• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Kad ih vidiš uživo,onda tek shvatiš kolike su to mrcine...
Baš sam jučer kod Ferenčaka gledao jednu Rabe od 2,5m... Strašno za vidjeti... S obzirom na to da nemaš preteške zemlje,dobro razmisli kaj ti treba,a kaj ne treba... Naravno,ako novci nisu problem,onda je glupost štedjeti.

Gledao sam jednom isto rabe 2,5 metra, zbilja je masivna. Za tu je bila cijena 10 tisuća eura plus pdv, bez hidrolifta. Inače imam oko polovice tvrđe zemlje, koju bi doduše odradila i vogelica terramat, ali za ratarsku upotrebu. Ja moram spustiti na dubinu koliko god rd ide, pa bih ipak rađe uzeo jači model. Nije da kupujem trenutno, ali nikad se nezna što puhne u glavu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Da,za povrće ide duboka priprema,mi smo se preporodili s rotodrljačom nakon sjetvospremača i freze... Ako se ne varam,mislim da je Arterra od V&N-a jača izvedba od Terramata, pa bi trebalo provjeriti cijenu,trebala bi biti povoljnija od ostalih,a ne zaostaje puno kvalitetom... Razvilo se neko mišljenje da V&N nije bogznakaj,ali nagledal sam se njihovih plugova i drljača koje su se opako naradile,i vrijedile uloženog...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,270
Kolega za Fendta bi 250 cm ili 300cm?? Ako 300 meni je jako dobar model maschio dominator. A i maschio drago 250cm ima preko 1300kg sa packer valjkom.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Isprobao sam ove godine machio drago 2,5 m sa spiralnim valjkom, dobra da ne treba bolja, osim što bih ja ipak packer. Radio sam i sa amazone 3 m, teška ko vrag i išlo. Jedino da stavim sijačicu na nju, onda bi bilo preteško. No planiram uzeti prednji hidraulik najvjerojatnije, pa lako stavim uteg naprijed i onda nebi trebalo biti problema.

Mislim da bi 3 metra ipak, jer traktor to vrti bez brige, pogotovo ak se uzme u obzir da je uglavnom dublja obrada pa treba manja brzina kretanja, max 3-4 km/h
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Interesira me ova rotodrljača jel je istina da se klinovi lakše tjeraju od noževa ili je obrnuto kak b i se Zetor 6945 ponašal pod njom jel bi išlo do 10 cm dubine u 3-četvtoj brzini hidrolift bi skinul dolje pa mi težena nebi bila problem ove godine na proljeće bi obradili oko 15 ha srednje teške zemlje i najesen nešto a iduče godine bude drugi traktor pa me na ovom generalka ne brine ali me zanima kak bi to išlo hvala riječ je o ovj rotodrljači što mislite ?
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/roto-drljaca-oglas-14373050
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,270
Po meni je ovo Za Zetora previše. Vući ćeš se po njivi i trećom sporom nekad nećeš moći nego ćeš morati drugom. Moj 6245 ju je tjerao od 2008 vecinom 3,4 spora maschio sa noževima i gredom i uvijek je bilo odlično pripremljeno. Ove godine sam probao s njim raditi za jesenju sjetvu i na mjestima sam se vukao drugom sporom. Po meni trazi 2.30 sa nozevima i gredom.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Klinovi idu lakše od noževa,a ju zimskoj brazdi ju je lako tjerat. Ako kolega kupuje nagodinu jaći traktor po meni je glupost uzimat manju onda za za godinu dvije ćeš opet kupovat drugu nema smisla. Uzmi ju,terat ćeš ju sigurno ako nemaš tešku zemlju.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Po meni je ovo Za Zetora previše. Vući ćeš se po njivi i trećom sporom nekad nećeš moći nego ćeš morati drugom. Moj 6245 ju je tjerao od 2008 vecinom 3,4 spora maschio sa noževima i gredom i uvijek je bilo odlično pripremljeno. Ove godine sam probao s njim raditi za jesenju sjetvu i na mjestima sam se vukao drugom sporom. Po meni trazi 2.30 sa nozevima i gredom.

zast nebi islo? :icon_eek: ak ja tjeram svoju bervaglieri 2.5m sa packer valjkom i sa 6320 onda ovo mora bit igracka za zeku :icon_weed:
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Ja isto mislim da bi išlo čou sam da su te lely rotodrljače lake za tjerati i nisu teške moja sva proljetna priprema je zimska brazda orano od 12 do kraja drugog mjeseca i nešto sitno izorano pred sijetvu ukupno 15 ha na proljeće i na jesen planiram sijati oko 7-8 ha trava i to bi išla priprema odmah po izoranom a za iduće proljeće veči traktor koji bude tjerao.
Ja mislim da bi se pripremilo tih 20 ha godišnje sa zetorom,bez većih problema.
A i kako Dado kaže glupo mi uzimat 2 metra 2.30 m širinu jer bude za veći traktor kasnije problem a i te male su dost skupe i nema ih nešto u ponudi,a i financije nedopuštaju nešto preko 15000 kn ovo budem mijenjao uz moju nadoplatu dat ču freze i doplatiti još..
Na kaj trebam obratiti pozornost kod ove što mislite o cijeni ?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Lakše se tjeraju one s noževima, nož pravi manji otpor nego klin.
Trebalo bit to ići ako ti je motor donekle...
Dal misliš na treću-četvrtu brzu ili sporu?
Što se tiće Lely,s tim nemam iskustva,ali taj čovjek je švercer,i načuo sam da mu strojevi nisu nešto...
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Ja isto mislim da bi išlo čou sam da su te lely rotodrljače lake za tjerati i nisu teške moja sva proljetna priprema je zimska brazda orano od 12 do kraja drugog mjeseca i nešto sitno izorano pred sijetvu ukupno 15 ha na proljeće i na jesen planiram sijati oko 7-8 ha trava i to bi išla priprema odmah po izoranom a za iduće proljeće veči traktor koji bude tjerao.
Ja mislim da bi se pripremilo tih 20 ha godišnje sa zetorom,bez većih problema.
A i kako Dado kaže glupo mi uzimat 2 metra 2.30 m širinu jer bude za veći traktor kasnije problem a i te male su dost skupe i nema ih nešto u ponudi,a i financije nedopuštaju nešto preko 15000 kn ovo budem mijenjao uz moju nadoplatu dat ču freze i doplatiti još..
Na kaj trebam obratiti pozornost kod ove što mislite o cijeni ?
Ovo su slike proljetne i pripreme nakon oranja zemlja je onak ima lakše i teže zadnja slika je najteža zemlja...


 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Lakše se tjeraju one s noževima, nož pravi manji otpor nego klin.
Trebalo bit to ići ako ti je motor donekle...
Dal misliš na treću-četvrtu brzu ili sporu?
Što se tiće Lely,s tim nemam iskustva,ali taj čovjek je švercer,i načuo sam da mu strojevi nisu nešto...

Pa na motoru je prije 4 godine polugeneralka napravljena i još on ide..
na spore brzine mislim..
čovijek je švercer ali uvaža nekad dobre strojeve to mi je susjed malo dalji pa tak da nema problema..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Četvrta spora ti je dobra za raditi,i trebalo bi to solidno šljakati...
Koliko vidim,zemlja ti je mila majka...
Ako znaš čovjeka,onda je ok,samo bih ti ja preporučio RD s noževima...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,270
Ako planiras da je Zekan tjera 2-3 godine ok onda ice to, još je Lely lakša rd pa bi to moralo ići do 10-tak cm dubine bez pol muke.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Zekson@ uzmi tu RD čovjek ti je poznat plus će ti uzeti stroj pod račun , normalno prije toga provjeri opće stanje i same luftove, ta RD ti je ok za tvog zetora a u ostalom zato su i izmisljene brzine da se možeš prilagoditi stroju i uvjetima a danas sutra kad kupis veći traktor uzivaces u radu i budeš vise postivao novi a i stari traktor :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh