• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
GEO je talijanska firma koja sklapa u Kini. Poslao im mail iz znatiželje pa mi tako odg. A čitao negdje da već i drugi raznorazni proizvođači rade dijelove u Kini, jer jeftina radna snaga... Sve to ima neku kontrolu ako se radi za ozbiljnog proizvođača...

Dečki ja sam imao Geo malčera, to su strojevi za hobiste . Za neki ozbiljan posao ne bih preporučio tu firmu.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Normalno, ali takav malčer je ok za pomalčirat cca 5-10 rali trave godišnje i tu i tamo koji grmić do 5 cm...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
nekak mi je malo tona na 3 metra. A i ne dopada mi se to kaj valjak nije fiksan,stalno ju moraš držati na hidrauliku pa ti dubina varira,i ne poravna zemlju. Ako su na tome šparali,onda su i na svemu ostalome.
 

Lindner

Novi član
Tu od
23 Velj 2015
Poruka
13
nekak mi je malo tona na 3 metra. A i ne dopada mi se to kaj valjak nije fiksan,stalno ju moraš držati na hidrauliku pa ti dubina varira,i ne poravna zemlju. Ako su na tome šparali,onda su i na svemu ostalome.
Ne vidim zbog čega bi ju moral držati na hidrauliki.. prek valjka štelaš dubinu...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
pa moja mascio isto ima oko 1 tona na 3 metra..

Pa ako gledaš nove rotodrljace,ove jače izvedbe na 3 metra imaju preko 1100 do 1500kg... Ako puno radis,treba ti profi stroj... Naravno da to onda i kosta...

Ne vidim zbog čega bi ju moral držati na hidrauliki.. prek valjka štelaš dubinu...

Koliko vidim prek moba,na ovoj crvenoj rotodrljači,valjak samo drži jedan lanac da u se transportu ne vuce po tlu,a on u radu slobodno šeče gore-dolje...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
nije ti to tak teško. Na mojoj maschio je packer valjak 2.5m,fi 300 ak ne racunam šiljke,i ima ugrubo nekih 70-80kg. Dvojica ga nose kud hoces. I opet ti ostane pitanje odrzavanja dubine.
 

Lindner

Novi član
Tu od
23 Velj 2015
Poruka
13
.
Koliko vidim prek moba,na ovoj crvenoj rotodrljači,valjak samo drži jedan lanac da u se transportu ne vuce po tlu,a on u radu slobodno šeče gore-dolje.
Pa tak i mora biti i tak imaju sve rotobrane taj princip... ak bi bil fiksiran u dvije točke mogao bi raditi samo na jenoj dubini...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Nije fiksiran nego se pomoću poluge s navojem dubina štela na milimetar...
 

Lindner

Novi član
Tu od
23 Velj 2015
Poruka
13
nije istina... dubina se štela preko klinova tj. rupa koje su izbušene na bočnim stranama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Kako nije istina? Ima izvedbi i s klinovima za fiksiranje, a najpraktičnije i najpreciznije je s polugom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
To da...
Par postova iznad si napisao da SVE rotobrane imaju taj princip, i ja sam shvatio da misliš na sve proizvođače.,.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Problem je što se ne pazi na to pa sam obično vidio na dosta rd da su te poluge popucane i varene.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Moja RD je uvoz iz Njemačke,nemam pojma koliko je stara,i koliko je ha napravila,ali nigdje nije pucana ni varena, samo smo prije dva tjedna mijenjali lagere na valjku,otud znam koliko je težak...
U nedjelju je bila i prvi put u pogonu ove godine...


photo hosting sites
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Ja sam na kraju zakapario onu lely rotodrljaču nadam se da bu dobra sutra ili za vikend idem po nju...
Freza je prodana nakraju susjedu nismo niš mjenali jer sam i ovak još bolje prešel a i da sam znal mogli smo mijenjati bat za bat,freza za RD jer je čovijek rekel da mu se freze dopadaju ali jbg čovijek uči dok je živ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh