• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Budem sliknul koju fotku :)
Čekat ču nek se malo prosuši zemlja pa ču probat !
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja ti imam sijačicu od 3m,pa ne paše uz RD,a sijem jako malo žita i ne isplati mi se kupovati manju sijačicu,tak da nisam probao,ali znam da takvi Zetori nose bez problema kombinacije,naravno s prednjim utezima.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Vijerujem da zetor nosi tu liniju dobro,ima jak hidraulik,i samo ga treba dobro opteretiti utezima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Proxima je barem moja 90-tka 4150kg. Na ovoj koleginoj 7441 napred ima 200-300kg utega i 150-200kg tegova koji ide u zadnje felge. A na moju proximu napred tvornički ide 500kg utega.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,imam ravno 500kg utega,a za traktor i RD ni neznam kolko su teški,imamo u selu vagu od 50 tona,pa bih moral jedanput izvagati ih.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
evo da se pohvalim u subotu idem po drugu rotodrljacu marke Kuhn 3m paker valjak,nozevi nekih 60-70%,slike ce bit cim stigne
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Ja sam dopeljal RD jučer i odmah isprobal radi odlično fino usitni sam kaj ju još nisam 100% uštelal bilo je dosta mokro budem uštelalval kad se bude išlo sijat malo mi samo pušča ulje iznad dva nosača klina na srednjem i na zadnjem to budem promijenil sve semeringe i mislim da bu to to Zetor je s njom išao u 3 bez problema i četvrata isto mislim kad bude praha prva direkt bez problema na lakšim zemljama a na težim četvrta idealna.
Jedino moram još pumpu sredit hidruličnu jer sam jedva digao rotodrljaču kad se ulje stopi neče više dizat a kad je hladno bez problema vjerovatno ona cijev negdje pušta jer je pumpa godinu dana stara ili gumice su problem vidjet ču.
Hidrolift sam za sad skinul ali ga bum nazad namontiral gore možda okačim iza nešto neki valjak i bude teža bolje bu usitnjavala.



 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,110
Ja imam istu takvu..
Jel ležajevi nemaju lufta?

Koliko si je platio ak ni tajna?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Čestitam na kupnji. Demi reci jesu klinovi ili noževi i koliko zeko ima konja?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zekson-težina ti nebude pomogla kod usitnjavanja,tebi fali greda ispred valjka...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Čestitam na kupnji.Nemoj se razočarati ako ti opet bude curila da novim semeninzima,jel se tijela gdje vozi semening pojedu.Ja to više ne mjenjam,stavim tot masti i ulja u nju,i to vozi bez problema.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Hvala na čestitkama !
@code probala sam dole za klinove sim tam micat ak ide oko 0.5-1 cm ljevo-desno mislim da to nije neki veliki problem.cijena je bila 1300 eura.
@seat klinove ima,Zetor je 70 konja
@gogo razmišljal sam da bi ovu gredu stavil iza jer ima dvije rupe iza pa da ju zamjenim samo neznam jel bu dovlno mijesta između klinova i valjka..
MF 698 jel može samo da nalijem tekuću mast unutra ili samo ulje i tot mast.
E da i kakvo ulje ide unutra di su zupčanika dva iza na onom poklopcu može ič hipenol obični ?
Jučer sam se malo s time igral zamjenil sam zupčanike onaj veći sam dolje stavil i onda se sporije vrtjela a kad sam ih zamjenio onda se brže vrtila i malo je teže traktoru bilo ali je fino napravila mislim da ih budem i tak ostavil.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Super izgleda i nije puno novca jos ima i hidro lift. Ja tako neku bi trebo sam neznam kakobise 60ks nosilo snjom
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Seat a kaj ti bum rekel 60 ks ja ti bi preporučil 2.20 ili 2 m da traktoru pokriva trag ja znam da ovo sad ide kaj sam ja probal ali kad bi ja s njom radil 5 god po 15-20 ha traktor bi se raspal,ja ču kupovat veči traktor iduču zimu pa sam zato uzel ovu RD.Za ovu moju Rd treba traktor od 90 ks i ak oču sijačicu iza barem napred 300 kg utega i više..
Moja preporuka 2.20 ak nemaš tešku zemlju i ak očeš sebi fino uraditi.
Ja samo ovo kupil ovak na puf nisam uopče planiral jer su se susedu moje freze bile dopale pa ih prodal i onda kaj kupiti onda sam uzel ovu RD da ju nisam sad uzel uzel bi ju iduče proljeće...
 

Najnoviji postovi

Na vrh