• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

da ne otvaram novu temi iako mi je čudno da obične lagane drljače nemaju svoju temu :shock:

pitanje, da li tko zna gdje ima drljača za kupit, znači četverokrilne il pet krila, lagane, nove i koja im je okvirna cjena

a ak nema gdje ima polovnih, prednost novima.
moje se nekak več malo raspadaju nakod 40 godina :shock: ko bi reko :shock:
a koristim ih podosta od drljanja livada nakon zime, do obrade pred sjetvu

ako tko zna gdje i cjenu nek mi veli :D :D :D :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Ovak, kupi plavoga, tam ima sigurno, slušaj proglase na đurđevcu nedjeljom od 9, ja mislim da je predprošle bile jedne na prodaju, sad neznam jel 3 il 4 krila
Moj pajdo iz sela je kupi drljače prije jedno godinu dana 4 krila za 800 kn, istina dost su potrošene, ali još uvijek mogu poslužit!

Jel tko uopče proizvodi lagane drljače više, znam da ima teških za zatvaranje brazde!?

Nego znam kako ti je, kad sam montirao to gvožđe na SAME :mrgreen: , naprijed i iza, dobro sam se navario i pojačavao sam sve jer o protivnom bi ih trebalo kupiti po polju :mrgreen: , prava je to stvar imati doma, ove od 3 krila su stare valjda 50 godina, ja mislim da su čak i OLT-ove, jer vidim ima ostataka plave boje a dobio sam ih zabadava, samo da ih čovjeku maknem iz dvorišta, a moje 4-krilne su stare oko 40 godina i još se drže, al lagano več pucaju pomalo, treba zamjena lanaca ;)


Bogec, jel si razmišljao o vlastitoj izradi :?: :blackeye
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

nebudem sigurno radio doma to, napravili smo doma valjak, cirkular i sad je u izradi prikolica za vozit roto bale.

rađe bi kupio nove ali nigdje nemogu pronač da itko proizvodi nove drljače, ni sam ne mogu vjerovat

susjed je nabasao u dežanovcu na nove 4 krila 3000kn i dobre su ali su bile jedini primjerak u koprivama,a dobri su to strojevi.
ima zadruga ali za prodaju oni moraju natječaj raspisivat

nema ni na guglu, a na sajmu sam kupovao sjetvospremač i plugove tak da nisam uopče ne to mislio
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Gle, probaj pitati kod MUŠIČ-MENGLEŠ-a, (slovenija) čuo si sigurno za njih, oni rade dost takve sitne mehanizacije, možda bi imali, ili mogli napraviti po naruđbi
Trebalo bi se provozat malo po okolici, možda se na nekaj naleti, recimo kupil je susjed oltove, ko nove sa valjčičima iza svakog krila, 4 krila, za 2500 kn, da viš, boja gore sam na par mjesta zguljena, a ima je i na zupcima još :!:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Moja drljača

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

nemaš kaj fino to tebi ide....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

Ko pepel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

bogec za drljače pitaj u sekri 01 2047 888 oni su prodavali mislim lemind ili iz dubice
 
S

seljaček

Guest
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

tako je u vrbovcu u sekri kupio moj susjed nove čini mi se nekih 4000 kn. 4 krilne sive.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

seljaček kaže:
tako je u vrbovcu u sekri kupio moj susjed nove čini mi se nekih 4000 kn. 4 krilne sive.

sekra, el to u vrbovcu, kad prođem kiršprom, pa idem prema oru s desne strane :?:
bum ih nazvo, zato i tražim nove drljače jer to fakat nije preskupo
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Rotodrljaèe, freze, tanjuraèe ...

tak je a broj je od sjedišta firme
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
MATEK123456 kaže:
Kaj marko misliš o rotodrljači?
dobra je..sad kak je u radu neznam,vidim da ima noževe što je dobro je oni bolje režu od klinova..
sam vidim da ima cjevasti valjak :scratch :scratch bolje mi paše paker... ;)

na misliš kupiti 3m za case????
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Neznam,možda bude hidrolift pa onda u jednom prohodu radiš sve.
Te sam kupio za universal ali možda stavimo packer valjak.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
marko hurlimann xa86 kaže:
s kojim traktorom to tjeraš????
kapčiš kaj na hidrolift???
kanim terati sa zekom 4320(imam lakše zemlje),kupil pred mjesec dana,a na lift još zasad ništ ,zeko je premali :cry:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mikemekis kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
s kojim traktorom to tjeraš????
kapčiš kaj na hidrolift???
teram sa zekom 4320(imam lakše zemlje),a na lift još zasad ništ ,zeko je premali :cry:

kaj ide sa 4320 :?: :shock: onda ja za svog kupujem isto takvu rotodrljaču, il za masseya 4 metra :shock:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
bogec kaže:
mikemekis kaže:
marko hurlimann xa86 kaže:
s kojim traktorom to tjeraš????
kapčiš kaj na hidrolift???
teram sa zekom 4320(imam lakše zemlje),a na lift još zasad ništ ,zeko je premali :cry:

kaj ide sa 4320 :?: :shock: onda ja za svog kupujem isto takvu rotodrljaču, il za masseya 4 metra :shock:
hehe ima kod nas zemlji i kaj 120 konja traktor ima kaj terati,al na sreću ja takve nemam
 

Najnoviji postovi

Na vrh