• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Tu Lely RD smo gledali ujak i ja i več smo mislili zvati čovjeka da ju odemo uživo vidjeti, sviđa mi se ovaj valjak, a i ima hidrolift gore u originalu što mi isto treba, jedino važemo oko toga kaj ima klinove, pa ni sami neznamo, ovak vizualno izgleda u jako dobrom stanju.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
ŠANANA zakaj te brinu klinovi po meni bolje od noževa bar na mom terenu samo moraju biti u koso da se čiste od trave .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Moje skromno iskustvo od 20-tak godina veli suprutno bez obzira na opče poznato no velim za zemlju kod mene .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Slažem se s tobom Sanana. Na klinove se zastopa masa jedino ako je mokro, ali nije ni to velik problem. A ako je oranje ok i ako nema mase gore, nema problema.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ma ja nisam vidio razliku u teranju sa noževima i klinovima,dok paker i cijevasti valjak im razlike.Zetor če to terati bez greške,pa i ja sam par godina sa 7245 terao 2.5 m i radio sam 15 hektara zemlje.Ako je dobro oranje i 5 spora negdje ide s njom,a poznato je da je zetor dosta jak na kardanu.Bitno je ne terati ga cijeli dan u opterečenju,krenuti rano ujutro,pa nakon tri-četiri sata rada odmoriti,ili naveče nastaviti,jel ide to ali ne cijeli dan da tera.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Neznam kako vama,ali meni se lakše teraju klinovi nego noževi na rotodrljaći. Radio sam sa Lely 2,5m klinovi i cjevasti valjak,ide lako samo tako,evo čovjek ju tjera sa 560. Dok imam svoju sa noževima u zimskoj brazdi ide ljepo,a u jesenjoj se naljepi zemlja i onda je zlo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ma ja nisam vidio razliku u teranju sa noževima i klinovima,dok paker i cijevasti valjak im razlike.Zetor če to terati bez greške,pa i ja sam par godina sa 7245 terao 2.5 m i radio sam 15 hektara zemlje.Ako je dobro oranje i 5 spora negdje ide s njom,a poznato je da je zetor dosta jak na kardanu.Bitno je ne terati ga cijeli dan u opterečenju,krenuti rano ujutro,pa nakon tri-četiri sata rada odmoriti,ili naveče nastaviti,jel ide to ali ne cijeli dan da tera.
Mi smo sa 6245 radili godisnje 30-tak rali i tjerali smo i po cijeli dan, većinom trećom sporom jer smo dosta duboko pripremali. Moja rd je 2.30 i u mojoj zemlji to je za 6245 puna kapa. 2007,2008. smo uzeli rotodrljacu i nakon 3,4 godine traktor je počeo trošiti ulje i uradili smo mu generalku. U lakoj zemlji pjeva četvrtom sporom, a na mjestima mu je bilo previše trećom. Ali mislim da sa ovom lely nećeš pogriješiti preporoditi ćeš se sa rd što se tiče pripreme :).
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Znači nebi trebalo biti problema s tjeranjem rotodrljače.
Niti ne mislim cijeli dan tjerati oko 6-7 h na dan jer prvo priprem njivu jednu ili dvije i onda sijetva i ak treba gnojivo bacat oduži se to..
Onda vjerovatno dolazi rotodrljača za par dana !
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Za onu od prije nisam siguran,ali ovaj Geo je definitivno Kinez...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Nisu vise ni kinezi sto su nekad bili. Poceli i oni konkurirat polako po kvaliteti. U svemu pa tak i u tome.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Slažem se s Karlom, nemože biti tak loša, za manji traktor sigurno bi radila godinama.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,584
Problem su rezervni dijelovi i što bi se desilo da takva roto drljača pokupi par većih kamena? a kod mene ih ima u izobilju
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
GEO je talijanska firma koja sklapa u Kini. Poslao im mail iz znatiželje pa mi tako odg. A čitao negdje da već i drugi raznorazni proizvođači rade dijelove u Kini, jer jeftina radna snaga... Sve to ima neku kontrolu ako se radi za ozbiljnog proizvođača...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ja sam gledao tu kinesku uzivo 175 cm super izgleda.
A sad kakoradi nisam vidio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh