrh