• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čestitke na prinovi,nek te dugo služi. :icon_super:
Sam ćeš vidjeti dali je Zetor dosta snažan za nju,ali mislim da nebi trebalo biti problema.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
lijep stroj i nek te dugo služi bez kvarova ,samo mislim da je kombinacija lošija,bude on brzo propirio
-koliko će godišnje drljati?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Čestitke na kupnji nek te dugo sluzi bez kvarova!:icon_super:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
lijep stroj i nek te dugo služi bez kvarova ,samo mislim da je kombinacija lošija,bude on brzo propirio
-koliko će godišnje drljati?

Ma nebude propiril nikaj...
fina kmbinacija bude!
samo da ti ne diže prednji kraj! kak ti se ponašal sad u transportu dok si ju vozil?
noževi ili klinovi?

ako nije tajna, koja para je bila za RAU?
 

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
Hvala na cestitkama, za sad ce raditi oko 15 hektara, pa cu malo pripaziti na Zetora, neforsirati ga, mada sam citao na forumu da 6340 radi sa 2,5m bez problema. U transportu je nosi sasvim dobro bez tegova, a imam ih pa cu kad krenem u njivu nabaciti sest komada. Nozevi su na RD, nisu u ekstra stanju, ali mogu jos raditi, nema zadnje daske niti ima nosace za nju, kao da nikad nije ni stavljana, ulja ima, vidi se, mada neznam koliko je dovljno jer nema nikakav mjerac. Kostala je 1740 eura sa kardanom.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
nije da pametujem al meni je RD od 2,5 m unistila traktor od 72ks

sve zavisi kakvu imaš zemlju,koliko obrađuješ i kak ga ganjaš...:(sweat):...ja sam svoju prije teral sa 4320 pa nije bilo problema
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
tu kod nas jedan je tera zekanom 70ks ,2,2 m -obićan valjak-cjevasti -a zeko se teli 2 spora gas odo 2000ob i crni dim u po dužini njive ,baca ulje na iberlauf i mora pazit temperaturu -znaći gotov je
- znam da ovisi i o zemlji ,većinom je teška žutulja i crnica,al je ona još i dobra ako se preore u jesen pa izmrzne preko zime
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
tu kod nas jedan je tera zekanom 70ks ,2,2 m -obićan valjak-cjevasti -a zeko se teli 2 spora gas odo 2000ob i crni dim u po dužini njive ,baca ulje na iberlauf i mora pazit temperaturu -znaći gotov je
- znam da ovisi i o zemlji ,većinom je teška žutulja i crnica,al je ona još i dobra ako se preore u jesen pa izmrzne preko zime

e vidiš upravo o tome ti govorim...ja sam išel sa 2,5m u težoj zemlji 3,a u lakšoj 4 spora i nije bilo problema...
 

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
au kolege, pa ja sam bas na ovom forumu citao da Zetor 6340 nosi RD 2,5 bez ikakvih problema, a sve mi je zimska brazda. Ovdje kod mene jedan sa 6245 nosi mashio sa cjevastim valjkom, prvom i petom sporom, a drugi covjek sa 7745 nosi lely sa klinovima 3m.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Znaci ja treba da se zabrinem za svoj traktor(70 hp) prosle godine sam uzeo maschio 2,5m,samo sam uradio nekih 0,5 h za psenicu ali nisam primjetio da se nesto muci,zemlja nije bas lagana,islo je 3raspolovljenom uz njivu -4 raspolovljenom niz njivu na nekih 1500 ob motora
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Znaci ja treba da se zabrinem za svoj traktor(70 hp) prosle godine sam uzeo maschio 2,5m,samo sam uradio nekih 0,5 h za psenicu ali nisam primjetio da se nesto muci,zemlja nije bas lagana,islo je 3raspolovljenom uz njivu -4 raspolovljenom niz njivu na nekih 1500 ob motora

neznam,vidis da oni kazu da to ide, ali ja znam sta sam ja dozivio. ja sam svoju prodao, i ak nebudem imo traktor od 100ks nikad to vise necu kupovat,eventuelno frezu
za 2,5m treba 90ks
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Malo pretjerujes. Prilagodis dubinu, brzinu kretanja i traktor od 70-75 ks mora pjevati s 2.5 m
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Pa ja imo frezu od 2 m howard i prodo,pa kupio rd,mogu ti reci da sam se malo trzno na ovaj tvoj post
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
nepretjerum ni po cemu! isao sam u 2.sporoj,pod punim gasom, ni preduboko, a i masina traktora je bila u OK stanju ispocetka.... a kasnije osla totalno. dve god je bilo OK, a trece je propusio,

Adis zasto si mjenjao frezu za RD? ja mozd kupim frezu pa me zanima? sta, neradi dobro?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
u imalo normalnoj zemlji 70 ks može s 2,5 metara, ali treba prilagoditi dubinu i brzinu, a ono NAJVAŽNIJE je broj okretaja radnih tijela koji se može kretati od cca 150 okr. u minuti do cca 450 okr.
to se slaže sa zamnjenivim zupčaničkim parovima i brojem okretaja kardana , 540 ili 1000,
a svakom je jasno da nije isto traktoru ako vrti radna tijela 150 okr ili 3 puta brže .
to sam veće pisao na vom forumu pa se može dogoditi da 80 lakše vuče 3 m nego neki od npr. 110 ks, u istim uvjetima, i istom brzinom i dubinom , a sve samo zbog tih okretaja.
postavit ću sliku ,ako nađem pa će biti malo jasnije.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
nepretjerum ni po cemu! isao sam u 2.sporoj,pod punim gasom, ni preduboko, a i masina traktora je bila u OK stanju ispocetka.... a kasnije osla totalno. dve god je bilo OK, a trece je propusio,

Adis zasto si mjenjao frezu za RD? ja mozd kupim frezu pa me zanima? sta, neradi dobro?

ma radi ona odlicno,cak i bolje po gledanju sitnjenja od rd,ali za rad s njom treba i gasa samo sto ti je kretanje dosta sporije u odnosu na rad sa rd, ja sam imo dvije freze na veci i manji traktor tj manju jos imam i bit ce uvije jer za spremanje baste(povrtlarstvo) nema joj premca.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
picture.php


slika je od člana Mario , s maschio rd, ali princip je isti
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ma radi ona odlicno,cak i bolje po gledanju sitnjenja od rd,ali za rad s njom treba i gasa samo sto ti je kretanje dosta sporije u odnosu na rad sa rd, ja sam imo dvije freze na veci i manji traktor tj manju jos imam i bit ce uvije jer za spremanje baste(povrtlarstvo) nema joj premca.

koliku si frezu vukao sa tim od 70KS
 

Najnoviji postovi

Na vrh