• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Hvala na čestitkama !
@code probala sam dole za klinove sim tam micat ak ide oko 0.5-1 cm ljevo-desno mislim da to nije neki veliki problem.

Mislim da to jeste problem ako ima lufta na ricnovima
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Savoris neznam ima tek toliko malo da ga možeš pomakaknuti čak ni nema 1 cm oko pola cm ima bumo vidli s vremenom kak se bu pokazala.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zekson- ako možeš,probaj prebaciti gredu natrag,naravno mora se dati poštelati visina,jer ako ju spustiš preduboko, tad RD gasi traktor 6 cilindara i 120ks dok si rekel keks. Normalno je da ti za ratarske kulture RD ne mora praviti prašinu,ak si zadovoljan,ostavi tak kak je... Ako ti malo curi,ne diraj,stavi tekuću mast,i to je to. Dok počne curiti kaj prek noći ostane mlaka ulja na podu,onda već imaš problem...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Zekson- ako možeš,probaj prebaciti gredu natrag,naravno mora se dati poštelati visina,jer ako ju spustiš preduboko, tad RD gasi traktor 6 cilindara i 120ks dok si rekel keks.

Samo u slučaju da traktor nema spore brzine. Nisam čuo za takav, no uvijek postoji šansa...:icon_madu:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pitaj kolegu Matija Case,to mi je on sam rekao,baš u ovoj temi...
A koliko puta je RD ugasila Agrotrona 120ks,to ni ne mogu izbrojiti... Doduše,ta RD je bila od tri metra.
Govorim o normalnoj radnoj brzini,jer nema smisla raditi 1km/h... ili mijenjaj traktor,ili priključak...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
A ne znam ja koliko on duboko ide, ali treba nju taj traktorić nositi(case jx60)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Kažeš gasi traktor,a? :icon_lol:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=--LxUEImRgU[/YT]
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
RD kada procuri,naliti tekuče masti ili tot masti i ulja,i tako to dobro radi.
U getribi bi trebalo biti ulje.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
more ga zadusiti jedino ak je šofer malo nagli...znači ak naglo pusti drljaču a traktor je još pod lerom
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Zekson- ako možeš,probaj prebaciti gredu natrag,naravno mora se dati poštelati visina,jer ako ju spustiš preduboko, tad RD gasi traktor 6 cilindara i 120ks dok si rekel keks. Normalno je da ti za ratarske kulture RD ne mora praviti prašinu,ak si zadovoljan,ostavi tak kak je... Ako ti malo curi,ne diraj,stavi tekuću mast,i to je to. Dok počne curiti kaj prek noći ostane mlaka ulja na podu,onda već imaš problem...

Kakve taj ima reflekse, za njega su drveni plugovi...al da ih on vuce
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Gledao sam kako 3m rd gasi 160ks na mozda 1/3gasa pri kretanju sa mokre uvratine. Nije da je to nemoguce. Dobro, sa potrosenim klinovima je vec malo teze..
Moze se sa manjim traktorom raditi, ali moze se i veci traktor patiti sa tom istom drljacom. Ne vrti se svaka jednako, zavisi kolika je brzina okretanja nozeva, velika je razlika izmedju 5 i 10cm ili vise dubine, podesenost drljace, vrsta zemlje, prethodna priprema.. Tako da nije previse cudno da negdje 60ks radi sa 2,5m a negdje 120ks ima posla sa istih tih 2,5m.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
To je istina, nek je uvratina malo neravna, novi nozevi, ode malo dublje i pri kretanju ga gasi samo tak..
 

SnakE

Novi član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
25
pozdrav svima zanima me rotodrljaca marke Quivogne tko ih proizvodi i ako netko ima iskustva sa njima pa da napise koju rijec ;) hvala...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
A nebi li bilo možda bolje da ideš u dva prolaza ''prelijetanjem'' , prvi put što pliče a drugi put na željenu dubinu
Ovaj način bojim se da ne troši puno one glave na koje se kače noževi
 

Najnoviji postovi

Na vrh