• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
doda se jos koja tisuća i evo.. moja je orginal talijanska.. a isto je laganije izvedbe za manji traktor :icon_keel:
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/rotodrljaca-230-oglas-13737671

uf, pa kolko je onda nova takva? svojevremeno (dok se imalo malo više para) sam gledao takvu novu u Panexu, samo s paker valjkom, Ortolan 230, al nisam pitao za cijenu jer sam pretpostavljao da nemam za to ni da bubreg prodam, sad vidim da nisam puno fulal ak je rabljena 23000 :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
a gle, ortolan sigurno po kvaliteti nije ništa lošija od Maschia, a sad, onaj koji prodaje određuje cijenu, a pitanje je dal je netko to spreman platiti... :8):

kaj se tiče tvoje Maschio, probal sam, jbga :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,270
Maschio Gaspardo je ozbiljna firma i imaju jako dobre strojeve, ja sam za Ortolan prvi put nedavno čuo, a Maschio ima ime, a s tim i kvalitetu :).
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Slažem se da je Maschio Gaspardo vrh, stvorili su opako ime zbog kvalitete proizvoda. Ali, nažalost i oni se već par godina rade u Kini, mislim da bu kvaliteta opako pala, ako već nije.
Ortolan je jako sličan Maschiu, samo je malo svijetlije boje, imamo njihovu frezu desetak godina, kupljena nova i jako je dobra, a Talijani imaju puno takvih proizvođača strojeva, tipa Ortolan, Alpego, Berti i sl. koji su kvalitetom možda i bolji od razvikanih Švaba, ali se teško nose s njihovim marketingom i distribucijom pa nisu toliko poznati. Zato valjda i sele proizvodnju u Kinu da konkuriraju cijenom, ali, to rade na štetu kvalitete po kojoj su poznati.
Dok pogledaš strukturu tla u Italiji, sa njihovim dubokim obradama zemlje, jasno je da to ne može biti igračka od plastike da to napravi, zato i svi oru sa 100 ks sa dvije brazde i frezaju s 2 metra frezama.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Mi kad smo prošlo ljeto se raspitivali oko nove RD, ortolan je bio poprilično skuplji od Vogela, a po meni ne nudi ništa bolje ni više od Vogela.

Ja također nebi uspoređivao Maschio i Ortolan, Maschio je daleko bolji stroj!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ima kod mene jedna oko dvije godine radi dosta dobro Zetor 65 ks se igra sa njom a nije skupa .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Rođak je zadovoljan njegova 2,5 m i radi tiše nego par novih kaj je kupljeno i do tri puta skuplje . Ja imam Leli 2,5 šuplji valjak drugi klinovi kod mene oko 20 godina bez greške .Na 75 strani imaš moju zafrkanciju kaj je Muha postavil .
 
Posljednje uređivanje:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Pitanje za znalce.

Teoretski, koja bi rotodrljača bila bolja? Lemken zirkon 8 ili Rabe corvus PKE
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pitanje za znalce.

Teoretski, koja bi rotodrljača bila bolja? Lemken zirkon 8 ili Rabe corvus PKE

Nove ili polovne? Tu na forumu teško da netko ima iskustva s takvim drljama...
Kvalitetom su teoretski tu negdje,tu je cijena i oprema presudan faktor...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Lemken je po oglasima uvijek skuplji od rabea valjda je i kvalitetniji.Za mene je broj 1 amazone kg izvedba i dosta dobra kuhn.Radi se o izvedbi s konusno-valjčastim ležajima na rotorima,sve ostalo je hoby
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Nova, naravno. I sam sam tu negdje još pribrojao i amazone. No nekako gledam sve su teške do bola...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Baš gledam kuhn HD304D isto je oko 1300 kg. Slažem se oko težine, opčenito za sve priključke. Pitat ću kuma, on je prije par godina kupio kuhnovu rd, al mislim neki slabiji model, jer radi sa deutzom 70-ak konja, kak je zadovoljan.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Nova, naravno. I sam sam tu negdje još pribrojao i amazone. No nekako gledam sve su teške do bola...

Kad ih vidiš uživo,onda tek shvatiš kolike su to mrcine...
Baš sam jučer kod Ferenčaka gledao jednu Rabe od 2,5m... Strašno za vidjeti... S obzirom na to da nemaš preteške zemlje,dobro razmisli kaj ti treba,a kaj ne treba... Naravno,ako novci nisu problem,onda je glupost štedjeti.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
284
uf, pa kolko je onda nova takva? svojevremeno (dok se imalo malo više para) sam gledao takvu novu u Panexu, samo s paker valjkom, Ortolan 230, al nisam pitao za cijenu jer sam pretpostavljao da nemam za to ni da bubreg prodam, sad vidim da nisam puno fulal ak je rabljena 23000 :)

34 je nova..
ma ide ova i jeftinije, probao sam s ovom cjenom, al nejde haha
 

Najnoviji postovi

Na vrh