• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotobrane / Rotodrljače

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
koliku si frezu vukao sa tim od 70KS

prvo sam imo maschio 2,3m sa cjevastim valjkom bila teska u pm,teska za nositi a bome i za raditi,prodam nju i kupim howard 205cm i radio sam bez neke muke samo kao sto sam piso ide dosta sporije od rd al napravi poso da valja,imam i malu isto howard nju sam napravio od 2,3m na 165,tj skratio i sad je u kombinaciji sa holder a 50,s njom kad spremam za bastu poslije propadas do clanaka kad hodas po tegu.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
prvo sam imo maschio 2,3m sa cjevastim valjkom bila teska u pm,teska za nositi a bome i za raditi,prodam nju i kupim howard 205cm i radio sam bez neke muke samo kao sto sam piso ide dosta sporije od rd al napravi poso da valja,imam i malu isto howard nju sam napravio od 2,3m na 165,tj skratio i sad je u kombinaciji sa holder a 50,s njom kad spremam za bastu poslije propadas do clanaka kad hodas po tegu.

sad vise nist nekuzim! pa valjd manje gasa treba traktoru od 70 ks za frezu od 2m nego za rd od 2.5!?
i kak ide sporije,pa ak mu je lakse za tjerat ju,trebalo bi ic brze?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
http://www.debeljakrb.hr/Vogel_Noot/roto_drljace.aspx

tako piše i za jednoredni berač(40 -tka) da je potrebno 24 ks ,samo uvjeti na terenu noraju biti idealni(što nisu napisali), ko asfalt

-neće njemu otići traktor za jednu sezonu (ali 15 ha nije malo),sve zavisi u kakvom je motor stanju ,ali kroz kojih par godina,traži nekog preko 100ks,moćeš ići brže i manje patit traktor
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a je vis bome..krivo sam videl:mur:
onda vi bilo na ovih 59 kw ili 80 ks max bi bilo 209 kaj naknap prekriva širinu traktora hebemu..ma 75 ks bi moral iti i z 2.5 m bez problema...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ta taman pokriva trag

sam je problem npr kak na TD75 neki imaju raširene felge i vanjska širina je 220 i onda mu ni ne pokriva trag pa onda ti svakiput okreči srca felgi dok ideš sa RD jer ako su sužene onda su preblizu blatobranima i to nevalja...
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
slika je od člana Mario , s maschio rd, ali princip je isti[/QUOTE]

mozes staviti slike od te rotodrljace?
koliki joj je zahvat?
 

djendrag

Novi član
Tu od
25 Lip 2012
Poruka
27
Znaci da bi na reduktoru trebao izabrati manji broj okretaja radnih tijela, mozda najmanji broj i na taj nacin cuvati traktor, ici sporije ali sigurnije.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Znaci da bi na reduktoru trebao izabrati manji broj okretaja radnih tijela, mozda najmanji broj i na taj nacin cuvati traktor, ici sporije ali sigurnije.

Ovo mi nije jasno?

Manjim okretajem radnih tjela se stvara još veči otpor tokom rada sa RD.
AK je predviđen rad na 540 ili 1 000o/min onda treba s traktorom postič taj broj okretaja da bi sama RD pravila čim bolji posao..

Nek me neko ispravi ak nije tak?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kao prvo, zetor 6340 nema 75 ks nego nekih 68 ks, ali ima dobre prijenose i radi s rotodrljačom od 2,5m bez ikakvih problema (kod mene su dosta lagane zemlje i traktori od 70-100 ks rade s 2,5m, a iznad 100 ks rade s 3m)
Imt 560 koji je nekih 53 ks radi s 2,1m bez ikakve frke u 2.-3. sporoj.

Samo za takve slabije traktore je poželjnije birati rotodrljače lakše konstrukciej, jer ove teške budu brzo satrale hidrauliku. Nož se lakše tjera od klina, ali u vlažnom se za nož lijepi zemlja i trava i napravi se takav debeo sloj zemlje na nožu da je to čudo, vidio na vlastite oči. Zato se meni najviše sviđa POLU-NOŽ opcija :)

Neznam kakve su to vama rotodrljače potrgale 70 ks traktore, ili su ti traktori več bili pri kraju pa je RD samo to ubrzala, jer 70 ks se igra s 2,5m u skoro pa svakoj zemlji, ali nema divljanja,u nekoj tvrdici polako i pametno, a u super laganoj zemlji ako je jesensko oranje u prolječe nemate potrebe koristiti RD, samo dobar sjetvospremač, šparate i naftu i vrijeme!

Kaj se tiće freze. Po meni ona u ratarstvu netreba, to je za povrtlarstvo. Koliko sam ja shvatio i zaključio, freza voli više okretaja i manju brzinu od RD i mislim da ju je teže tjerati od RD.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
neznam, nekuzim se u zetore!
meni je RD od 2,5m sa klinovima unistla motor traktora 70 KS koji je bio u vrhunskom stanju, a pazio sam kak radim, dok je sama RD bila po tezini jako lagana,nevjerujem da je bila teza od 350kg
al ja kad govorim o frezi, govorim o 2m a to mora biti puno lakse za tjerat nego RD od 2,5m, pa bih to htio probat
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ti nisi frezu onda videl,a i nisi videl kakva je katastrofa rd u ilovači
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ti nisi frezu onda videl,a i nisi videl kakva je katastrofa rd u ilovači

To se odnosi na mene predpostavljam???

Radil sam sa frezom od 220 cm i traktorom 50 ks, ne nekaj puno ali jesam deovoljno da sam videl kak se to ponaša jedno s drugim.
Zetora 5211 ta ista freza je rastepla na komade u getribi :)
1. spora, priprema za povrće, pun gas i tak cjeli dan, nekaj se moralo desiti :)

Uglavnom, več sam rekel, freze nama kaj tražiti u ratarskoj proizvodnji. Ako nejde s RD, onda bolje se ostaviti posla!
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
slika je od člana Mario , s maschio rd, ali princip je isti

mozes staviti slike od te rotodrljace?
koliki joj je zahvat?[/QUOTE]

zahvat je 3 m.
 

Prilozi

  • 19567933.jpg
    19567933.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 175
  • 19567948.jpg
    19567948.jpg
    58.5 KB · Pregleda: 212
  • 19567968.jpg
    19567968.jpg
    61.9 KB · Pregleda: 159

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Freza hoce vise gasa tj veci broj obrtaja rotora i sporiji hod jer ako malo brze potjeras ne napravi gotovo nista,govorim iz iskustva,zemlje koje se obradjuju su uglavnom teze za obradu,prijerice da sa 70 ks duplakom orem na 2x12,.
 

Najnoviji postovi

Na vrh