• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rotodrljače, freze, tanjuraće...

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ŠANANA kaže:
Odličan stroj, mi smo u gudovcu skoro zakaparili takvu istu KUHN, al od 2,5 m, koštala je 40.000 kn, bi-nebi, al na kraju nismo :cry: :cry: :mrgreen:
To je valjda cijena bez PDV :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="ŠANANA":y20iclui]Odličan stroj, mi smo u gudovcu skoro zakaparili takvu istu KUHN, al od 2,5 m, koštala je 40.000 kn, bi-nebi, al na kraju nismo :cry: :cry: :mrgreen:
To je valjda cijena bez PDV :?:[/quote:y20iclui]

ja mislim da je.
 
M

marioJB

Guest
jel puno dat 7000kn za tanjurace 20 diskova koje imaju sigurno 15+ godina. u dost dobrom su stanju.neznam koja marka jer je neko skinl plocicu
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
za 20 diskova i 15-tak godina je malo puno-moje mišljenje.
pa nova 20 diskova dođe oko 8000-9000 kuna (leskovac) ili OLT-ova oko 10ooo kn
 
M

marioJB

Guest
zvao tata jucer veli baba da su tanjurace ko nove.neke crvene neznam koje.ali stari joj reko da se mozemo razgovarat ako prepolovi cjenu
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
tanjurače u odličnom stanju 20 diskova po 2000-3500 kn možeš nači koliko želiš samo se malo potrudi,vjerojatno več na par km od tebe.
a rekoh ti od 7000-9000 kn biraj nove.
 
B

Bobo

Guest
Moj susjed je prekjucer prodao 20 diskova leskovacke u super stanju za 2500Kn... Prednji nazubljeni tanjuri, zadnji glatki.

Ne daj babi ni 3500, jer toliko ne vrijede tanjurace ni da su nove...

Trazi si OLT noviju tipu (puno bolji cistaci) 20 tanjura i onda znas da imas dobar stroj. Za ove ni ne znas tko ih proizvodi, nit ista... OLT je makar provjerena marka i nemoj telike pare davat za tanjurace, jer ces za par dana naci nagdje 1 000Kn jeftinije, pa ce ti biti zao.
 
M

marioJB

Guest
necemo ni davat babi.oso susjed u gradisku po neke 22 diska.malo ce bit tesko imt 533 ali bolje nego davat tolke pare.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
evo makina,,,preeeedobra je,,moro sam kardan skracivati ali ideee...
Picture001.jpg

Picture002.jpg

Picture004-1.jpg

Picture003-1.jpg

Picture005.jpg
 
M

marioJB

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
22 diska :scratch :scratch

24diska krivo napisao.ali ja mislim da ce skinut 2 ili 4 diska
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
swizach kaže:
evo makina,,,preeeedobra je,,moro sam kardan skracivati ali ideee...

i na kojoj dubini radi ta freza ,s kojom brzinom?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,628
do 20cm, srednja spora 3 ili 4,uglavnom od 4-6km/h,na 2100 okretaja motora.
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
ajmo rotodrljačari pitanje jedno.imam zetora 6340 dal bi on mogao vući kakvu rotodljaču,na jednom su mi mjestu rekli da može vozit od 2 m,max 2.20, al to nevjerujem bas.nedavno sam vidio oko bjelovara dva zetora i za njima rotodrljače od nekih 2.5 m al to mi bas i ne leži.a trebala bi mi iskljucivo za peglanje ledina koje nisu orane i po 30 godina,i plus ima kamena.molim iskustva i odgovore.hvala unaprijed.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pazi, kod nas vidim zetore 4320 da rade s 2,50 m rotodrljačama :!:

U selu imam 2 komada 6340 i obadva imaju nove vogelove rotodrljače od 2,50 m i normalno rade :!:


Ja sam malo radio s imt 565 i 2 m rotodrljačama s klinovima, umjesto noževa, i mogu reči da to i nije tak preteško, naravno, imaju obični valjak, inače te od 2 m stric tjera s imt 560 i napravi s njima oko 10 ha ;) ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Otišla freza na Pasqualliju 33 KS. Zdrobio se ležaj malog konusnog zupčanika, oštetili zubi na velikom zupčaniku. Freza ima pogon ispod poklopca. Noževi poderani do kraja. Pitnja isplativosti popravka. Zna li netko koliko košta Gramipova ili naka druga najlakša freza radne širine min 125 cm, za prilključak u tri točke i desni (normalni) smjer kardana? Koju najširu frezu može tjerati traktor s 33 KS kod 3000 rpm, a da ga se ne ubije ( u težim tlima s dva prolaza)?. Ne znam kolika je snaga kod 2000 rpm na koliko se freza.
Unaprijed zahvaljujem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh